Bizimle iletişime geçiniz

Politika

2 yılda 408 bin öğrenci eğitimini bırakmak zorunda kaldı

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, üniversiteli öğrencilerinin yüzde 46’sının garsonluk ve benzeri işler yaptıklarına dikkat çekti. 2017-2018’de 408 bin öğrencinin eğitimini yarıda bıraktığını kaydetti.

BOLD – İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, 2017-2018’de 408 bin öğrencinin eğitimini yarıda bıraktıklarına dikkat çekerek, bu öğrencilere yönelik af getirilmesini istedi.

HÜKUMET YOKSUL ÖĞRENCİLERİ DESTEKLEMİYOR

Meclis Genel Kurulunda öğrenci affı ile ilgili verdiği önergede konuşan Koncuk, ocak ayında İstanbul Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin “Cebimde 1 lira kaldı, yemek param yok” diye tweet atmasının ardından intihar ettiğine dikkat çekti. Ünli’nin intiharı sonrasında üniversite öğrencilerimizin yaşadığı ekonomik sorunların çözülmesine tartışmalar başladığını belirten Koncuk, o günden bugüne hükûmetin, yoksul öğrencileri desteklemek adına çok ciddi adımlar attığını düşünmediklerini kaydetti.

ÜCRETSİZ YEMEK UYGULAMASI BAŞLATILMALI

Türkiye’nin bütün öğrencilere ücretsiz yemek yediremeyecek kadar güçsüz bir devlet olmadığını belirten Koncuk, “Dolayısıyla bu problemi çözmek adına sadece üniversitelerde değil, ilkokuldan başlayarak üniversiteleri de kapsayacak bir şekilde ücretsiz yemek uygulamasını başlatmak zorundayız. Bunu yapamadık. Gençlerimizi üniversitede okurken âdeta cezalandırdık; üniversiteyi bitirdikten sonra işsiz bırakarak, onlarla ilgili projeler ortaya koymayarak cezalandırmaya devam ediyoruz” dedi.

408 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİMİNİ YARIDA BIRAKTI

YÖK’ün açıklamasına göre, üniversiteli öğrencilerinin yüzde 46’sının garsonluk ve benzeri işler yaptıklarına dair çalışmaları bulunduğunu belirten Koncuk, “2017-2018 tarihinde 408 bin öğrenci eğitimini yarıda bırakarak üniversiteleri terk etmiş. Ailevi sebepler, ekonomik sebepler, sosyal sebepler, onlarca sebep vardır. Meclis, öğrenci affı konusunda zaman zaman kanunlar çıkarıyor. Şimdi bir kanun çıkarmanın tam zamanı. Yani yaklaşık 500 bine ulaştığı gençlerimiz tarafından ifade ediliyor. Gençlerin bu öğrenci affı talebini göz önüne almadı, bir değerlendirme yapmadı” dedi.

ASGARİ ÜCRETLİNİN ÇOCUĞUNU OKUTMASI MÜMKÜN DEĞİL

Yoksulluktan, çeşitli problemlerden dolayı gençlerin üniversiteyi bıraktığını hatırlatan Koncuk, “Asgari ücretli bir anne-babanın çocuğunun üniversitede okuması mümkün mü? Bir memur çocuğunun, bir işçi çocuğunun üniversitede rahatlıkla okuyabilmesi mümkün mü? Dolayısıyla bu ıstırap hepimizi yakından ilgilendiren bir boyut kazandı. Bizim işimiz, çocuklarımızı okul dışında bırakmak değil hem liselerde, hem ortaokullarda, hem ilkokullarda, hem üniversitelerde. Yani bir şekilde bir sebeple okulunu bırakmak zorunda kalan bu gençlerimize bir şans vermeliyiz” dedi. Konuşmanın ardından öğrencilere af önergesi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Berkin Elvan öldürüleli bugün tam 6 yıl oldu…

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular