Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Geçim sıkıntısı Denizlili genci intihara sürükledi

Denizli Pamukkale’de 21 yaşındaki U.Z.Ş, geçim sıkıntısı sebebiyle intihar etti. Gencin bir süredir işsiz olduğu öğrenildi.

BOLD – Ekonomik sıkıntılar sebebiyle son dönemde artan intihar vakalarına bir yenisi eklendi. Denizli Pamukkale’de yaşayan 21 yaşındaki U.Z.Ş. geçim derdi yüzünden canına kıydı.

CHP’Lİ GİRGİN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Acı haberi, sosyal medya hesabından duyuran CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Maalesef, Denizli’de 21 yaşında işsiz bir genç intihar etti. Nereye gidiyoruz, ne yapıyoruz? Bir tarafta dört yerden maaş alan, diğer tarafta işsizlikten, açlıktan canına kıyan insanlar var. Mazlumun ahı yerde kalmaz. Gün olacak, devran dönecek!” ifadelerini kullandı.

SON 2 YILDA EN AZ 24 KİŞİ İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU

İktidarın ekonomiyi getirdiği kötü durumun acısını vatandaşlar çekiyor. Krizin yaşandığı 2018’den bu yana en az 24 kişi intihar girişiminde bulundu ve hayatını kaybetti.

13 Ocak 2018: TBMM Dikmen girişinin yaklaşık 50 metre ilerisinde, elinde benzin bidonuyla gelen 39 yaşındaki vatandaş maddi sıkıntılar sebebiyle kendini ateşe verdi.

8 Şubat 2018: Şanlıurfa’da dört çocuk babası vatandaş kendini astı.

3 Ağustos 2018: Van’da 6 çocuk babası vatandaş intihar etti.

20 Eylül 2018: Kocaeli’nde lisede okuyan çocuğuna istediği pantolonu alamadığı için bunalıma giren baba canına kıydı.

26 Eylül 2018: Çanakkale’de iki çocuk babası vatandaş intihar etti.

21 Mayıs 2019: Gaziantep’te bunalıma giren vatandaş belediye önünde kendini ateşe verdi.

4 Haziran 2019: Adana’da 35 yaşında vatandaş balkondan atlayarak yaşamına son verdi.

14 Haziran 2019: Diyarbakır’da işsiz kalan vatandaş ve eşi intihar etti.

16 Haziran 2019: Kocaeli’nde 46 yaşında vatandaş kendisini asarak intihar etti.

5 Ağustos 2019: Aydın’da 60 yaşında bir çiftçi silahıyla intihar etti.

6 Kasım 2019: İstanbul’da dört kardeş siyanür içerek intihar etti.

9 Kasım 2019: Antalya’da işsiz vatandaş 5 ve 9 yaşındaki iki çocuk ve eşini öldürdükten sonra intihar etti.

12 Kasım 2019: İstanbul’da bir vatandaş kendini asarak intihar etti.

15 Kasım 2019: İstanbul’da bir işadamının eşi ve çocuklarıyla cansız bedenleri bulundu.

18 Aralık 2019: Çorum’da 33 yaşındaki vatandaş kendisini asarak intihar etti.

7 Şubat 2020: Hatay Valiliği önünde bir vatandaş kendini yaktı.

12 Şubat 2020: AKP grup toplantısında bir vatandaş aç olduğunu feryatla ifade etti.

13 Şubat 2020: TBMM’de bir vatandaş intihar girişiminde bulundu.

DEVLETİN AJANSINA GÖRE ‘ŞÜPHELİ ÖLÜM’

Anadolu Ajansı ise işsizlik intiharınını ‘Denizli’de mağarada şüpheli ölüm’ başlığıyla abonelerine duyurdu. AA, haberle ilgili şu bilgileri verdi:

Eymir Mahallesi’nde çobanlık yapan Cengiz Duman, mağarada bir kişinin hareketsiz yattığını fark etti. Duman’ın 112’yi araması üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde, U.Z.Ş’nin yaşamını yitirdiğini belirledi. Ş’nin cesedi, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ankara Barosundan o avukata ‘disiplin’ soruşturması

Gündem

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişi daha vefat etti. 3 bin 148 kişinin test sonuçları da pozitif çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 21 bin 400 kişiye test uygulandığını belirten Koca, 3 bin 148 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını vurguladı.

