Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Türk bilim insanları CNN Türk’te koronavirüs önlemlerini konuştu: ‘Kelle paça, yumurta, video oyunu’

CNN Türk’te akademisyenler Canan Karatay, İsmail Tokalak ve Yakın Çağ siyasi tarihi uzmanı Ramazan Kağan Kurtoğlu’nun konuk olduğu koronavirüs tartışması sosyal medyayı salladı.

BOLD- Çin’den sonra, İran ve ardından orta Avrupa’da da yayılmaya başlayan ölümcül koronavirüs salgını girdiği ülkelerde sosyal ve kültürel hayatı da bitirme noktasına getiriyor. Özellikle Çin’in salgınla mücadelede sarf ettiği olağanüstü çaba dünya kamuoyunda yakından takip ediliyor. Dünya Sağlık Örgütü salgının dünya geneline yayılmasını önleme amacıyla toplantı üstüne toplantı yapıyor.

ÇIKIŞINI VİDEO OYUNUNA DAYANDIRDI

Öte yandan sınır komşumuz İran’da salgın ile ilgili vakıaların artmasının ardından Türk televizyonlarında da konuyla ilgili programlar yapılmaya başlandı. CNN Türk’te yayınlanan, Prof Dr. Canan Karatay, Türk akademisyen, ekonomist ve Yakın Çağ siyasi tarihi uzmanı Ramazan Kağan Kurtoğlu ve Akademisyen İsmail Tokalak’ın konuk olarak katıldığı programda dünyayı endişeye sevk eden koronavirüs ve önlemleri tartışıldı. Koronavirüsün çıkışı konusunda Kurtoğlu bir video oyunu ile ilgili komplo teorilerini anlatırken, Karatay’da çözüm olarak ‘Kelle paça ve yumurta yeterli’ açıklaması yaptı.

VİRÜSTEN DEĞİL CEHALETTEN ÖLECEĞİZ

CNN Türk’teki tartışma sosyal medyanın da gündemine düştü. Sosyal medya kullanıcıları, bilim insanlarının CNN Türk’teki, sınırımıza kadar dayanan öldürücü virüs ile ilgili tartışmasını gayri ciddi bularak tepki gösterdi. İşte o tepkilerden bazıları;

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular