Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Şirin Payzın’dan Sağlık Bakanı Koca’ya ‘virüs’ ayarı

Gazeteci Şirin Payzın’ın koronavirüs önlemleriyle ilgili eleştirilerine kendince espri yaparak cevap veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca zor durumda kaldı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya dönüşü Yeni İstanbul Havalimanındaki koronavirüs salgını konusundaki önlemleri yetersiz bularak eleştiren gazeteci Şirin Payzın’a sosyal medya hesabından “Şirin Hanım, termal kamera taramasından geçişinizi gösteren görüntüleri izin verirseniz buradan paylaşabilirim. Sizi iyi görünce zahmet vermedik:)” diyerek cevap verdi.

Payzın, bakanın esprili paylaşımına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Sağlık Bakanlığı ve havalimanı yetkililerine yönelik eleştirilerine devam eden Payzın, “Sayın Bakan teşekkür ederim beni takip ettiğiniz ve cevap verdiğiniz için:) Bu vesileyle ne zaman isterseniz gelip T24’te önlemleri anlatabilirsiniz. Ancak benim gözlemlerim ve eleştirilerim kendimle ilgili değil herkesin sağlığı için gördüğüm eksiklikler” diye konuştu.

‘PERSONEL EĞİTİMİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ’

Gezdiği ülkelerdeki önlemlerle Türkiye’yi kıyaslayan Payzın, şu uyarıda bulundu: “Madem önlemler konusunda bir gündem oluştu bu vesileyle bir gözlem daha. AB ülkeleri bu işi çok sıkı tutuyor. Madem dünyanın buluşma noktası İstanbul Havalanı, buna uygun düzenleme olması gerek. Çünkü korkarım yakında Türkiye önlem almadı eleştirileri alacaksınız. Size bir gözlem daha. Pasaport sırasında genç polis, amirine sordu, burada biri var Çin’den geliyor galiba ne yapayım amirim, Amir ve polis başladı pasaport incelemeye. Personel eğitiminiz belki yeniden gündeme alınmalı.”

 

Sağlık Bakanının gazeteciye cevabı trolleri aratmadı: ‘Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)’

Politika

Koronovirüse karşı Meclis’te maskeli önlem

İnfaz indirimini görüşmek üzere toplanan Meclis’te koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle tüm vekiller maske takarak görüşmelere katıldı. Maske takmayan vekiller uyarıldı.

BOLD – AKP ve MHP’nin infaz teklifini görüşmek için bugün TBMM Genel Kurulu’nda toplanan milletvekillerine maske ve kolonya dağıtıldı.

TBMM Başkanvekili Levent Gök, oturumu maske takarak yönetti.

Meclis Genel Kurulu, 90 bin kişinin cezaevlerinden tahliyesini öngören infaz kanunu teklifini görüşmek için toplandı. Korona virüsü salgınına karşı önlemlerin alındığı Meclis Genel Kurulunu Meclis Başkanvekili Levent Gök de maske takarak yönetti. Milletvekillerinin masalarına kolonya konulurken tüm milletvekilleri de maske taktı.

Kapalı yerlerde maske takmanın zorunlu hale geldiğini belirten Gök, bundan sonraki çalışmaların maske takılarak, sosyal mesafe korunarak sürdürüleceğini söyledi. Gök, milletvekillerini de genel kurul salonuna maske takmadan girilmemesi noktasında uyardı. Uyarının ardından kürsüye çıkan milletvekilleri de konuşmalarını maske takarak yaptı.

Kılıçdaroğlu: İnfaz yasası ya adaletli bir yasaya dönüşür ya da karşılarında bizi bulurlar

Okumaya devam et

Politika

Kolonya ve maskeler Erdoğan imzalı mektupla dağıtıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz maske ve kolonya dağıtımı İstanbul’da bekçiler tarafından yapıldı. Kolonya ve maske, Erdoğan imzalı, Cumhurbaşkanlığı forslu poşet ve mektupla vatandaşlara dağıtıldı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ve İspanya’ya koronavirüs nedeniyle gönderilen yardımlardan sonra 65 yaş üstü yurttaşlara dağıtılan kolonya ve maskeler için de Türkiye Cumhuriyeti yerine ‘Cumhurbaşkanlığı’nı ve kendi imzasını kullandı.

Erdoğan’ın ücretsiz dağıtılacağını açıkladığı maske ve kolonyaları bekçiler bugün dağıtmaya başladı. Dağıtılan paketlerde Erdoğan’ın mektubu da yer aldı.

Birgün’ün haberine göre Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçiler, bugün maske ve kolonyaların dağıtımına başladı. Maske ve kolonyalar paketlenerek adresle götürüldü. Ayrıca paketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu da yer aldı. Erdoğan’ın 65 yaş üstündeki yurttaşlara hitap ettiği mektupta, “Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur” ifadeleri yer aldı. Bekçiler, maske ve kolonyaları “Cumhurbaşkanının size selamı var” diyerek dağıttı.

Arınç’ın Erdoğan’a yolladığı ‘af’ mesajına Gökçek ve Metiner’den cevap

Okumaya devam et

Politika

“Eşit İnfaz Yaşatır” diyen CHP’li Kaya: Bunu yapmazsak tarih bizi affetmez

Yargı paketini oylayacak milletvekillerine sosyal medya hesabından seslenen CHP’li Yıldırım Kaya, paketi genişletilmesini önererek “Gelin toplumun birliğini beraberliğini hep beraber yeniden yaşatalım” dedi.

BOLD- Ceza infaz Kanunda değişiklik öngören 2. yargı paketi Meclis Genel Kurulunda görüşülüyor. Kapsam dışı bırakılan suçlar yüzünden çokça eleştirilen yasanın, Genel Kurulda genişletilmesini isteyen siyasi mahkum yakınları ve vatandaşlar, sosyal medyada #Eşitİnfaz Yaşatır etiketiyle sesini duyurmaya çalışıyor.

ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AFFEDİYORLAR

Etikete videolu paylaşım yapan CHP Genel başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, AKP ve MHP’nin hazırlayarak Meclise sunduğu paketle, devlete karşı işlenen suçlar yerine, şahıslara karşı işlenen suçlara tahliye yolunu açtığını söyledi.

Kaya, konuşmasının devamında, ”KHK ile ihraç edilen, Barış Akademisyenleri,öğretmenler, ve kamu çalışanlarının dosyaları dört yıldır komisyonda bekletiliyor.İnsanlar açlıkla terbiye ediliyor. Meclise ve tüm siyasi güçlere çağrımdır; gelin mağdur edilen tüm KHK’lıların haklarını iade edelim. Gelin toplumun birliğini beraberliğini hep beraber yeniden yaşatalım. Eğer bunu yapamazsak tarih bizi affetmeyecek” dedi

“Düşünceyi terör kapsamında gören paket ağır bir insan hakkı ihlalidir”

 

Okumaya devam et

Popular