Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İletişim profesörü, KHK’lı sayısını az buldu, akademisyenlere TSK’daki ihraç sisteminin uygulanmasını istedi

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Ulağlı, binlerce akademisyenin ihracını yeterli bulmayarak, TSK’da uygulanan sistemin üniversiteye getirilmesini istedi. “Siyasi ayak tartışılmasın” dedi.

BOLD – Marmara Üniversitesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Ulağlı, 15 Temmuz’un ardından ihraç edilen 6 bin akademisyenin sayısını az buldu. Meslektaşlarının üniversitelerden ihracını isteyen Ulağlı, TSK’nın uyguladığı ve ‘FETÖMETRE’ denilen sistemin akademik yapılanma için de oluşturulması gerektiğini savundu. AKP’yi sıkıştıran siyasi ayak tartışmasının ise ‘siyasal kaos ve devlete güven duygusunu zayıflattığını’ savunarak yapılmamasını istedi.

Resim

GEZİ SOSYOLOJİK, 17-25 ARALIK POLİTİK DARBE GİRİŞİMİ

Anadolu Ajansı’na demeç veren Ulağlı, Ergenekon ve Balyoz olaylarıyla stratejik, Gezi olaylarıyla sosyolojik, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla politik, kredi derecelendirme kuruluşlarının raporları ve döviz kurlarına müdahaleyle ekonomik, kamu kuruluşlarına saldırılarla siber ve nihayetinde 15 Temmuz’daki askeri darbe girişimiyle Türkiye’de 6 kategoride darbe gerçekleştirmeye çalışıldığını öne sürdü.

TÜM KURUMLARDA UYGULANMALI

Ulağlı, cemaatle mücadelede AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kişisel gayretlerinin çok takdire şayan olduğunu fakat kendisinin yalnız bırakıldığını dile getirdi. Cemaatle mücadelenin yeterli ivmeye ulaşmadığını savunan Ulağlı, “Kurumlar arasında koordinasyon eksikliği var. İletişim stratejisi net olarak ortaya konulmalı. Yanlış aktörler yanlış rolleri oynuyor. Karşı propaganda faaliyetlerinin artırılması ve lobi çalışmalarına ağırlık verilmesi gerekiyor. Kamuoyu oluşturmada beklediğimiz ivmeyi henüz oluşturamadık. Örgütle mücadele kriterleri ve ‘FETÖMETRE’ dediğimiz FETÖ’cüleri tanımlamak için kullanılan kriterlerin tüm kurumlarda uygulanması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YÜKSEK LİSANSTAN PROFESÖRLÜĞE KADAR YAPILAN ATAMALAR

Üniversitlerde ihraç edilen akademisyenlerin sayısının yetersiz olduğunu belirten Ulağlı, TSK’daki ihraçlar için kullanılan FETÖMETRE’nin akademik camiada da uygulanmasını istedi. Ulağlı, “Bu nedenle yükseköğretim kurumlarında akademik yapılanmaya dönük ülkemizin ilgili kurumlarının gerekli çalışmayı yapacağını düşünüyorum. Askeri birimlerin uyguladığı ‘FETÖMETRE’nin akademik yapılanma için de oluşturulması ve uygulanması gerektiğine inanıyorum. Öğretim elemanlarının yüksek lisans eğitiminden başlayarak profesörlüğüne ve yapılan atamalara kadar bütün süreçleri takip eden parametreleri içeren, 39 kategoriden oluşan bir akademik ‘FETÖMETRE’ ile üniversitelerdeki kripto FETÖ’cüler tespit edilebilir” dedi.

DARBE SÖYLENTİSİ SULANDIRIYOR

Akademik ‘FETÖMETRE’nin sağlıklı çalışıp çalışmadığına dair sınamasının cemaat sebebiyle ihraç edilen akademisyenler üzerinden yapıldığını ve yüzde 95’lik bir isabet oranının sağlandığını öne sürdü. Darbe girişimi söylentilerinin mücadeleyi sulandırdığını savunan Ulağlı, “Son olarak bir düşünce kuruluşu tarafından hazırlanan ‘yeniden darbe olacağı’ söylentileri, bu mücadeleyi sulandırma adına yapılmış algı yönetiminin bir parçası olup, bu tür söylemlerle örgütün varlığının ve gücünün halen korunduğu algısının sürdürülmesi amaçlanmaktadır” dedi.

SİYASİ AYAK TARTIŞILMASIN

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamasıyla başlayan ve AKP’yi de içine alan siyasi ayak tartışmalarına karşı  çıkan Ulağlı, “FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması üzerine medyada sürdürülen tartışmaların örgütün hedeflediği siyasal kaos ve devlete güven duygusunu zayıflatmaya yönelik bir eylem olduğu ve bunun FETÖ’yle mücadeleye zarar verebileceğini düşünüyorum” dedi.

Zorla kaçırılan Gökhan Türkmen’in ‘9 ay boyunca işkence gördüm’ sözleriyle ilgili mahkemeden suç duyurusu

Gündem

Silivri’de 44 mahkumun koronaya yakalandığı koğuştan mektup var! Sistematik ve nitelikli işkenceyle soykırım yapılmaya çalışıldı

Silivri Cezaevinde 44 koğuş arkadaşıyla birlikte koronavirüse yakalanan bir mahkum, gazeteci Bünyamin Güler’e yazdığı mektupta kendilerine reva görülen insanlık dışı tedavi ve yaşam şartları anlattı.

