Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Milletin Meclisinde “haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, alçak, hain” kavgası

TBMM’de “haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, alçak, hain” tartışması kavgaya dönüştü. Önce Erdoğan, ardından da CHP Grup Başkan Vekili Özkoç, karşılıklı olarak bu ifadeleri kullanınca Meclis karıştı.

BOLD – CHP’li Engin Özkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarına Mecliste düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulundu.

Erdoğan’ın AKP grup konuşmasında “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftira ile lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum; haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır, haindir” dedi.

ÖZKOÇ’TAN CEVAP GECİKMEDİ

Erdoğan’a cevabı Özkoç verdi. Tayyip Erdoğan’ın “BOP Eş Başkanıyım” açıklamasını hatırlatan Özkoç, “ABD’nin emperyalist çıkarları doğrultusunda hareket eden, Müslümanların katledilmesini sağlayan kişiye ne denir? Haysiyetsiz denir, şerefsiz denir, onursuz denir, hain denir. Kimdir bu? ABD işgalci güçlerinin eş başkanı kimse, işte bu sıfatlar tam da onun üzerine oturuyor” dedi.

Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’a ‘Sayın’ şehitler ise ‘Kelle’ ifadelerini kullanan Erdoğan’ın o konuşmasını ekrana yansıtan Özkoç, “Müslüman şehidimize kelle diyen kişinin sıfatlarını sayıyorum tekrar size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, Şehide kelle diyen kişi şerefsizdir, Şehide kelle diyen kişi onursuzdur, Şehide kelle diyen kişi haindir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olamaz. TC’yi temsil edemez” diye konuştu.

Necmettin Erbakan’ın AKP’liler için sarf ettiği sözlere atıfta bulunan Özkoç, Erdoğan’ın paraları sıfırlattığı çocuklarına askerlik yaptırmadığını hatırlatarak, “Şeytan arıyorsanız Erdoğan. Erdoğan şeytanın ta kendisidir” dedi.

Meclis’teki kavga, Özkoç’un Erdoğan’a yönelik bu sözleri üzerine çıktı.

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular