Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan’ın dili aynı: Şehitler tepesi boş kalmayacak!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi yakan şehadet ateşine rağmen aynı dili kullanmaya devam ediyor: “Verdiğimiz sayısız şehitler kervanına bunu da ilave etmemiz gerekiyor.”

BOLD – Türkiye, İdlib’de Rusya destekli Esad rejiminin hava saldırısı sonrası şehit düşen Mehmetçikler’ine ağlarken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, canlar üzerinden politik dil kullanmayı sürdürüyor.

DOLMABAHÇE OFİSİ’NDE VEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Partisinin İstanbul vekilleriyle Dolmabahçe Ofisi’nde bir araya gelen Erdoğan, “Bin yıldır bu topraklarımızı vatanımız kılmak için yürüttüğümüz mücadeleyi, verdiğimiz sayısız şehitler kervanına bunu da ilave etmemiz gerekiyor. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak” dedi.

ŞAHSIM VE MİLLETİM ADINA BAŞ SAĞLIĞI DİYORUM

Suriye’de can veren askerleri de anarak şunları söyledi, “İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 34 şehidimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır. 20 günlük hareket boyunca vermiş olduğumuz şehitlerin ailelerine şahsım, milletim adına baş sağlığı dilerken, milletimizin de başı sağ olsun diyorum.”

YENİ BİR GÖÇ DALGASINI KALDIRACAK DURUMDA DEĞİLİZ

Türkiye’nin, 3,7 milyon Suriyeliyi barındırdığını hatırlatarak, yeni bir göç dalgasını kaldıracak durumda olmadıklarını dile getirdi.

Dört milyon yeni göçmenin harekete geçtiğini 1,5 milyonluk kısmın sınıra ulaştığını belirten Erdoğan, “Güvenli bölge oluşturalım ve bu bölgede bunları iskan edelim, diye çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

MERKEL’DEN ‘DESTEK VERİN’ TALEBİNDE BULUNMUŞ

Mültecilere yardım noktasında Almanya Başbakanı Angela Merkel’e, “Bana verilmiş büyük rakamlarla sözleriniz vardı. Şuraya gelin siz de destek verin, bir an önce burayı yapalım” dediğini ifade eden Erdoğan, şunları anlattı:

PARAYI DİREKT BİZE GÖNDERİN DEDİĞİNİ SÖYLEDİ

“Söyleye söyleye en fazla 25 milyon avro vereyim, dedi. Onu da kabul dedik. Kızılhaç’tan Kızılay’a aktarılır, dedi. Böyle bir şey olmadı. Aradım tekrar, Para hazır, dedi. Hazır paranız gelmiyor, o zaman mültecileri size gönderelim, biz 25 değil, size 100 milyon avro gönderelim, dedim. Onu da istemem, dedi. Onu istemiyorsanız, bunu direkt bize gönder. Ben sizin pratik olmanızı istiyorum, dedim. Yani güvenmek mümkün değil.”

TRUMP İLE PUTİN’İN ‘KAMIŞLI’DAKİ PETROL OLAYI’ HAKKINDA DİYALOG

Suriye konusunda ABD Başkanı Donald Trump ile görüştüğü bilgisini paylaşarak görüşmeye dair şu diyalogu aktardı:

“Trump diyor ki, Ya burada Putin’in ne beklentisi var? Ne istediği var?, Kamışlı’da petrol olayı var bunların, dedim. Orada petrol var mı? dedi, Var, dedim. Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Fakat bizim böyle bir derdimiz yok. Ne petrol derdimiz var ne orada toprak derdimiz var. Biz sadece bir güvenli bölgeyle sınırlarımızı teminat altına almak istiyoruz.”

KILIÇDAROĞLU’NA: ‘DÜNYA BİZİ ARIYOR SEN DE BİZİ ARARSIN’

Ana muhalefet CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da tepki gösteren AKP’li Cumhurbsaşkanı, “O arama lütfunda bulunmadı. Neymiş, Ben onu arayacakmışım. Seni niye arayayım ya? Dünya bizi arıyor, sen de bizi ararsın biz de sana bütün detaylarıyla her şeyi veririz” ifadelerini kullandı.

Şehidin iki kardeşi de KHK’lı asker çıktı: Bir dönem damgalayıp attınız şimdi hangi yüzle taziyeye gideceksiniz!

Gündem

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a yükseldi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 39’a, yaralananların sayısı da 885’e yükseldi. 9 binada arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.9 büyüklüğündeki depremde İzmir’de bazı binalar yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Depremde ölen ve yaralananların sayısı ise saatler ilerledikçe artıyor.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, depremde 1’i boğulma sonucu, 39 kişi hayatını kaybederken, 885 kişi de yaralandı. Açıklamada İzmir’de halen 9 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Açıklamada deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 40 artçı olmak üzere, toplam 658 artçı sarsıntı yaşandığına dikkat çekildi.

 

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüste ağır hasta sayısı 2 bin 75’e yükseldi

Koronavirüste vaka ve ağır hastaların sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel verilere göre koronalı 2 bin 213 yeni hasta tespit edilirken, ağır hasta sayısı da iki bini geçerek 2 bin 75’e ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 75 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 75’E ÇIKTI

Koronavirüs nedeniyle 10 bin 252 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 375 bin 364’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 506 oldu. Tabloya göre, toplam test sayısı 14 milyon bin 814, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 75, toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971, bugünkü test sayısı 124 bin 109 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN “TEMASI AZALTIN” ÇAĞRISI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 31 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

Depremin vurduğu İzmir’de eğitime ara verildi

Meydana gelen deprem sonrasında İzmir il genelinde okullar gelecek hafta eğitim öğretime ara verecek. Eğitime ara verildiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İzmir’de 6.9’luk depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, artçı sarsıntılar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, açıklamasında “Yaraları hep birlikte saracağız İzmir. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” dedi.

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Popular