Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İdlib’ten acı haber! 2 asker hava saldırısında şehit oldu

Suriye’nin İdlib kentinde bulunan TSK unsurlarına yönelik gerçekleştirilen hava saldırısında 2 askerin şehit olduğunu öğrenildi.

BOLD-Türk ve Rus heyetinin İdlib görüşmelerinin devam ettiği dakikalarda Suriye Rejim Güçleri, TSK unsurlarına yönelik hava saldırısı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) sosyal medya hesabından duyurduğu bilgiye göre, saldırıda 2 asker şehit olurken 2 askerde yaralandı.

Rejim güçlerinin gerçekleştirdiği saldırıda Piyade Uzman Çavuş Soner Enes Baykuş ve Uzman Onbaşı Şükrü Elibol hayatını kaybetti.

MSB’nin açıklaması şöyle:

“Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza düzenlenen hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgedeki Rejim hedefleri derhal ateş altına alınmış; alınmaya devam edilmektedir.”

“Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Unutulmamalıdır ki; şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır!”

“Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre; 1 adet hava savunma füze sistemi, 1 adet ZU-23 uçaksavar, 1 adet Tanksavar, 3 tank, 1 mühimmat aracı, 2 iş makinesinin imha edildiği, 3 tankın ele geçirildiği ve 114 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir.”

Gündem

300 bin mahkuma tahliye beklerken 150 bin infaz memuru da hapsoldu

Koronavirüs tehlikesine karşı mahkumlara tahliye bekleyen yakınları, Adalet Bakanılığının salgına karşı infaz memurlarını da cezaevlerine hapseden tedbirlerine sosyal medyadan tepki gösterdi.

BOLD- Günlerdir gündemi meşgul eden konulardan biri de koronavirüs yüzünden hijyenik olmayan cezaevlerindeki mahkumların durumu. Açık görüş hakları ellerinden alınan mahkumlar için cezaevi yönetimi sadece kefir ve hijyen malzemesi dağıtarak önlem alıyor. Mahkum ve yakınlarının umudu, infaz yasasında değişiklik öngören yasa tasarısı bir türlü Meclisin gündemine gelmedi.

İNFAZ MEMURLARI DA EVLERİNE GİDEMEYECEK

Öte yandan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de dün cezaevlerine virüsün bulaşmasını engellemek için bir dizi yeni önlemler açıklamıştı. Gül’ün açıkladığı önlemlerden biri de infaz memurlarının görev süreleri boyunca cezaevlerinde kalmaları oldu. Evlerine gönderilmeyen memurlar izole edilmiş alanlarda kalacak.

MAHKUMLAR ÇIKSIN DERKEN…

Mahkum yakınları seslerini duyurmak için sosyal medyada her gün kampanya düzenliyor. Bugünün kampanya etiketi ‘Meclis TahliyeDesin’ oldu. Etikete paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları Adalet Bakanı Gül’ün açıkladığı önlemi eleştirdi. Bir mahkum yakını, ”300 bin kişiyi tahliye ettirmeye çalışırken 150 bin infaz koruma memuru daha hapsoldu! Yarın da onlar için mi bir tag yapsak ne” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi

Cezaevinde ihmalle ölüme sürüklenen Nesrin Gençosman’ın ablasından çağrı

Okumaya devam et

Gündem

Erkek sağlık çalışanı, otobüs şoförüne hemşire olduğunu inandıramadı

İstanbul’da bir erkek hemşire, bindiği otobüsten “erkekten hemşire olmaz” denilerek zorla indirildi. Diğer yolcuların yanında rencide edilen sağlık çalışanı, durumu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa’ya ileterek şikayetçi oldu.

BOLD – İstanbul’da görev yapan hemşire Tolgahan Karadaş, bindiği bir otobüsten, “erkekten hemşire mi olur?” denilerek indirildiğini öne sürdü. Karadaş, durumu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Beyaz Masayı arayarak şoförden şikayetçi oldu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA GETİRİLEN HAKTAN YARARLANMAK İSTEDİ

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Karadaş, dün akşam saatlerinde mesai bitiminin ardından hastaneden çıkarak Alibeyköy’e geldi. Burada evinin ihtiyaçlarını karşılayan Tolgahan Karadaş, durağa yaklaştığı sırada duran özel halk otobüsüne bindi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile sağlık çalışanlarına verilen toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanma hakkını kullanmak isteyen Karadaş kimliğini gösterdi.

RENCİDE OLAN HEMŞİRE ŞOFÖRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Kimliğini ibraz etmesine rağmen Karadaş’a inanmayan otobüs şoförü, “Erkekten hemşire mi olur?” diyerek kedisini kandırmaya çalıştığını öne sürdüğü Karataş’ın otobüsten inmesini istedi. Şoförün tepkisi ve söylemleri karşısında otobüsten inmek zorunda kalan Karadaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Beyaz Masayı arayarak şoförden şikayetçi oldu.

“Wuhan’da koronavirüs ölümlerinin yarısı gizlendi”

 

 

Okumaya devam et

Gündem

Yardım yerine bağış çağrısı yapınca vatandaş “#Hükümetİstifa” dedi

Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok ülke vatandaşlarına destek açıklaması yaparken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vatandaştan bağış talep etmesi tepkilere yol açtı. Vatandaşlar sosyal medyadan hükumeti istifaya çağırdıkları #Hükümetİstifa etiketi zirveye oturdu.

BOLD – Dünyada birçok devlet koronavirüsün ekonomide meydana getirdiği tahribata karşı vatandaşlarına yardımda bulunurken, Türkiye’nin maddi yardım yerine zor durumdaki vatandaşlardan bağış talep etmesi büyük tepki çekti. Twitter’da #Hükümetİstifa etiketi birinci sıraya yerleşti.

ERDOĞAN BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATMIŞTI

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dünkü kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası’na bir yardım hesabı açıldı. Kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza yardım sağlamaktır. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip bu yardımları kendilerine süreceğiz. Muhtarlarımızı da devreye alarak kampanyada toplanan paraları en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edecek. Kampanyayı şahsım olarak 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

TEPKİLER BUGÜN DE DEVAM EDİYOR

Erdoğan’ın açıklaması ardından sosyal medyada büyük tepki oluşurken, tepkiler bugün de devam ediyor. Twitter’de açılan #Hükümetİstifa etiketine binlerce tweet atıldı. #Hükümetİstifa etiketi, Türkiye gündeminin birinci sırasında yer aldı. Twitter’da Türkiye’nin gündemindeki ilk 20 konusunda da söz konusu bağış kampanyası #ŞarkıSözleriniİBANlaDeğiştir, #Terslik, #IBANIM gibi çeşitli başlıklarla tartışılıyor.

“Wuhan’da koronavirüs ölümlerinin yarısı gizlendi”

Okumaya devam et

Popular