Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kemik kanseri Ahmet’in annesine 3. kez yurt dışına çıkış yasağı getirildi

Kemik kanseri Ahmet’in tedavisi yeniden engellendi. Soruşturma geçirdiği için yurt dışına çıkması yasaklanan Zekiye Ataç ve oğlu bugün yola çıkmışlardı ama Almanya’ya gidemediler. Zekiye Ataç, “El birliğiyle oğlumu öldürüyorsunuz” dedi.

BOLD- Yaklaşık iki yıldır kanserle mücadele eden Ahmet Burhan Ataç’ın annesi Zekiye Ataç’a yine yurt dışı yasağı konuldu. Geçen hafta çıkış yasağı kaldırılan ve üç gün önce vize alabilen Zekiye Ataç, Ahmet ile birlikte bugün İstanbul Havalimanından Almanya’ya uçacaktı. Fakat Ataç, havaalanında yeniden çıkış yasağı getirildiğini öğrendi.

Bu üzücü haberi insan hakları aktivisti Natali Avazyan sosyal medya hesabından duyurdu. “Ahmet yine gidemedi diyen” Avazyan “Zekiye hanımın pasaportuna tekrar yurt dışı çıkış yasağı konmuş ve bunu İstanbul Havalimanında öğrendi Zekiye hanım. Yazık. Ahmet’in bacaklarında kırıklar var, çok acı çekiyor” ifadelerini kullandı.

EL BİRLİĞİYLE OĞLUMU ÖLDÜRÜYORSUNUZ

Zekiye Ataç sosyal medya hesabından “El birliğiyle oğlumu öldürüyorsunuz” notuyla bir video yayınlayarak açıklamada bulundu:

“Biz şu an İstanbul’dayız. Sabahleyin Adana’dan İstanbul aktarmalı Köln’ne gidecektik ama maalesef benim pasaportuma el koydular. Pasaport ve vize verilmişti ama maalesef ertesi günü tekrar yurt dışı yasağı koymuşlar. Bu çocuğun yarın Köln’de olması gerekiyor. Tedavisine yetişmesi gerekiyor. Durumu iyi değil. Lütfen artık bu işin çözülmesini istiyorum.”

NE OLMUŞTU?

Cemaat soruşturmaları kapsamında Mersin Tarsus Cezaevinde tutuklu bulunan Harun Reha Ataç’ın kemik kanseri oğlu Ahmet Burhan Ataç’ın tedavisi ile ilgili Almanya’da bir umut doğmuştu. Ancak yurt dışı çıkış yasağı bulunan annesi Zekiye Ataç oğluna eşlik edememiş, Ahmet Burhan, babaannesi ile Almanya’ya gitmek durumunda kalmıştı. Kamuoyundan gelen taleplere rağmen uzun süre anne Zekiye Ataç’ın yurt dışı çıkış yasağı kaldırılmadı. Bir süre sonra yasak mahkeme kararıyla kalktı fakat itiraz üzerine karar iptal edildi. Ahmet Burhan da anne hasreti sebebiyle tedavisini yarım bırakarak Türkiye’ye döndü.

Milletvekilleri ve kamuoyu tepkileri artınca Adana Savcılığı Zekiye Ataç’ın yasağını kaldırdı. Fakat birkaç gün sonra Mersin Mahkemesi tekrar getirdi. Bir yılan hikayesine dönen olayda geçen hafta yasak yeniden kaldırılmıştı. Ataç, bu kez Almanya’dan vize almak için birkaç gün uğraştı. Üç gün önce vize sorunu da aşıldı. Ahmet ve annesi bugün Almanya Köln’deki Immun Onkologisches Zentrum’a tedavi için gideceklerdi, fakat yoldan döndüler.

9 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç, sedyeyle götürüldüğü havaalanından bu şekilde dönmek zorunda kaldı.

Zekiye Ataç’a vize verildi: Ahmet Burhan annesi ile Almanya’ya gidiyor

Ahmet’in annesinin yurt dışı yasağı ikinci kez kaldırıldı

Kanser hastası Ahmed Burhan: Babama sarılmak ve iyileşmek istiyorum

 

 

 

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye beşik gibi, her yerden deprem haberleri geliyor

İzmir, öğleden sonra yaşanan depremle sarsıldı, ancak deprem kuşağında bulunan Türkiye’nin dört bir yanında bugün de depremler meydana geldi. Bugün İzmir’in yanı sıra Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te depremler yaşandı.

BOLD – Türkiye’de bugün birçok ilde deprem meydana geldi. Ancak İzmir’de yaşanan şiddetli deprem, diğer illerdeki depremleri gölgeledi.

Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Türkiye’de bugün birçok ilde sartıntı meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD’ın 30 Ekim Cuma tarihli son depremler listesine göre; Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, İzmir, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te büyüklü-küçüklü depremler yaşandı. Ancak depremden korunma yöntemleri ve alınacak tedbirlerle zararları en aza indirmek mümkün olabiliyor.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Eşi tutuklu kanser hastası hastaneye kaldırıldı

Kaynak Holding davasında yargılanan grafiker Remzi Kabarak’ın meme ve troid kanseri eşi Hülya Kabarak’a korona teşhisi konuldu. İki gün önce görülen mahkemede eşinin durumunun göz önünde bulundurulmasını isteyen Kabark’ın talebi dikkate alınmadı.

BOLD – 11 aydır Silivri Cezaevinde tutuklu olan Remzi Kabarak’ın kanser hastası eşi Hülya Kabarak’a (43) bugün koronavirüs teşhisi konuldu. Tedavi için hastaneye kaldırılan Hülya Kabarak, 3 evre meme ve troid kanseri. Hülya-Remzi Kabarak çiftinin 7 ve 10 yaş 2 çocukları bulunuyor.

“AH VİCDAN”

Hülya Kabarak’ın durumunu HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu duyurdu. Remzi Kabarak’ın durumdan haberi olmadığını söyleyen Gergerlioğlu, “Ölüm döşeğinde ve mahpusun haberi yok, tahliye yok! Durumu ağır ama İstanbul 32. ACM hakimi umursamadı bu hali. Ah, Vicdan!” dedi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında Aralık 2019’da tutuklanan Remzi Kabarak, 11 ay sonra ilk kez iki gün önce hakim karşısına çıktı. Kaynak Holding’te grafiker olarak görev yapan Kabarak, Bank Asya hesabı, sendika üyeliği, sohbete davet eden bir e-postanın mail kutusunda bulunması, patronuyla yaptığı telefon görüşmesi ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle örgüt üyesi olduğu iddiasıyla yargılanıyor.

 

 

Okumaya devam et

Popular