Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bakan Ziya Selçuk: “Uzaktan eğitim gün boyu olacak”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri sebebiyle uzaktan yapılacak eğitime ilişkin “Gün boyu yayın olacak. Ders içeriği hangi gün, saat ve kanalda olacak? Listesi var” dedi.

BOLD – Türkiye genelinde sıklaştırılan koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların 2 hafta süreyle tatil edildiğini duyurdu.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BİLİM KURULU TARAFINDAN ÖNERİLDİ

Bakan Ziya Selçuk, tedbirlere ilişkin “Esasen ilk hafta Nisan ayının başındaki ara tatilin öne alınması şeklinde. İkinci hafta ise koronavirüs dolayısıyla Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından önerilen, öngörülen bir durum ve bir hafta da okulların tatil edilmesi ancak bu tatilin boş geçmemesi için de bazı tedbirler alınması söz konusu” diye konuştu.

İÇERİKLERİN ÖNEMLİ KISMI HAZIRLANDI

Öğrencilerin evdeyken eğitimlerinin aksamaması için nasıl katkı sağlanabileceğine dair dünyada ilk defa ulusal düzeyde eğitim platformu oluşturduklarını söyledi.

Öğrencilerin belli zaman diliminde eğitimleriyle ilgili içeriklere ulaşmalarını sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Bakan Selçuk, içeriklerin önemli kısmının hazır olduğunu kaydetti.

GÜN BOYU YAYIN OLACAK, BAŞLANGIÇ 23 MART’TA

Televizyondan yapılacak uzaktan eğitim yayınına ilişkin şunları anlattı:

“Gün boyu yayın olacak. Diyelim ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisiyim. Hangi gün, saatte derslerimin içeriği, hangi kanalda olacak? Listesi var. Ayrıca bazı canlı yayınlar söz konusu. Bunlar mevcut kanallar olmadığından gün boyu Bakanlık içeriklerine dair hizmetlerde kullanılabilecek.. 23 Mart günü de bunun başlangıcını da yapacağız.”

KİŞİYE ÖZEL DENEME SINAVI İMKANI DA SÖZ KONUSU

Kanallar harici, eğitim bilişim ağı denilen internet altyapısı olduğunu, ders içeriklerinin, binlerce videonun, animasyonun, on binlerce sorunun burada bulunduğunu aktardı.

Selçuk, bu sistemlerle öğrencilerin seviye tespitini yapabileceklerini, kişiye özel deneme sınavı ile kendi yerini başka öğrencilere göre görme imkanına sahip olabileceklerini dile getirdi.

GELEN SORULARA SİTEDEN CEVAP VERİLECEK

Kamuoyundan gelen çok sayıda soru olduğunu, bunların hepsinin cevaplarının mevcut sitelerinden görülebileceğini, orada olmayanlar varsa da ilgili telefon numarasından ve internet adresinden öğrenme imkanı bulunduğunu söyledi.

CHP’li başkanları görevden alma operasyonu sürüyor

Gündem

İBB’nin genel sekreteri değişiyor

Yavuz Erkut’un emekliliğe ayrılması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine yıllarca Ziraat Bankası’nın genel müdürlüğünü yapan Can Akın Çağlar getiriliyor. Çağlar, yarın görevi Yavuz Erkut’tan devralacak.

BOLD – 23 Haziran’da tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Ekrem İmamoğlu’nun İBB Genel Sekreterliği’ne getirdiği Yavuz Erkut, 7 Temmuz 2020 itibariyle emekliliğe ayrıldı. Yavuz Erkut’un emekliliğe ayrılması nedeniyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine Can Akın Çağlar atandı.

DEVİR TESLİM YARIN YAPILACAK

İBB Genel Sekreterliği görevine getirilen Can Akın Çağlar, 8 Temmuz 18.30’da görevi Yavuz Erkut’tan devralacak. Saraçhane’de gerçekleşecek törene, belediye üst yönetimi de katılacak.

CAN AKIN ÇAĞLAR KİMDİR?

1962’de Sivas’ta doğan Çağlar, lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitesinin Bankacılık bölümünde iki yıllık yüksek lisans programına katıldı.

Profesyonel yaşamına, 1985 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda (bugünkü BDDK) Bankalar Yeminli Murakıbı olarak başladı. Kamuda görev yaptığı 10 yıl boyunca Türkiye’de faaliyette bulunan hemen hemen tüm bankalar ve diğer finansal kuruluşlarda denetim görevini üstlendi.

1995-1997 yılları arasında ABD’de Boston Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında master yaptıktan sonra Türkiye’ye dönerek Kariyerine Egebank AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Ege Yatırım AŞ’de Genel Müdür olarak devam etti.

1998 yılında önceki adı Faisal Finans olan Ülker Grubun’un satın almasından sonra Family Finans (bugünkü adı Türkiye Finans) katılım bankasında 2003 yılına kadar Genel Müdürlük yaptı.

2003 yılında tekrar kamuya dönerek 2011 yılına kadar 8,5 yıl boyunca T.C. Ziraat Bankası’nda Genel Müdürlük görevini üstlendi. Bu süre zarfında gerek yurt içinde gerek yurt dışındaki Ziraat Bankası’nın 20’den fazla finansal iştiraklerinde değişik sürelerle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

İBB ataması öncesi son görevi Eureko Sigorta AŞ YK Başkanvekilliği olan Çağlar, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Türkiye’nin günlük korona tablosu: 16 can kaybı, 1086 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’nin günlük korona tablosu: 16 can kaybı, 1086 yeni vaka tespit edildi

Türkiye’de korona salgını nedeniyle 16 kişi daha hayatını kaybetti. Toplam can kaybı 5 bin 241’e yükseldi.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından yayınladı. 52 bin 193 kişiye test uygulandığı belirtilen açıklamada 1086 kişide yeni vaka tespit edildiği vurgulandı. 

Bakan Koca, “Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız: Azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor. 1.000’i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?” açıklamasını yaptı.  

Yardım paralarının akıbetini soran 15 Temmuz gazisi hakkında soruşturma!

Okumaya devam et

Gündem

Yardım paralarının akıbetini soran 15 Temmuz gazisi hakkında soruşturma!

AKP iktidarı tarafından 15 Temmuz gazileri adına toplanan paraların akıbetini soran Gazi Ufuk Yeğin, hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.  

BOLD – 15 Temmuz gazileri, 9 Haziran günü Ankara’da AKP Genel Merkezi önünde eylem yapmıştı. Gaziler, AKP iktidarı tarafından kendi adlarına toplanan yardım paralarının nereye harcandığını ve akıbetini merak ettiklerini sordu.  

15 Temmuz gazileri ile şehit yakınları, “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” kapsamında toplanan ve paraların nerede olduğunu sormak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde geçen ay eylem yapmıştı.  

Daha sonra AKP Genel Merkezi önünde de eylem düzenleyen gazilere, polis tarafından müdahale edilmişti. Eylemlerin ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Özcan Özsoy’un ağabeyi ve 15 Temmuz gazisi Tekin Özsoy, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki görevinden de ihraç edilmişti. Özsoy’un ihracının ardından bir gazi hakkında daha soruşturma açıldı. 

Ayaş Açık Ceza İnfaz Koruma Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak çalışan Ufuk Yeğin hakkında FOX TV Ana Haber’e izinsiz demeç verdiği gerekçesiyle kurumu tarafından idari soruşturma açıldı. 

Yeğin’i telefonla arayan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Şehit yakınları ile gazilerimizin yanındayız, onları yalnız bırakmayız. Yapılan zulme müsaade etmeyiz. Sizler bu ülke için canınızı siper ettiniz, sizler için toplanan bağışların hesabını sormak sonuna kadar hakkınız” dedi. 

Yeğin de hukuksuz bir davranışta bulunmadıklarını aktararak, “Eylemimiz 9 Haziran’daydı. Ben zaten 8 ile 22 Haziran arasında yıllık izinliydim. Ayrıca basına verdiğim demeç görevimle alakalı değil, hakkımızı arıyoruz” diye konuştu. 

Müebbet verilen 5 günlük er de Silivri’de karantinaya alındı

Okumaya devam et

Popular