Connect with us

BOLD ÖZEL

Edirne Cezaevinde korona tespit edilen tutuklu Kepsut Cezaevine nakledildi

Balıkesir Kepsut Cezaevindeki koronavirüs tespit edilen tutuklunun Şehir Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi. Virüslü tutuklunun, geçen hafta Edirne Cezaevinden sevk edildiği öne sürüldü. Tutuklu yakınları endişe ve panik içinde…

SEVİNÇ ÖZARSLAN

BOLD ÖZEL – Balıkesir L Tipi Kapalı İnfaz Kurumunda (Kepsut Cezaevi), eşi bir yıldır tutuklu bulunan bir kadın dün Bold Medya’ya ulaşarak, kocasıyla yaptığı telefon görüşmesini aktarmıştı. Telefonla görüştüğümüz tutuklu yakını, cezaevinde bir koronalı vaka olduğunu, hastanın karantinaya alındığını, 4 tutuklu eşinin de aynı bilgiyi verdiğini ifade etmişti.

Yayınladığımız haberden sonra iki tutuklu eşi daha Bold Medya’ya ulaşıp Kepsut’taki korona vakasının doğru olduğunu teyit etti.

Güvenlik gerekçesiyle isminin gizli tutulmasını isteyen tutuklu yakını, “Benim eşim de iki yıldır Kepsut’ta. Bu sabah konuştuk. Koronalı vaka varmış cezaevinde ve hastaneye kaldırılmış” dedi.

ADLİ BİR MAHKUM

Adını vermek istemeyen başka bir tutuklu yakını ise “Eşim Kepsut’ta. Dün cezaevine giden bir avukattan, yeni gelen adli bir mahkumun koronavirüs şüphesi ile karantinaya alınmış olduğunu ve Şehir Hastanesine sevk edildiğini duyduk. Virüs şüphelisi mahkum diğer mahkumlarla bir araya getirilmemiş” ifadelerini kullandı.

Korona vakası görülen tutuklunun, geçen hafta Edirne Cezaevinden Kepsut’a sevk edildiği iddia ediliyor.

EDİRNE CEZAEVİNDEKİ KARANATİNAYI SAVCILIK YALANLADI AMA…

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu önceki gün Edirne Cezaevinde korona vakası görüldüğünü ve cezaevinin karantinaya alındığını duyurmuştu. Bunun üzerine savcılık Edirne Cezaevinde böyle bir olayın olmadığına dair açıklama yaparak haberi yalanlamıştı.

Gergerlioğlu, dün akşamı yaptığı canlı programında Edirne’deki vakaların sümenaltı edilmeye çalışıldığını, başka tutuklu yakınlarının kendisine ulaşıp olayı doğruladığını duyurdu.

SINIRDA TUTUKLANANLARIN EDİRNE CEZAEVİNE GÖNDERİLİYOR

BOLD Medya’ya bilgi veren Gergerlioğlu, “Edirne’den Kepsut’a tutuklular gönderildiğini biliyoruz. Ama Kepsut’ta korona tespit edilen hastanın Edirne’den mi geldiğini kesin bilmiyoruz.” dedi.

Mülteci krizi nedeniyle sınırda tutuklananların ilk gönderildiği yerin Edirne Cezaevi olduğunu belirten Gergerlioğlu, “Sınır geçişlerinde tutuklanan insanlar ilk Edirne Cezaevine gönderiliyor. Bu nedenle Edirne’nin sıkıntılı bir yer olduğuna dair duyumlar alıyorum.” ifadelerini kullandı.

TUTUKLULAR SPOR SALONUNDA BEKLETİLİYOR MU?

Edirne Açık Cezaevinde insanların spor salonda toplandığını, iki kişi aracılığıyla kendisine bildirildiğini belirten Gergerlioğlu, “Savcılık alelacele bu bilgiyi yalanladı ama savcılığın yalanlamasından sonra da bilgiler geldi. Gözümle gidip görmediğim için kesin bir söyleyemiyorum ama tutuklu yakınlarından bana gelen bilgiler bu yönde.” diye konuştu.

“EŞİMLE BU SABAH GÖRÜŞTÜM”

Aynı cezaevinde eşi tutuklu bir kadının Gergerlioğlu’na gönderdiği mesaj ise şöyle: “Günaydın eşimle görüştüm, yüksek ateş nedeniyle bir kişi daha karantinaya alınmış. Baş gardiyana durumu sorduklarında gülerek ‘bir şey yok, ateşi yüksek biraz, karantinada tutulacak’ demiş.”

