Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gezi’de yaralanan gazeteciye AYM’den tazminat kararı

Anayasa Mahkemesi, Gezi olayları sırasında gaz fişeği ile başından yaralanan gazeteci Cihan Mutlu’ya 50 bin TL tazminat ödenmesine karar verdi. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

BOLD – Anayasa Mahkemesi (AYM), Gezi Direnişi’nde gaz fişeği ile başından yaralanan gazeteci Cihan Mutlu’ya “eziyet yasağının ihlal edilmesi” nedeniyle 50 bin TL manevi tazminat ödenmesine karar verdi. Karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

KOVUŞTURMAYA YER YOK KARARI VERİLMİŞTİ

Gezi Direnişi sırasında Taksim’de bir sokakta polis tarafından atılan gaz fişeği kapsülüyle başından yaralanan Cihan Mutlu, dönemin kolluk amirleri, Vali, İçişleri Bakanı ve Başbakan hakkında şikayetçi olmuştu. Açılan soruşturmada 2016 yılında kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilmişti.

“KÖTÜ MUAMELE YASAĞI İHLAL EDİLDİ” KARARI

Mutlu, daha sonra AYM’ye bireysel başvuruda bulundu. AYM’den çıkan karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. AYM, Anayasa’nın 17. maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen “Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamaz” ibaresine dayanarak kötü muamele yasağının ihlal edildiğine karar verdi.

50 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDENECEK

AYM, eziyet yasağının ihlal edildiğine ilişkin iddianın kabul edilebilir olduğunu belirterek 50 bin TL manevi tazminat ve 3 bin 239 TL olan mahkeme giderlerinin de Mutlu’ya ödenmesine karar verdi.
Cihan Mutlu, kafasına gaz kapsülü isabet etmesi sonucunda kafa kemik kırığına bağlı kafa travması yaşamış, bir dizi ameliyat geçirmişti.

HDP’li Ahmet Kaya kendisini kaçıran istihbaratçı polislerle yaşadıklarını anlattı

 

Gündem

“Virüs değil senin düzenin öldürür” diyen TIR şoförüne gözaltı!

Koronavirüs salgınına karşı başlatılan ‘Evde kal’ kampanyasını ‘geçinebilmek için çalışmak zorunda kalan’ milyonların gözünden eleştiren TIR şoförü Malik Yılmaz, gözaltına alındı.

BOLD – Türkiye’de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı bütün dünya gibi ‘Evde kal’ çağrıları yapılıyor. Ancak çalışmazsa geçim sıkıntısı çekecek milyonlarca insan ‘sağlık mı açlık mı’ ikileminde ‘aç kalmaktansa dışarı çıkarım’ diyerek ekmek parası peşine düşüyor.

ZENGİN DEĞİLİM, ÇALIŞMASAM EKMEK YOK

Sözcü’den Can Çapar’ın haberine göre bu durumu sosyal medya hesabı üzerinden kendi üslubunca anlatan TIR şoförü Malik Yılmaz da “Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. Çalışmasam ekmek yok” diyerek sosyal bir meseleye işaret etti.

İSKENDERUN’DAKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

“Ha senin lafınla evde kalarak açlıktan ölmüşüz ya da virüsten. Ama beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” diyen Yılmaz, paylaşımı sonrası İskenderun’daki evinde gözaltına alındı.

TIR şoförü hakkında ‘Kanunlara uymamaya teşvik’ suçundan işlem başlatıldı.

EMNİYET’E GÖRE HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDİCİ VİDEO

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu ifadelere yer verildi:

– Sosyal medya üzerinde provakatif paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Tik Tok ile yapılıp Twitter üzerinden paylaşılan Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik edici video paylaşımı yapan bir şahsın ilçemiz idaremiz dahilinde ikamet eden M. Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup 29.03.2020 günü saat 11:30 sıralarında ikametinde yakalanmış, mevcutlu olarak adliye ye çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır.

KANUNLARA UYMAMAYA TEŞVİK’TEN İŞLEM

– Şahıs hakkında ‘Kanunlara Uymamaya Teşvik’ suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Koronadan ‘egzersiz ve yüksek moral’ ile korunun!

Okumaya devam et

Gündem

Çankırı’da bir köy karantina altına alındı

Çankırı’da bir köy,  yeni tip Koronavirüs şüphesiyle tedbir amacıyla karantina altına alındı.

BOLD-Çankırı’nın Çerkeş ilçesine bağlı Aliözü köyünde, şehir dışından cenazeye gelen bir kişinin dönüşte yaptırdığı testin pozitif çıkması sonrasında köye giriş ve çıkışlar geçici süreliğine durduruldu.

Adrese dayalı nüfus sayımına göre 140 kişinin yaşadığı köyde Jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlara kapatıldı. Köyde şimdiye dek herhangi bir vakaya rastlanmazken, sağlık ekipleri de köye giderek vatandaşlara gerekli testleri yaptığı belirtildi.

Bilim Kurulu üyesi Ceyhan: Hastalığın en üst seviyeye ulaşması an meselesi

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan uyarı: 48 saat hiç çıkma!

Koronavirüs salgını yüzünden İstanbul’un boş kalan Taksim, Sultanahmet Ayasofya Meydanı ve Boğaz kenarından görüntüler paylaşan Vali Yerlikaya, İstanbullulara ’48 saat hiç çıkma’ dedi.

BOLD- Koronavirüs salgını yüzünden İstanbul’un boş kalan Taksim, Sultanahmet Ayasofya Meydanı ve Boğaz kenarından görüntüler paylaşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbullulara bir dizi uyarılarda bulundu.

EVİNDE KAL İSTANBUL

Salgın yüzünden ‘Evde Kal’ uyarılarını yineleyen Vali Yerlikaya “Meydanlarımızı kuşlara, sahilimizi martılara bıraktık. Bu güzellikleri doyasıya yaşamak ve sevdiklerimizle paylaşmak için, Sağlığın, ailen, sevdiklerin, İstanbul ve ülkemiz için. ’48 saat hiç çıkma’, ‘ Evinde kal İstanbul” dedi.

Vali Yerlikaya, 48 saatin önemine dair herhangi bir açıklama yapmazken, yarın işe gitmek zorunda olan vatandaşlar çağrının pek de gerçekçi olmadığını söyledi.

Gençler ‘EvdeKal’ı yanlış anladı: Büyükçekmece’de tepki çeken ev partisi

Okumaya devam et

Popular