Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’li Engin Özkoç’tan Erdoğan’a: “Haysiyetsiz, şerefsiz, onursuz, hain, şeytan!”

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘İdlib şehitleri’ ve ‘BOP Eş Başkanlığı’ başta olmak üzere birçok konuda sert bir dille eleştirdi.

BOLD – TBMM’de basın açıklaması yapan CHP’li Engin Özkoç, ABD’nin Ortadoğu’nun zenginliklerini sömürmek için oluşturduğu Büyük Ortadoğu Planı (BOP) ile 3 milyon 750 bin Müslümanı katlederek bu topraklarda Haçlı Seferleri’nden sonraki en büyük katliamın yapıldığını söyledi.

Tayyip Erdoğan’ın “BOP Eş Başkanıyım” açıklamasını hatırlatan Özkoç, “ABD’nin emperyalist çıkarları doğrultusunda hareket eden, Müslümanların katledilmesini sağlayan kişiye ne denir? Haysiyetsiz denir, şerefsiz denir, onursuz denir, hain denir. Kimdir bu? ABD işgalci güçlerinin eş başkanı kimse, işte bu sıfatlar tam da onun üzerine oturuyor” dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEMEZ’

PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a ‘Sayın’ şehitler ise ‘Kelle’ ifadelerini kullanan Erdoğan’ın o konuşmasını ekrana yansıtan Özkoç, ”Müslüman şehidimize kelle diyen kişinin sıfatlarını sayıyorum tekrar size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, Şehide kelle diyen kişi şerefsizdir, Şehide kelle diyen kişi onursuzdur, Şehide kelle diyen kişi haindir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyetinin (TC) Cumhurbaşkanı olamaz. TC’yi temsil edemez” diye konuştu.

‘ERDOĞAN ŞEYTANIN TA KENDİSİDİR’

Necmettin Erbakan’ın AKP’liler için sarf ettiği sözlere atıfta bulunan Özkoç, Erdoğan’ın paraları sıfırlattığı çocuklarına askerlik yaptırmadığını hatırlatarak, ”Şeytan arıyorsanız Erdoğan. Erdoğan şeytanın ta kendisidir”dedi. İşte Engin Özkoç’un o konuşması:

Soylu bir mültecinin daha öldürüldüğünü böyle duyurdu: “Biz yapsak Avrupa ayaktaydı”

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular