Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Avukat Celal Çelik’ten Erdoğan’a: Seni üzdüğüm için mutluyum

17/25 Aralık yolsuzluk tapelerinin doğruluğuna ilişkin uluslararası bilirkişi raporlarını mahkemeye sunan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik , ‘Ne mutlu bana ki tapelerin doğruluğunu kanıtladım’ dedi.

BOLD- AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17/25 Aralık yolsuzluk operasyonları ile ilgili CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu alehine açtığı davada savunma yapan avukat Celal Çelik, duruşma sonrası adliye önünde basın açıklaması yaptı. Çelik, davaya delil olarak sundukları yolsuzluk tapelerini uluslararası kuruluşların bilirkişi raporlarıyla doğrulattıklarını söyledi.

‘JAPONYA’DA OLSA HARAKİRİ YAPAR’

Çelik, “Aldığımız bilirkişi raporları Erdoğan’ın tape kayıtlarının tamamının doğru olduğunu söylüyor. Hiçbir biçimde montaj olmadığını ortaya çıkarmış olduk. Eğer Japonya’da olmuş olsaydık Harakiri denen işlem Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerine getirilirdi” demişti.

‘SEN BU ÜLKEYE ÇOK KÖTÜLÜK YAPTIN’

Daha önce Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik tenkil soruşturmaları kapsamında gözaltına alınarak hakkında soruşturma açılan Çelik, bir başka konuşmasında ise Erdoğan’ın bu ülkeye çok kötülüğü olduğunu belirterek, ”Montaj lafı bitti. Seni üzdüğümü biliyorum. ,Seni üzdüğüm için mutluyum. Sen insanların onuruyla oynadın. Bana zarar verdin. Bu davayı açtırmakla çok yanlış yaptın. Ne mutlu bana ki bu tapelerin doğruluğunu kanıtladım. Buradan sana el sallıyorum. ” diye konuştu. Çelik’in açıklamaları sosyal medyada da gündem oldu.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı: 17-25 Aralık ses kayıtları doğru, bilirkişi raporuna göre montaj yok

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Bahçeli’den erken seçim açıklaması: Seçimler 2023 Haziran’da yapılacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdiği genelgede erken seçimin olmayacağını söyledi. “Türkiye’yi erken seçime sürükleme propagandasına kulak asılmayacak. Seçimler 2023 Haziran’da yapılacaktır” dedi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilatlara dün gönderdiği genelgede Cumhur İttifakının ruhuna uygun hareket edilmesini istedi.

Bahçeli, “Bütün teşkilatlarımız mahallerinde Cumhur İttifakının ruhuna, yeni hükümet sisteminin doğasına müzahir hareket etmekle mükelleftir” ifadesini kullandı.

Bahçeli,sosyal medyaya yasal bir düzenlemenin mecburi hale geldiğini savundu.

Bahçeli, genelgede erken seçim söyleminin ayıplı bir tuzak olduğunu da savunarak, şu ifadeleri kullandı:

ERKEN SEÇİM AYIPLI BİR TUZAKTIR

“Türkiye’yi erken seçime sürükleme, bu suretle sanal bir gündem tesis etme gayretkeşliğine heves eden siyasi aymazların hiçbir telkin veya kara propagandasına kulak asılmayacaktır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır, kirli bir tertiptir, dibi uçurum olan bir tezgâhtır. Bu tuzağa düşecek, bu tertibe kanacak, bu tezgaha gelecek aklı başında hiç kimse yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi bütün teşkilatlarıyla zamanında yapılacak bir seçim için siyasi çalışmalarını sabırla icra edecektir. Herkesin buna muvafık davranması şarttır. Son zamanlarda sosyal medyadan kışkırtıcı söylemler, iffet yoksunu iftiralar yaygınlaşmıştır.

SOSYAL MEDYAYA YASAL DÜZENLEME MECBURİ

Twitter, Facebook başta olmak üzere, sosyal medyadan partimize, parti yöneticilerimize ve dava arkadaşlarımıza yönelik saldırı ve tahriklerin çoğalması gözlerden kaçmamaktadır. Sosyal medya alanında yasal bir düzenleme artık mecburi bir hal almıştır. Haysiyet ve itibar suikastı yapan, yalan ve sapkın haber yayan hesaplar yakından takip edilip mutlaka hukuken gereği ikmal edilecektir. Hiçbir iftiraya boyun eğilmeyecek, bunları paylaşan, nifak çıkaran hiç kimseye müsamaha gösterilmeyecektir. Sosyal medyanın doğru, temiz ve nezih kullanımına bağlı kalmayanlar bunun sonuçlarına katlanacaktır.

CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için samimi mücadelesini önümüzdeki yıllarda da yapacaktır. Bütün teşkilatlarımız mahallerinde Cumhur İttifakının ruhuna, yeni hükumet sisteminin doğasına müzahir hareket etmekle mükelleftir. Siyasette ağız birliği önemli ve öncelikli bir hedeftir. Herhangi bir konuda parti politikası tezahür etmeden görüş bildirmek, kanaat paylaşmak sakıncalıdır, sakattır, parti disipliniyle terstir. Herkes teşekkül etmiş parti politikalarına bağlı kalacaktır. Bunun dışında herhangi söz ve açıklamalara tevessül edilmeyecektir. Partimize yönelik suçlamalar derhal ve gecikmeksizin cevaplandırılacaktır.

Ahmet Davutoğlu: Yeni 28 Şubat geliyor uyarıyorum

Okumaya devam et

Politika

Tüm yetkileri elinde toplayan Saray’dan önergelere tek yanıt: Yetkili değiliz

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile tüm yetkileri elinde toplayan Saray, kendisine yöneltilen sorulara “yetkim yok” cevabı veriyor. Milletvekillerinin çeşitli konularda yönelttikleri 400’ün üzerinde soruya bu gerekçeyle yanıt verilmedi.

BOLD – Yeni sistemde TBMM’deki denetim faaliyetinin daha da güçleneceği vaadine karşın Cumhurbaşkanlığı, muhalefet milletvekillerinin önergelerine aynı ifadelerden oluşan standart bir yanıt vermeye başladı.

ÖNERGELERE KOPYALA YAPIŞTIR CEVAP VERİLİYOR

Cumhuriyet’ten Mahmut Ilıcalı’nın haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanan ve yılbaşından bu yana sayısı 400’ü bulan soru önergelerine aynı ifadelerden oluşan yazıyla karşılık verildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından koronavirüs salgınında başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” adlı kampanyayla ilgili önergeye bile “yetkili olunmadığı” gerekçesiyle yanıt verilmedi.

AKP GRUBU İLE İLGİLİ SORULAR DA YANITSIZ KALDI

Salgın sürecince sokağa çıkma yasağı, maske dağıtımı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulan uygulama ve kararlarla ilgili önergeler de aynı gerekçeyle yanıtsız kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarla ilgili soru önergesine bile “yetki olmadığı” gerekçesiyle yanıt verilmedi.

George Floyd’un otopsi raporu: Ölüm sebebi boğulma!

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu “Man Adası hesapları” üzerinden vurdu

Berat Albayrak’ı “kahve muhabbeti düzeyinde analiz” yapmakla eleştiren Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, hükümeti ise Man Adası’ndaki gizli hesaplar üzerinden vurdu.

BOLD – Tayyip Erdoğan’la uzun yıllar birlikte yürüyen ve kısa bir süre önce parti kurarak açıktan ‘muhalefet’ pozisyonuna geçen Ahmet Davutoğlu’nun “Kalkıp kahve muhabbeti düzeyinde ithalat ve ihracat analizleri yaparlar” ifadeleri, damat Berat Albayrak’ı akıllara getirdi

Eski AKP’li Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, haftalık olağan değerlendirme toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarına ait Man Adası’ndaki şirkete 15 milyon dolar gönderdiği dosyayı hatırlatan Gelecek Davutoğlu, “Birileri de kalkıp İnsanlar Türkiye’ye güvenip paralarını Türk bankalarında ve kayıt içinde tutacaklarına Man Adası veya Malta gibi yurt dışı vergi cennetlerindeki gizli hesaplarda mı tutsaydı?” dedi.

Man Adası belgelerinde Hükümet üyesi ve Erdoğan ailesinden çok sayıda ismin Man Adası’nda on milyonlarca dolar para tuttukları ortaya çıkmıştı.

“Ekonomi yönetiminde cehalet diz boyu” diyen eski Başbakan, sözlerine şöyle devam etti:

‘ONLARIN TUZU KURU’

“Bunların yedikleri, giydikleri, içtikleri, banka hesapları, okudukları okullar; hepsi yurt dışında hepsi yabancı. Onların tuzu kuru tabii. Ama kalkıp kahve muhabbeti düzeyinde ithalat ve ihracat analizleri yaparlar. Bu ekonomi yönetimi ne yazık ki liyakatsizliği ve ciddiyetsizliğiyle Türk iktisat tarihine geçecektir. Demokratik bir ülkenin bakanının hem demokrasiden hem de demokrasi-yatırım ilişkisinden bu kadar uzak olması ancak nepotizmle, yani akraba kayırmacılığı ile mümkündür.”

DAVUTOĞLU ZAMANINDA BAKAN OLMUŞTU

Davutoğlu’nun “kahve muhabbeti düzeyinde ithalat ve ihracat analizleri” şeklindeki eleştirileri, “Berat Albayrak’tan mı bahsediyor?” sorusunu da beraberinde getirdi.

Hem Erdoğan’ın damadı hem de Hazine ve Maliye Bakanı olan Albayrak, yaptığı gerçeklikten uzak ve yüzeysel ekonomi sunumlarıyla sık sık eleştirilerin hedefi oluyor.

Albayrak, Kasım 2015’te Davutoğlu’nun kurduğu 64’üncü hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olmuştu.

Okumaya devam et

Popular