Koronavirüs cezaevinde

BOLD ÖZEL

4 aylık hamile Ayşe Karaduran tutuklandı

17 haftalık hamile olan Ayşe Karaduran bugün tutuklanıp Şanlıurfa Cezaevine gönderildi. Eşinin sağlık durumunun iyi olmadığını Twitter hesabından duyuran Akif Karaduran, “Eşimin düzenli beslenmesi ve iyi bakılması gerekiyor” dedi.

BOLD ÖZEL – Şanlıurfa’da bu sabah tutuklanan 7 kadın arasında 4 aylık hamile Ayşe Karaduran’ın olduğu ortaya çıktı. Eşi Akif Karaduran’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre 17 haftalık hamile olan anne Karaduran Şanlıurfa Cezaevine gönderildi.

4 GÜN ÖNCE GÖZALTINA ALINDI

Akif Karaduran “Eşimin düzenli beslenmesi iyi bakılması gerekiyor. Eşim, 17 haftalık hamile. Şu an Şanlıurfa da cezaevinde yatıyor. Sık sık midesi bulanıyor. Tansiyonu düşüyor” dedi. Akif Karaduran, 16 Mayıs sabahı evlerine baskın düzenlendiğini ve dört gün önce gözaltına alındığını belirtti.

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan 29 yaşındaki İlahiyat mezunu olan Ayşe Karaduran ev hanımıydı. 16 Mayıs’ta gözaltına alınan Ayşe Karaduran,

Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başlattığı operasyonlarda aralarında öğretmen, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin olduğu 11 kadından 7’si tutuklandı.

Şanlıurfa’da da kız öğrencilere operasyon: 7 kişi tutuklandı

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Adli Tıp Başkanlığı, dört aydır Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini ikinci kez reddetti.

BOLD ÖZEL – Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası onaylandığı için 9 Şubat’ta tutuklanan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’a yine ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verildi.

Eşiyle dün telefon görüşü yapan Yasemin Özkan “Eşimin morali bayağı bozuktu. Çok üzülmüştü. Geçen hafta açık görüşte gördüm, elleri, ayakları çok kötü. Kafasında da yaralar çıkmış. Her gün kür gibi etkisi olan hap içiyor. Onlar da vücudunda yaralara sebep oluyor. Ayakta gördükleri için cezaevinde kalabilir diyorlar. Dördüncü evre kanser bu adam.” dedi.

ALMANYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ OKUDU

1980’li yıllarda Almanya’da makine mühendisliği okuyan Ahmet Zeki Özkan, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Aksaray’daki Mercedes fabrikasında yüksek mühendis olarak göreve başladı. 2014 yılında emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen Özkan, Şubat 2017’de Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Kırşehir Cezaevine gönderildi.

10 ay Kırşehir’de hapis yatan Özkan’ı Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, çocuklarını okuttuğu Aksaray Koleji’nin müdürüne 2 kez kurban parası verdiği ve Bylock kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıp tahliye etti.

YERDE YATMAK ZORUNDA KALDI

Tutuksuz yargılanan Özkan’a Ekim 2020’de 4. evre akciğer kanseri teşhisi konuldu. Geçen yıl şubat ayında cezası onaylanan Özkan’ın ilk infaz erteleme talebi kabul edildi ve cezası 6 ay ertelendi. İkinci talebi 14 Aralık 2021’de reddedildi.

Durumu kritik olmasına rağmen 9 Şubat’ta tutuklanıp hapse gönderilen 65 yaşındaki Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme için yaptığı başvuru dün ikinci kez reddedildi. Doktorların en fazla bir yıl yaşar dediği Özkan, ilk tutuklandığında karantina hücresinde yer olmadığı için yerde yatmak zorunda kalmıştı.

4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan’ı tutukladılar

 

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Yeni gelişme: Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenciden 5’i tutuklandı

Karabük’te dün serbest bırakıp savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 6 öğrenciden 5’i, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

BOLD ÖZEL – 12 Mayıs’tan itibaren Karabük Emniyeti’nde gözaltında olan 14 öğrenciden 9’u bu akşam üzeri bırakıldı. Üçü tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan 9 öğrenci savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan 6 öğrenci Karabük Emniyeti’ne götürüldü. Öğrencilerden 5’i bugün tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, öğrencilerin üzerinden ve evlerinden çıkan telefon, bilgisayar, sim kartı, 125 dolar ve 25 euro’yu delil diye böyle sergiledi.

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar