Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Esra Elönü’nün Umre’den dönen babası vefat etti, koronavirüsü şüphesi araştırılıyor!

Gazeteci Esra Elönü’nün dün Umre ziyaretinden dönen babası Şaban Elönü’nün hayatını kaybettiği öğrenildi. Elönü’nün yaşadığı mahalle karantina altına alındığı ifade edildi.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüsü vakasının 6’ya yükseldiğini açıklamış ve hastanın umre ziyaretinden gelen bir vatandaş olduğunu açıklamıştı. Dün ve bugün Umre ziyaretinden gelenler karantina altına alınıyor.

Umre ziyaretinden dönen Haber7.com yazarı Esra Elönü’nün babası Şaban Elönü, bu sabah vefat etmesi üzerine koronavirüsü şüphesiyle aile bireyler karantina altına alındı. Elönü’nün ölüm nedeninin yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı olup olmadığı araştırılırken, Esra Elönü ise Koronavirüs testinin negatif çıktığını söyledi.

Şaban Elönü, umre dönüşü bu sabah İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evinde hayatını kaybetti. Gaziosmanpaşa Merkez Camii emekli imamlarından olan Elönü’nün evinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri inceleme başlatırken ailenin de takibe alındığı öğrenildi.

İstanbul’da yaşayan 62 yaşındaki Elönü’nün ölüm nedeni henüz tespit edilemezken Koronavirüs’e bağlı olup olmadığı ya da başka bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı incelemenin ardından belli olacak. Elönü’nün umre dönüşü grip belirtileri olduğu, bunun haricinde bilinen bir rahatsızlığı olmadığı ifade edildi.

ELÖNÜ: YAPILAN TEST SONUÇLARI NEGATİF

Esra Elönü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Koronavirüs testinin negatif çıktığını, kesin sonuç için adli tıp raporunun beklendiğini söyledi. Elönü, Twitter hesabından, “Babamı umreden döndüğü gece kaybettik. Umre dönüşü olduğu için dostlarımdan Koranavirüs şüphesiyle ilgili çok soru alıyorum. Yapılan testlerin sonucu negatiftir. Ölüm sebebi için adli tıp raporu bekliyorum” diye yazdı.

Twitter’da @El_Denizche adlı kullanıcı da, konuyla ilişkili olarak, “İstanbul Gaziosmanpaşa’nın Yıldız Tabya bölgesi karantinaya alındı. Insanları çöp atmaya bile çıkarmıyorlar. Mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı. Mahallede dezenfekte çalışmaları devam ediyor” diye yazarak alandan fotoğraf paylaştı.

Umreden dönen 10 bin kişi 14 gün boyunca karantina altında kalacak!

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye beşik gibi, her yerden deprem haberleri geliyor

İzmir, öğleden sonra yaşanan depremle sarsıldı, ancak deprem kuşağında bulunan Türkiye’nin dört bir yanında bugün de depremler meydana geldi. Bugün İzmir’in yanı sıra Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te depremler yaşandı.

BOLD – Türkiye’de bugün birçok ilde deprem meydana geldi. Ancak İzmir’de yaşanan şiddetli deprem, diğer illerdeki depremleri gölgeledi.

Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Türkiye’de bugün birçok ilde sartıntı meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD’ın 30 Ekim Cuma tarihli son depremler listesine göre; Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, İzmir, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te büyüklü-küçüklü depremler yaşandı. Ancak depremden korunma yöntemleri ve alınacak tedbirlerle zararları en aza indirmek mümkün olabiliyor.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Eşi tutuklu kanser hastası hastaneye kaldırıldı

Kaynak Holding davasında yargılanan grafiker Remzi Kabarak’ın meme ve troid kanseri eşi Hülya Kabarak’a korona teşhisi konuldu. İki gün önce görülen mahkemede eşinin durumunun göz önünde bulundurulmasını isteyen Kabark’ın talebi dikkate alınmadı.

BOLD – 11 aydır Silivri Cezaevinde tutuklu olan Remzi Kabarak’ın kanser hastası eşi Hülya Kabarak’a (43) bugün koronavirüs teşhisi konuldu. Tedavi için hastaneye kaldırılan Hülya Kabarak, 3 evre meme ve troid kanseri. Hülya-Remzi Kabarak çiftinin 7 ve 10 yaş 2 çocukları bulunuyor.

“AH VİCDAN”

Hülya Kabarak’ın durumunu HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu duyurdu. Remzi Kabarak’ın durumdan haberi olmadığını söyleyen Gergerlioğlu, “Ölüm döşeğinde ve mahpusun haberi yok, tahliye yok! Durumu ağır ama İstanbul 32. ACM hakimi umursamadı bu hali. Ah, Vicdan!” dedi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında Aralık 2019’da tutuklanan Remzi Kabarak, 11 ay sonra ilk kez iki gün önce hakim karşısına çıktı. Kaynak Holding’te grafiker olarak görev yapan Kabarak, Bank Asya hesabı, sendika üyeliği, sohbete davet eden bir e-postanın mail kutusunda bulunması, patronuyla yaptığı telefon görüşmesi ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle örgüt üyesi olduğu iddiasıyla yargılanıyor.

 

 

Okumaya devam et

Popular