Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Babacan ekibiyle kampa girip partiyi kuruyor

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, gelecek hafta sonu kampa giriyor. Partisinin tüzük ve programına son şeklini kampta verecek olan Babacan’ın, 11 veya 13 Mart’ta partisini kuracağını öğrenildi.

BOLD – AKP’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın partisinin hazırlıklarının bittiği öne sürüldü. 7-8 Mart’ta kampa girecek olan Babacan ve ekibi, tüzük ve programa kampta son şeklini verecek. Partinin de gelecek hafta kurulması bekleniyor.

PROGRAM KAMPTA SON ŞEKLİNİ ALACAK

Independent Türkçe’den Abdulhakim Günaydın’ın Babacan cephesine yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Babacan ve partinin kurmayları 7-8 Mart’ta kampa giriyor. Kampta, 24 ayrı masa ve 300 kişinin 5 aydan beri çalıştıkları parti tüzük ve programı tartışılacak. Babacan ve ekibinin “farklı bir katılım modeli” ile hazırlandığını belirttiği tüzük ve program kampta son şeklini alacak.

PARTİ 11 VEYA 13 MART’TA KURULACAK

Kampta partinin kurucular kurulu da belirlenecek. 200 kişilik kurucular kurulu için 800 kişinin başvurduğu belirtildi. Yüzde 50’si genç ve kadın kotasına ayrılacak olan kurucular kurulu listesinin 100’e indirilmesinin de gündemde olduğu öğrenildi. Kampa katılacak kurucular kurulu üyelerine iki gün içerisinde davetlerin ulaşması bekleniyor. Hafta sonu çalışma kampında partinin logo ve ismi üzerinde çalışmalar bittikten sonra 11 veya 13 Mart’ta da partinin kuruluşu ilan edilecek.

PARTİSİNİN KURULUŞUNU İKİ KEZ ERTELEDİ

Babacan, partinin kuruluş başvurusunu 2019 yılının son günlerinde yapacağını söylemişti. Çalışmalarını bir türlü tamamlayamayan Babacan ve ekibi, partinin kuruluşunu iki kez ertelemiş, olası kuruluş tarihleri olarak konuşulan ocak ayının üçüncü ve şubatın ikinci haftasında parti kurulamamıştı.

Avusturya Başbakanı Kurz: Erdoğan’a boyun eğilmemeli

Politika

Erdoğan’dan boykot çağrısı: Fransız markalarını satın almayın

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında yaptığı konuşmada “Sakın Fransız markalarını satın almayın” dedi.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Sarayında gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuşan Erdoğan, Fransız mallarının alınmaması çağrısında bulundu. Erdoğan, “Nasıl ki Fransa’da Türk markalı mal zatın alınmayın diyorsa ben de şimdi buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalarını satın almayın” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Salgın dalgalar halinde yayılmaya devam ediyor. Vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde diğer ülkelere göre krizi daha hafif geçiriyoruz. Bizim dinimizde Hıristiyan olmak suç değildir, Musevi’ye de sahip çıkıyoruz, ama gelin Fransa’da bir zulüm varsa gelin oradaki Müslümanlara da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Gün geçmiyor ki Müslümanların inanç hürriyetini kısıtlayan uygulamayla karşılaşmayalım. Kur’an-ı Kerim’i hedef alan alçaklıkla muhatap olmuyoruz. Fransa’nın akli noktada kontrole muhtaç liderinin teşvikiyle bu saldırılar yapılmaya başlandı. Demokrasiyi kimseye bırakmayan batılı devlette, Müslümanlara yönelik saldırılar sıradan hale gelmiştir. Irkçı terörizm… Buradan sesleniyorum, siz faşistsiniz, siz Nazi’nin zincir halkalarısınız.”

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Okumaya devam et

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Popular