Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Sağlık Bakanının gazeteciye cevabı trolleri aratmadı: ‘Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)’

İtalya’dan dönen gazeteci Şirin Payzın’ın, AB ülkeleri havalimanlarındaki koronanvirüs salgını önlemlerini İstanbul’dakiyle karşılaştırarak yaptığı eleştiriye Sağlık Bakanından gelen cevap tepki çekti.

BOLD- Koronavirüs salgını Çin’den sonra en fazla, Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa coğrafyasını tehdit ediyor. Avrupa ülkeleri salgından korunmak için önlem üstüne önlem alıyor. En çok önlemlerin alındığı yerle ise ülkelerin giriş kapısı havalimanları. İtalya’dan dün uçakla İstanbul’a dönen gazeteci Şirin Payzın Yeni İstanbul Havalimanında, Sağlık Bakanlığının iddia ettiği bir önleme denk gelmediğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerine aktardı.

YENİ HAVALİMANINDA ÖNLEM YOK

Sağlık Bakanlığı ve havalimanı yetkililerini de etiketleyen Payzın, yaptığı konuyla ilgili ilk paylaşım, ”İst. Havaalanı’nda Corona salgınına dair hiç bir önlem yok. İtalya’dan geliyorum. Salgında 3. ülke. Ne kontrol yapıldı ne görevliler maskeli. Ekranda saçma sapan konuşanları dinleyip kelle paça yiyoruz bize bir şey olmaz mı diyor yönetenler?” diye sordu.

AB ÜLKELERİYLE KIYAS

Önlemleri Avrupa havalimanları ile kıyaslayan Payzın, ”AB ülkelerine girişte uçaktan çıkar çıkmaz özel giysileri ve termal tarayıcılarıyla görevliler karşılıyor. Herkese göz kontrolü yapıyorlar. İstanbul Havaalanında geçtim kontrolü önlemi hatırlatan bir masa, işaret bile yok” dedi.

KİM İZLİYOR GÖRÜNTÜLERİ

Payzın son olarak da, ”Bagaj bölümüne giderken bir kamera var. AB’de gibi görevlilerin gözünüze tutup taradığından değil. Fotoğraf makinesi gibi ama etrafında görevli yok? Kameranın gördüğünü kim görüyor? Başka yerden mi okunuyor kamera görüntüleri?” diye sordu.

İYİ GÖRDÜK ZAHMET VERMEDİK

Payzın’ın eleştirel tespitlerini Twitter’dan yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şöyle yazdı: ”Şirin Hanım, termal kamera taramasından geçişinizi gösteren görüntüleri izin verirseniz buradan paylaşabilirim. Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)”

Bakan’ın termal kamera görüntüsü paylaşmayı teklif etmesi, görüntülerin kayıt altına alındığı yorumlarına neden oldu ve bakanın kadın bir gazeteciyle konuşma üslubu eleştiri konusu oldu.

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Koronovirüse karşı Meclis’te maskeli önlem

İnfaz indirimini görüşmek üzere toplanan Meclis’te koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle tüm vekiller maske takarak görüşmelere katıldı. Maske takmayan vekiller uyarıldı.

BOLD – AKP ve MHP’nin infaz teklifini görüşmek için bugün TBMM Genel Kurulu’nda toplanan milletvekillerine maske ve kolonya dağıtıldı.

TBMM Başkanvekili Levent Gök, oturumu maske takarak yönetti.

Meclis Genel Kurulu, 90 bin kişinin cezaevlerinden tahliyesini öngören infaz kanunu teklifini görüşmek için toplandı. Korona virüsü salgınına karşı önlemlerin alındığı Meclis Genel Kurulunu Meclis Başkanvekili Levent Gök de maske takarak yönetti. Milletvekillerinin masalarına kolonya konulurken tüm milletvekilleri de maske taktı.

Kapalı yerlerde maske takmanın zorunlu hale geldiğini belirten Gök, bundan sonraki çalışmaların maske takılarak, sosyal mesafe korunarak sürdürüleceğini söyledi. Gök, milletvekillerini de genel kurul salonuna maske takmadan girilmemesi noktasında uyardı. Uyarının ardından kürsüye çıkan milletvekilleri de konuşmalarını maske takarak yaptı.

Kılıçdaroğlu: İnfaz yasası ya adaletli bir yasaya dönüşür ya da karşılarında bizi bulurlar

Okumaya devam et

Politika

Kolonya ve maskeler Erdoğan imzalı mektupla dağıtıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz maske ve kolonya dağıtımı İstanbul’da bekçiler tarafından yapıldı. Kolonya ve maske, Erdoğan imzalı, Cumhurbaşkanlığı forslu poşet ve mektupla vatandaşlara dağıtıldı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ve İspanya’ya koronavirüs nedeniyle gönderilen yardımlardan sonra 65 yaş üstü yurttaşlara dağıtılan kolonya ve maskeler için de Türkiye Cumhuriyeti yerine ‘Cumhurbaşkanlığı’nı ve kendi imzasını kullandı.

Erdoğan’ın ücretsiz dağıtılacağını açıkladığı maske ve kolonyaları bekçiler bugün dağıtmaya başladı. Dağıtılan paketlerde Erdoğan’ın mektubu da yer aldı.

Birgün’ün haberine göre Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçiler, bugün maske ve kolonyaların dağıtımına başladı. Maske ve kolonyalar paketlenerek adresle götürüldü. Ayrıca paketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu da yer aldı. Erdoğan’ın 65 yaş üstündeki yurttaşlara hitap ettiği mektupta, “Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur” ifadeleri yer aldı. Bekçiler, maske ve kolonyaları “Cumhurbaşkanının size selamı var” diyerek dağıttı.

Arınç’ın Erdoğan’a yolladığı ‘af’ mesajına Gökçek ve Metiner’den cevap

Okumaya devam et

Politika

“Eşit İnfaz Yaşatır” diyen CHP’li Kaya: Bunu yapmazsak tarih bizi affetmez

Yargı paketini oylayacak milletvekillerine sosyal medya hesabından seslenen CHP’li Yıldırım Kaya, paketi genişletilmesini önererek “Gelin toplumun birliğini beraberliğini hep beraber yeniden yaşatalım” dedi.

BOLD- Ceza infaz Kanunda değişiklik öngören 2. yargı paketi Meclis Genel Kurulunda görüşülüyor. Kapsam dışı bırakılan suçlar yüzünden çokça eleştirilen yasanın, Genel Kurulda genişletilmesini isteyen siyasi mahkum yakınları ve vatandaşlar, sosyal medyada #Eşitİnfaz Yaşatır etiketiyle sesini duyurmaya çalışıyor.

ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AFFEDİYORLAR

Etikete videolu paylaşım yapan CHP Genel başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, AKP ve MHP’nin hazırlayarak Meclise sunduğu paketle, devlete karşı işlenen suçlar yerine, şahıslara karşı işlenen suçlara tahliye yolunu açtığını söyledi.

Kaya, konuşmasının devamında, ”KHK ile ihraç edilen, Barış Akademisyenleri,öğretmenler, ve kamu çalışanlarının dosyaları dört yıldır komisyonda bekletiliyor.İnsanlar açlıkla terbiye ediliyor. Meclise ve tüm siyasi güçlere çağrımdır; gelin mağdur edilen tüm KHK’lıların haklarını iade edelim. Gelin toplumun birliğini beraberliğini hep beraber yeniden yaşatalım. Eğer bunu yapamazsak tarih bizi affetmeyecek” dedi

“Düşünceyi terör kapsamında gören paket ağır bir insan hakkı ihlalidir”

 

Okumaya devam et

Popular