Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hafız İsmail Coşar ve eşi trafik kazasında öldü

Kocatepe Camisinin ünlü vaizi İsmail Coşar ve eşi trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Coşar 15 Temmuz’da ilk selayı okumuştu.

BOLD – Kocatepe Camisi emekli imam hatibi ve ünlü hafız İsmail Coşar ve eşi Sevim Coşar Ankara’nın Polatlı ilçesinde geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti. Çiftin cenazesi Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

YARIN KARŞIYAKA’DA DEFNEDİLECEKLER

Edinilen bilgiye göre Ankara’nın Polatlı ilçesinde sabah saatlerinde meydana yaşanan trafik kazasında ünlü hafız İsmail Coşar ve eşi Sevim Coşar’ın hayatını kaybettiği öğrenildi. İsmail Coşar ile Sevim Coşar’ın cenazesi Polatlı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Çiftin cenazesi; yarın öğle namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İLK SELAYI OKUMUŞTU

İsmail Coşar, 15 Temmuz’da Ankara’da ilk selayı okumuş ve vatandaşları cami hoparlöründen meydanlara çağırmıştı.

 

İdlib için Putin’e gidecek olan Erdoğan, TBMM’deki kapalı oturuma katılmadı

Gündem

Türkiye’de hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri gelebilir

Türkiye’de koronavirüs salgınına yönelik sert kısıtlamalar getirilebilir. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, restoranların belirli saatlerde kapatılması, gençlere ve 65 yaş üstüne karantina uygulaması gündemde.

BOLD – Reuters’ın Türkiyeli yetkililere dayandırdığı habere göre, yükselen koronavirüs vakalarını durdurmak adına bazı kısıtlamaları yeniden uygulamaya konulabilir.

Bu önlemler arasında genç ve yaşlılar için evde kalma kısıtlamaları da dahil olmak üzere, geçmiş dönemde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasakları yer alıyor.

Adının gizli tutulması kaydıyla Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili, Türkiye’deki toplam Kovid-19 vaka sayısının, hükumetin günlük çetelesinde bildirilenin yaklaşık 5 katı olduğunu belirtti.

Türkiye’nin günlük yeni semptomatik koronavirüs vakalarının pazartesi günü 2 bin 26’ya yükselmesinin ardından Reuters’a konuşan yetkili, kabinenin bu konu üzerine çalıştığını aktardı. “Süreç birkaç hafta boyunca izlendikten sonra yeni tedbirler uygulanabilir” dedi.

Aynı kaynak, bu ayın başında okulların kısmen yeniden açılmasının etkisi değerlendirildikten sonra resmin daha net hale geleceğini sözlerine ekledi.

Bir başka yetkili ise Ankara’da son zamanlarda yaşanan hızlı artışın bir miktar yavaşladığını, ancak salgının İstanbul’da hız kazandığını, “tam kilitlenme” gibi sert tedbirlerin gündemde olmadığını belirtti.

Reuters’a açıklama yapan yetkililere göre gündemdeki önlemler şunlar:

  • Restoranların ve tesislerin belirli saatlerde kapatılması.
  • Gençlerin ve 65 yaş üstünün dışarı çıkabileceği sabit saatlerin belirlenmesi
  • Hafta sonu karantinası

Okumaya devam et

Gündem

Akşam 22.00’den sonra içki satışına 320 bin lira ceza

AKP, Saat 22.00’den sonra alkollü içki satışına yasak getiren yasa değişikliğini TBMM’de kabul etti. Düzenlemeye göre 22.00’den sonra içki satanlara 320 bin liraya kadar para cezası verilecek.

BOLD – Alkollü içki satışını düzenleyen ve belirli bir saatten sonra yasaklayan kanun teklifi Meclis’te kabul edildi. Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin kabul edilen maddelerine göre, alkollü içkileri otomatik satış makineleriyle satan, oyun makineleri veya farklı yöntemlerle oyun ve bahse konu edenler ile basın, yayın yoluyla tüketicilere satan, postayla satışını yapanlara 20 binden 100 bin liraya kadar idari para cezası verilecek.

Saat 22.00 ila 06.00 arasında alkollü içki satışı yasağına aykırı hareket edenlere 65 binden 320 bin liraya kadar idari para cezası uygulanacak. Alkollü içkileri 18 yaşını doldurmamış bireylere satan veya sunanlar ile 22.00-06.00 saatlerinde perakende olarak satanların, bu fiilin işlenmesinden sonraki 5 yıl içinde üçüncü defa söz konusu yasağı ihlal etmeleri halinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca tüm perakende alkollü içki ve açık alkollü içki satış belgeleri iptal edilecek. Bu kişilere 2 yıl süreyle söz konusu belgenin yenisi verilemeyecek.

TÜİK’in enflasyonu 4 kat düşürdüğü ortaya çıktı

Okumaya devam et

Gündem

Namus bahanesiyle ablasını katletti

Diyarbakır’da bir kadın, erkek kardeşi tarafından silahla vurularak öldürüldü. 20 yaşındaki abla katili, “Namusumuza leke getirdi” diyerek polislere teslim oldu.

BOLD – Diyarbakır’da yaşayan Melek A. (24), Ofis semti Kafeler Sokak’ta erkek kardeşi Mustafa A. (20) ile buluştu. İki kardeşin konuşması bir süre sonra tartışmaya dönüştü. Bu sırada Mustafa A, yanında getirdiği silahla ablasını kurşun yağmuruna tuttu.

Olayı gören çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine bölgeye 112 acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan kadın, olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cinayeti işleyen Mustafa A. ise “Namusumuza leke getirdi” diyerek polis ekiplerine teslim oldu. Gözaltına alınan zanlı, Emniyet’e götürüldü.

Okumaya devam et

Popular