Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Deprem Özpınar mahallesinde her evi vurdu

Türkiye’nin İran sınırında 10 saat arayla meydana gelen iki deprem sonrası Van Başkale’ye bağlı Özpınar Mahallesi’nde tek bir sağlam ev kalmadı.

BOLD – İran Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Hoy ilçesinin Zerabad bölgesinde dün saat 08:53’te 5.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası 19:00 sıralarında da aynı büyüklükte ikinci bir sarsıntı yaşandı.

Depremde hayatını kaybeden 8 kişinin mezarı akşam saatlerinde kazıldı.

Türkiye İran sınırında meydana gelen depremler sebebiyle Van Başkale’ye bağlı mahallelerde büyük hasarlar oluştu. Sabah saatlerinde ki sarsıntıda 4’ü çocuk 9 kişi hayatını kaybetti. Akşam ki depremde ise can kaybı ve yaralanan olmadı.

Özpınar Mahallesi’nde hasar görmeyen bina yok.

Sarsıntıdan etkilenen 4 mahalleden Özpınar, yıkımın en fazla yaşandığı yer oldu. 8 vatandaşın vefat ettiği mahallede sağlam tek ev kalmadı. AFAD’ın ilk belirlemelerine göre 4 dört mahallede 254 konut ve 297 ahır yıkıldı, 694 yapı ağır hasar aldı.

Zorla kaçırılan Gökhan Türkmen’in ‘9 ay boyunca işkence gördüm’ sözleriyle ilgili mahkemeden suç duyurusu

Gündem

Damat iller arası yasağı böyle aştı: Gelini il sınırındaki üst geçitten aldı

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul’a giriş çıkışlar yasaklandı. İstanbul’da yaşayan damat Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı.

BOLD-Türkiye’de 30 büyükşehire giriş çıkışlar yasaklanınca aylar öncesinde düğün hazırlığı yapan çiftler, alınan tedbirleri atlatmanın yollarını aramaya başladı. Koronavirüs salgını kapsamında İstanbul’a giriş-çıkışların durdurulması üzerine nikâhtan vazgeçmeyen damat ve gelin ilginç bir yönteme başvurdu.

İstanbul’da oturan damat, Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı. O anlar bir cep telefonu tarafından fotoğraflandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs krizinde köprüden önce son çıkış! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Türkiye’de ve dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle liderlerin ve hükümetlerin aldığı tedbirler ne kadar yeterli? TBMM’de gündeme gelen ‘İnfaz Yasası’ değişikliği oylamasında milletvekillerinin tavrı nasıl olacak.

BOLD-Milyonlarca insanın, cezaevlerindeki Koronavirüs riskinin çok yüksek olması nedeniyle gözü ve kulağı da TBMM’den gelecek haberde. Gazeteciler Fatih Akalan ve Adem Yavuz Arslan Türkiye’de ve dünyada koronavirüs krizi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri ve Meclis’e gelen infaz yasasını konuştu.

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Okumaya devam et

Gündem

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişi daha vefat etti. 3 bin 148 kişinin test sonuçları da pozitif çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 21 bin 400 kişiye test uygulandığını belirten Koca, 3 bin 148 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını vurguladı.

Türkiye’deki toplam vaka sayısı 30 bin 217’ye yükseldi. Son 24 saat içerisinde koronavirüs salgınından iyileşen kişi sayısının ise 284 olduğu belirtildi. Toplam iyileşen kişi sayısı ise Bin 326’ya yükseldi.

Avrupa Konseyi: Kovid-19 konusunda mahkumlara yönelik acil önlem alınmalı

Okumaya devam et

Popular