Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

4 gün önce doğum yapan tutuklu Elif Tuğral tahliye edildi

İzmir’de doğum için 10 asker eşliğinde Yeşilyurt Hastanesine götürülen tutuklu Elif Tuğral, bu sabah tahliye edildi. Güzel haberi insan hakları savunucusu Gergerlioğlu verdi.

BOLD – 5 aylık hamileyken tutuklanıp İzmir Şakran Cezaevine gönderilen Elif Tuğral, 21 Şubat’ta İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde doğum yaptı. Tuğral bu sabah tahliye edildi. Tahliye haberini HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

Gergerlioğlu, “VE GÜNÜN MÜJDESİ GELDİ 🙂 Hamile tutuklu Elif Tuğral az evvel tahliye edildi Baba sevinç içinde bana kararı bildirdi Sonunda yasaya uyuldu, 4 aylık hamile tutukluluk bebekle cezaevinde devam etmeyecek Allah analı, babalı büyütsün dileği hiç bu kadar yerini bulmamıştı :)” dedi.

5275 sayılı CİK’nun 16/4 maddesine göre hamile kadınlar gözaltına alınmaz, tutuklamaz. Ceza onaylanmış olsa bile infazı doğumdan 6 ay sonrasına ertelenmesi gerekiyor.

Cemaat soruşturmaları kapsamında 10 Ekim 2019’da tutuklanan Elif Tuğral, İzmir 15. Ağır Ceza Mahkemesince 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Halen Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan Tuğral’ın dosyası İstinaf’ta bulunuyor.

Elif Tuğral’ın eşi Nuri Tuğral da sosyal medya hesabından paylaşım yaparak herkese teşekkür etti.

Hamile tutuklu Elif Tuğral bu sabah doğum yaptı: Oğlumu kucağıma aldım…

 

 

Gündem

Damat iller arası yasağı böyle aştı: Gelini il sınırındaki üst geçitten aldı

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul’a giriş çıkışlar yasaklandı. İstanbul’da yaşayan damat Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı.

BOLD-Türkiye’de 30 büyükşehire giriş çıkışlar yasaklanınca aylar öncesinde düğün hazırlığı yapan çiftler, alınan tedbirleri atlatmanın yollarını aramaya başladı. Koronavirüs salgını kapsamında İstanbul’a giriş-çıkışların durdurulması üzerine nikâhtan vazgeçmeyen damat ve gelin ilginç bir yönteme başvurdu.

İstanbul’da oturan damat, Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı. O anlar bir cep telefonu tarafından fotoğraflandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs krizinde köprüden önce son çıkış! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Türkiye’de ve dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle liderlerin ve hükümetlerin aldığı tedbirler ne kadar yeterli? TBMM’de gündeme gelen ‘İnfaz Yasası’ değişikliği oylamasında milletvekillerinin tavrı nasıl olacak.

BOLD-Milyonlarca insanın, cezaevlerindeki Koronavirüs riskinin çok yüksek olması nedeniyle gözü ve kulağı da TBMM’den gelecek haberde. Gazeteciler Fatih Akalan ve Adem Yavuz Arslan Türkiye’de ve dünyada koronavirüs krizi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri ve Meclis’e gelen infaz yasasını konuştu.

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Okumaya devam et

Gündem

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişi daha vefat etti. 3 bin 148 kişinin test sonuçları da pozitif çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 21 bin 400 kişiye test uygulandığını belirten Koca, 3 bin 148 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını vurguladı.

Türkiye’deki toplam vaka sayısı 30 bin 217’ye yükseldi. Son 24 saat içerisinde koronavirüs salgınından iyileşen kişi sayısının ise 284 olduğu belirtildi. Toplam iyileşen kişi sayısı ise Bin 326’ya yükseldi.

Avrupa Konseyi: Kovid-19 konusunda mahkumlara yönelik acil önlem alınmalı

Okumaya devam et

Popular