Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Koronavirüs cezaevinde: Balıkesir Kepsut’ta kırmızı alarm

Koronavirüs salgını cezaevlerinde yayılıyor. Dün akşam karantinaya alındığı iddia edilen Edirne Cezaevinden sonra bugün de Balıkesir Kepsut Cezaevinde bir vaka görüldü.

BOLD – Türkiye’de hızla yayılmaya devam eden koronavirüsü nedeniyle Edirne Cezaevi dün akşam karantinaya alınmıştı. Haberi duyuran HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu “Edirne Cezaevinden haberler aldım, karantinaya alınma olmuş! Üç askerin testleri pozitif çıktı.” demişti. Edirne Cezaevinden sonra bugün de Balıkesir Kepsut Cezaevinden bir haber geldi.

Bir yıldır Kepsut’te kalan bir tutuklu yakınının BOLD’a verdiği bilgiye göre, cezaevi bugün karantinaya alındı. Tutuklu yakını, “Biraz önce eşim aradı. Burada bir virüs vakası tespit edildi, onu da karantinaya aldılar, dedi. Telefonu kapattıktan sonra aynı cezaevinde olan üç kişinin eşiyle görüştüm. Onlar da aynısını söyledi.” ifadelerini kullandı.

Başka bir tutuklunun avukatı ise, Türkiye genelinde alınan tedbirlerin Kepsut’ta da uygulandığını, avukat görüşlerinin yüz yüze değil, telefonla yapıldığını ve tutukluların görüşlerde maske kullandığını ifade etti. Alınan tedbirlerin tutukluların sağlığı için olduğunu söyledi.

Balıkesir Kepsut Cezaevinde 26 kişilik koğuşlarda 45 kişi kaldığı biliniyor. Genel olarak Kepsut’ta su sıkıntısı var. Hafta iki gün sadece 2 saat veriliyor. Cezaevindeki görüşler de tüm cezaevlerinde olduğu gibi ertelendi.

Adalet Bakanlığı, Edirne Cezaevinde karantina olmadığını daha sonra açıkladı.

Gözaltına almak istedikleri KHK’lı babayı yakalayamayınca oğluna işkence yaptılar

Gündem

İyi Partili eski vekil koronadan yaşamını yitirdi

Eski Gümüşhane Belediye Başkanı, 25. Dönem Gümüşhane Milletvekili ve İBB’ye bağlı iştiraklerden İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybetti.

BOLD – İSTAÇ’ın Genel Müdürü Müdürü Mustafa Canlı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Canlı, Gümüşhane eski Belediye Başkanlığı görevini ve 25. Dönem milletvekilliği görevlerini yürütmüştü.

25. DÖNEM GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİYDİ

İyi Parti’den yapılan açıklamada, “Eski Gümüşhane Belediye Başkanı, 25. Dönem Gümüşhane Milletvekili, İyi Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı ve İBB’ye bağlı iştiraklerden İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetmiştir” denildi.

İMAMOĞLU BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayınladığı mesajda Canlı için baş sağlığı dileklerinde bulundu. İmamoğlu, “Kıymetli çalışma arkadaşımız, İSTAÇ Genel Müdürümüz Mustafa Canlı’yı Kovid sebebiyle kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de vefat sayısı 8 bine yaklaştı

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat sayısı 8 bine yaklaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 71 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 7 bin 929’a yükseldiğini açıkladı. 

 BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın resmi verilerini paylaşan Bakan Fahrettin Koca, 1511 yeni vaka tespit edildiğini korona nedeniyle 71 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirtti. Böylece toplam ölü sayısı 7 bin 929’a, vaka sayısı 312 bin 966’ya yükseldi. 

Bakan Koca’nın paylaşımında “Bugün tespit edilen 1.511 yeni hastamız var. Hasta sayısındaki düşüş işareti bizi tedbirlere daha sıkı tutunmaya davet ediyor. Ağır hasta sayımızda da artış hızı azalma eğiliminde. Birlikte mücadele tedbirlere birlikte uyarak mümkün.” uyarısında bulundu.  

Dilinizin ucunda kırmızı-beyaz sivilceler varsa Kovid olabilirsiniz

 

Okumaya devam et

Gündem

Bahçeli’nin hedefe koyduğu doktorlar rotayı yurtdışına kırdı

Türkiye’de yeni mezun olan doktorların rotayı yurtdışına kırdığını belirten Türk Tabipleri Birliği, bu yıl içerisinde 702 genç doktor yurtdışına gitmek için TTB’den belge istediğini açıkladı.

BOLD – Pandemi sürecinde halk sağlığına yönelik yaptığı açıklamalar nedeniyle Cumhur İttifakı partilerinin hedefinde olan Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, 2019 yılında 1042, bu yıl da eylül ayı itibariyle 702 genç hekimin yurt dışında çalışabilmek için TTB’den belge istediğini açıkladı.

KOVİD-19 SÜRECİNDE YURTDIŞINA ÇIKMAK İSTİYORLAR

TTB kongresinde konuşan TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, genç doktorlarla ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı. TTB’nin yurt dışında çalışmak isteyen hekimlere iyi hal belgesi düzenlediğini hatırlata Yılmaz, yurtdışına çıkmak için TTB’ye başvuran genç doktorların sayısındaki artışa dikkat çekti. Yılmaz, “Genç hekimlere iyi hal belgesi veriyor. Şu tabloya bakın ki 2019 yılında 1042 arkadaşımız TTB’den yurt dışında asistanlık yapmak çalışmak için belge istemiş. Yaklaşık dört tıp fakültesi mezununu birden hiç kaygılanmadan kuşkuya kapılmadan sıradan bir olaymış gibi yurt dışına gönderiyoruz ve onlar bizden belge istiyor. Hem de Kovid-19 salgın sürecinde, TTB’den iyi hal belgesi almaya çalışmışlar” dedi.

Davutoğlu’ndan AKP’ye sert eleştiri: 28 Şubat artığı akıl hocalarınız mı bu aklı size veriyor?

Okumaya devam et

Popular