Türkiye’deki toplam vaka sayısı 30 bin 217’ye yükseldi. Son 24 saat içerisinde koronavirüs salgınından iyileşen kişi sayısının ise 284 olduğu belirtildi. Toplam iyileşen kişi sayısı ise Bin 326’ya yükseldi.

Avrupa Konseyi: Kovid-19 konusunda mahkumlara yönelik acil önlem alınmalı

Okumaya devam et

Gündem

“Bankasya’ya para yatırmaya değil hırsızlığa gitselerdi affedileceklerdi”

Banka soyan çetelere yargı paketiyle tahliye yolu açıldığını söyleyen İsmail Saymaz, ‘Fakat Bank Asya’ya para yatırmışsanız, bu terör örgütü faaliyeti olduğundan affedilmiyor’ dedi

BOLD- Ceza İnfaz Kanununda değişiklik öngören 2. yargı paketi eleştirilerin gölgesinde yarın TBMM Genel Kurulunda oylanması bekleniyor. Yargı paketi kapsamına giren ve kapsam dışı bırakılan suçlar yüzünden günlerdir tartışmalar devam ediyor. Tasarının, siyasi suçlarla ifade suçlarını kapsamaması çokça eleştirildi. Organize suçlarda infaz indirimi sağlayan yasa tasarısının, terör suçları kapsamında görülen Cemaat davalarından yargılananları içermemesi tepkilere neden oldu.

SOYAN DEĞİL YATIRAN AFFEDİLMİYOR

Öte yandan Meclisten geçirilmesi düşünülen paketteki çarpıklığa dikkat çeken gazeteci İsmail Saymaz konuyla ilgili ilginç bir tespitte bulundu. Bankaya para yatırmanın banka soymaktan daha fazla cezalandırıldığını vurgulayan Saymaz ”Af yasa tasarısından anladığım şudur: Üç kişi bir araya gelip banka soyarsanız cezanız affa uğruyor. Çünkü bu örgüt, suç örgütüdür. Fakat Bank Asya’ya para yatırmışsanız, vezneye tek başına da gitseniz, bu terör örgütü faaliyeti olduğundan affedilmiyor” ifadelerini kullandı.

AKP’li milletvekilinin derdi tutuklular değil tahliyeler sonrası cezaevindeki tavukların ne olacağı

Okumaya devam et

Gündem

Adalet Bakanı Gül : 12 hakim ve savcı ile 55 personelde koronavirüs tespit edildi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 12 hakim ve savcı ile 55 personelde koronavirüs tespit edildiğini belirtti. Koronavirüs çıkan personel arasında infaz koruma memuru olup olmadığını açıklamazken, cezaevlerinde pozitif vaka bulunmadığını kaydetti.

BOLD – Adalet Bakanı Gül, koronavirüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili video konferans yöntemiyle yapılan koordinasyon toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı.

Bakan Gül, ceza infaz kurumları çatısı altında herhangi bir pozitif vaka bulunmadığını belirtti. Ceza infaz kurumlarına ilk kabullerde tek kişilik odada izolasyon uygulamasının sürdürüldüğünü belirten Gül, yaklaşık 32 bin kurum personelinin vardiya sonrası barınma alanlarında izolasyona tabi tutularak hükümlü ve tutuklular ile personelin dışarıyla temasının asgari seviyeye indirildiği açıkladı.

Adalet Bakanlığı personeli ile ilgili de bilgi veren Bakan Gül, “12 hakim ve cumhuriyet savcısı ile 55 personelde yapılan Covid-19 testleri pozitif çıktı. Bu kişilerin sağlık durumları iyi, bir kısmı hastanelerde bir kısmı da evlerinde tedavilerine devam etmektedir” bilgisini verdi.

66 İLDE 750 KİŞİ HAKKINDA SORUŞTURMA

Bakan Gül, adaletin izolasyonu olmayacağını da belirterek, “Cumhuriyet Başsavcılıklarınca sosyal medyada manipülatif haber ve paylaşımlarla ilgili 568 kişi, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza rencide edici davranışlarla ilgili olarak 8 kişi, karantina tedbirine aykırı davranma eylemleri ile ilgili 85 kişi, stokçuluk, karaborsa, kaçak tıbbi malzeme satmak suçundan da 89 kişi hakkında başlatılan soruşturmalar devam ediyor” açıklamasını yaptı.

AKP’li milletvekilinin derdi tutuklular değil tahliyeler sonrası cezaevindeki tavukların ne olacağı

Okumaya devam et

Popular