BOLD – Gazeteci Bünyamin Güler, sosyal medya hesabından Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan bir mahkumdan kendisine gelen mektubu paylaştı. İsmi paylaşılmayan mahkum, mektupta 51 aydır tutuklu bulunduğu cezaevinde yaşadığı insanlık dışı yaşam şartlarını anlatıyor. 7 mahkum için tasarlanan koğuşlarda yer yokluğundan 35-40 kişi kalmak zorunda kaldıklarını anlatan mahkum mektubunda, “İnsafsızca, hayvandan daha aşağılık bir muameleyle, zalimane zorla sıkıştırılarak, aşırı kalabalık, yaşama/ölüme maruz bırakılarak…” ifadelerini kullandı.

BESLENME SIKINTISI

Beslenme sıkıntısına da değinen mektup sahibi, koğuşlarda 7 kişilik yemekle 40 kişinin doymaya çalıştığını söyledi. Kalabalık koğuşlarda 2 tuvalet ve banyo ile bir mutfağın kullanım sırası yüzünden mahkumlar arasında sinir harbinin yaşadığını belirten mahkum, hijyenik olmayan ortamlar yüzünden cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığın baş gösterdiğini sözlerine ekledi.

ULUSAL VE ULUSLARARASI SÖZLEŞMELERE GÖRE SUÇTUR

Mahkumların, aşırı kalabalıktan kaynaklı gürültü ve uğultular yüzünden uyku sorunun yaşadığı, sık sık mahkum arasında buna bağlı gerginlik yaşandığı, yıpratıcı, intihara sürükleyici, acil olmadan hiç bir tedavinin yapılmadığı bir durum içinde bulunduğunu belirten mektup sahibi, “Tüm bu şartlara bağlı halen tutuklu bulundurulma ulusal ve uluslararası sözleşmeler kapsamında hem suçtur hem de hayati tehlike yaşatmaktadır” ifadelerini kullandı.

TOPLU TIBBİ DENEY

Koronavirüs salgınından sonra tedbir bahanesiyle aileleriyle görüşmeleri engellenen, spor ve çeşitli diğer aktiviteleri askıya alınan mahkumlar için hayatın daha da çekilmez hal aldığını yazan mahkum, cezaevinde 44 koğuş arkadaşıyla birlikte yakalandığı koronavirüsü tedavi için cezaevi yönetiminin uygun gördüğü yöntemi şöyle anlattı: “Doktor onaysız, reçetesiz, kutusuz, tabletsiz, ambalajsız tamamı açılmış olarak plastik torbada verilen, isimsiz 12 adet hap ile gayri resmi kimyasalla tedavi (!) Toplu tıbbi deney, toplu ölüm, sistematik ve nitelikli işkenceyle öldürmeye soykırım yapmaya çalışmıştır.

CEZAEVLERİNDE NELER OLUYOR

Gazeteci Güler mektubu şu not ile takipçileriyle paylaştı: ” Silivri Cezaevi’nden mektup var! Sadece 2 dakikanızı ayırıp okumanızı istiyorum…Cezaevlerinde neler yaşanıyor?”

Sütünü lavaboya sağan tutuklu anne: Doğum yaparken komutan ‘kapıyı açın’ dedi

Okumaya devam et

Gündem

Anıtkabir’deki Erdoğan sevgisinden ince detay: “Seni seviyoruz reis” diyenler listeyle içeri alınıyor

FOX TV, 29 Ekim törenleri için Anıtkabir’e gider AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Seni seviyoruz reis” diye bağıran kişinin nasıl içeri alındığını açıkladı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Törende mozole önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, heyet Misak-ı Milli Kulesi’ne doğru hareket etti. Heyetin merdivenlerden indiği sırada bir grup Erdoğan’ı alkışlarken bir kişi ise “Seni seviyoruz reis” diye bağırdı.

FOX Haber Anıtkabir’de slogan atan isimlerin içeriye daha önceden belirlenmiş bir listeyle içeriye alındıklarını görüntüledi. Listeleri kontrol eden kişiler de Erdoğan’ın korumaları. Görüntülerde korumalar içeriye girmek isteyen fakat ismi listede olamayan vatandaşlara durumu izah etmeye çalışıyor.

Anıtkabir kapısında çekilen görüntülerde slogan atanların listeye göre belirli sayıda içeriye alınması tepki çekti.

Son olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen resmi törende AKP Ankara İl Başkanlığına üye bir grup “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı attı. Hemen her resmi bayramda benzer olayların yaşanması bir çok kesimin tepkisini çekiyor.

A Haber muhabiri Levent Eke Emniyet’te daire başkanı oldu

 

Okumaya devam et

Gündem

Yalova’da filyasyon ekibine sopalı saldırı: Hastanelik oldular

Yalova’da koronavirüslü vaka takibi yapan filyasyon ekibi, yol tartışması yaşadığı 2 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Ekibin şoförü aldığı darbeler sonrası hastanelik oldu.

BOLD – Yalova Seyrantepe Mahallesinde koronavirüslü vaka takibi yapan filyasyon ekibi yol verme tartışması yüzünden darp edildi. Mahalle sakini Ali E. ve Şahin T. ile tartışma yaşayan ekip, daha sonra yoluna devam etti. Motosikletle filyasyon ekibini takip eden ikili yolunu kestikleri sağlıkçıları araçtan indirdi.

Görevli doktor Murat Duman ve şoför Nergiz Doğan’la sopayla saldıran Ali E. ve Şahin T. şoför Doğan’ı kafasından yaraladı. Nergiz Doğan olay yerine gelen ambulansla Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Jandarma şahısları yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevki bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı: Bugün koronavirüsten 72 kişi daha hayatını kaybetti

 

Okumaya devam et

Popular