Bizimle iletişime geçiniz

Politika

TBMM’de hain kavgası!

Politika

Erdoğan’ın kampanyası için polisin maaşına göz diktiler!

Kamu çalışanlarının, bağlı oldukları bakanlık baskısıyla, maaşlarından kesintiye gidildiği iddialarını gündeme getiren gazeteci Fatih Portakal polis maaşlarından kesilecek miktarı yazdı.

BOLD- AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyasına halktan çok kamunun desteği dikkat çekiyor. Devlet kurumları kampanyanın başlatıldığı ilk günlerden bu yana bağışladıkları miktarları kamuyla paylaşıyor. Merkez Bankası kampanyaya 100 milyon lira bağışlayarak bir rekora imza attı.

MEMURU DA DAHİL ETMEK İSTİYORLAR

Öte yandan AKP Hükumetinin, kamu çalışanlarının da kampanyaya dahil olmasını istediği konuşuluyor. Kamu çalışanlarına, bağlı oldukları bakanlık baskısıyla maaşlarından kesintiye gidildiği iddiaları gündemde.

PORTAKAL TARİFEYİ YAZDI

İçişleri Bakanlığının böyle bir uygulaması olduğunu dile getiren FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal bu iddiaları sosyal medya hesabından paylaştı. Portakal İçişleri Bakanlığını etiketlediği paylaşımında şu soruları yöneltti, ”Milli kampanyanın emniyet tarifesi: polis memur 100, komiser/amir 150, 4.3.2. derece müdürler 250, 1.sınıf müdür 500 TL. Dilekçe doldurmaları istenmiş.15’inde maaşlardan kesilecek! İçişleri Bakanlığı resmi yazısız ve tebliğsiz olduğu iddiası doğru mudur?”

 

Koronayı çözemediler: “72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptı”

Okumaya devam et

Politika

Akşener’den ‘kadın ve çocuğa şiddet’ temalı infaz paketi tepkisi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından “Ak Parti ve küçük ortağının infaz indirimi yasasında; kadına şiddet, çocuk istismarı gibi kanayan yaramız olan suçlar da var. Bu yanlışa ortak olmayın” paylaşımı yaptı.

BOLD – Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu’ndan geçen 70 maddelik İnfaz Kanunu Değişikliği ile ilgili İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

BU YANLIŞA ORTAK OLMAYIN TALEBİ

AKP ve Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP’nin imzasıyla gündeme gelen değişikliğin içeriğini eleştiren Akşener, “Bu yanlışa ortak olmayın” çağrısı yaptı.

KADINI AĞLATANIN, ÇOCUĞU ÜZENİN AFFIYOK

İyi Parti Genel Başkanı’nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Ak Parti ve küçük ortağının infaz indirimi yasasında; kadına şiddet, çocuk istismarı gibi kanayan yaramız olan suçlar da var. Bu yanlışa ortak olmayın! Çünkü bir kadını ağlatanın, bir çocuğu üzenin, vicdanları kanatanın #AffıYok”

“Ya hükumet çözmeli ya da sendikalar greve gitmeli”

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu: Fedakarlığı devletten en büyük ihaleyi alanlar yapsın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP iktidarının halktan fedakarlık yapmasını istemesine tepki göstererek, “Ben diyorum ki devletten en büyük ihaleyi alanlar fedakarlık yapsınlar” dedi.

BOLD – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, salgın nedeniyle vatandaştan evde kalmasının istendiğini belirterek, ‘evde kal’ denen kişilerin nasıl geçineceğinin yanıtının verilmediğine dikkat çekti. İktidarın halktan fedakarlık beklediğini söyleyerek, fedakarlığı devletten en büyük ihaleyi alanların yapması gerektiğini kaydetti.

BAĞIŞ KAMPANYALARI ERDOĞAN’I RAHATSIZ ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Medyascope özel yayınında gazeteci Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

-Salgın nedeniyle belediyelerimiz bağış kabul etmeye başladı. Bunlar Erdoğan’ı rahatsız etti. CHP belediyeleri gelirse sosyal yardımlar kesilecek algısı yaratmaya çalışıyorlardı. Tam tersi olduğu görüldü.

DERNEKLER YARDIM KAMPANYASI AÇABİLİYOR AMA BELEDİYE AÇAMIYOR

-Belediye bağışı alır, denetlenir, hesabını belediye başkanı verir. Komik olan şu, herhangi bir sivil toplum kuruluşu devletin hiçbir biriminden izin almadan yardım kampanyası açabiliyor ama belediye açamıyor. Bu komiktir.

-İnsanlar can derdinde. Biz oturalım, birlikte mücadele edelim diyoruz, Kovid-19 insanı yok ediyor, partilileri değil. Biz iyilikte yarışacakken sen iyilik yapma diyorsun.

GEREKİRSE YARDIMLAR İÇİN YATIRIMLAR KESİLECEK

-Bütün bunlara rağmen belediye başkanlarımız her türlü yardımı yapıyorlar. Bankalardaki hesapları bloke etmişler. Ne yaparlarsa yapsınlar, gerekirse belediyelerimiz bazı yatırımları kesecekler, vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan hangi evde sorun varsa o eve kilitleniyorlar.

-Nasıl engellemişiz kampanyalarını? Benim öyle bir ifadem yok. Kampanya açıyor, tabi açabilir. Ben cumhurbaşkanı kampanya açamaz demedim ki. Hazine tamtakır. Bir yerden para bulacaklar, vatandaşa gidiyorlar.

FEDAKARLIĞI EN BÜYÜK İHALEYİ ALANLAR YAPSIN

-Sorun şu, fedakarlığı kim yapacak? Ben mi, siz mi, simitçi mi, kahveci mi? Ben diyorum ki devletten en büyük ihaleyi alanlar fedakarlık yapsınlar. İnsanları bağış için zorluyorlar.

– Evde kal diyorsunuz, gayet güzel. Peki ‘Evde kal’ dediğiniz kişi nasıl geçinecek? Kapatılan iş yeri sayısı 144 bin 690. Kapatılan iş yerleri dolayısıyla 504 bin kişi işsiz kaldı. Yaklaşık 3,5-4 milyon kişiye bu süreçte ne verildi? Kredi kartları ne oldu? Bu kişiler nasıl geçinecek? Hiç belli değil.

GIDADA BÜYÜK SORUNLAR YAŞAYACAĞIZ

-Sokağa çıkma yasağı istendi, yapılmadı. 65 yaşındaki kişinin oğlu akşam eve geldi ne oldu? İlk günden itibaren Ekonomik Sosyal Konseyi toplayın dedik. Topladığı kişiler kendisine asla itiraz etmeyeceği insanlar. ‘Evet efendim, çok doğru dediniz’ diyecek adamlardan yola çıkıyor.

-Çiftçilerle ilgili tek bir şey yok. Gıdada çok büyük sorunlar yaşayacağız. Buğday ithal edebileceğimiz bir ülke bile olmayacak. Hangi önlemler alındı?

ALINAN PARALAR DAHA SONRA MİLLETE TEK TEK ÖDENDİ

-Tekâlif-i Milliye emirleri diyorlar. Tekâlif-i Milliye emirleri dolayısıyla her bölgede bir de Tekâlif-i Milliye Komisyonları kuruldu.

-Alınan paralar daha sonra bu bağışı yapan kişilere tek tek ödendi. Cumhuriyet budur. Milli devlet budur.

 

Koronavirüsten can kaybı 501’e çıktı

Okumaya devam et

Popular