Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Eskişehir H Tipi Cezaevi doktoru koronadan karantina altına alındı

Eskişehir H tipi cezaevi doktoru Jalen Yılmaz, koronavirüs şüphesi nedeniyle karantinaya alındı. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Eskişehir H tipi cezaevi doktoru karantinada, ya içeridekiler..!?” diye cezaevlerindekilerin evlerine gönderilmemesine tepki gösterdi.

BOLD – Eskişehir’de 28 yıldır doktorluk yapan Eskişehir H tipi cezaevi doktoru Jalen Yılmaz, Eskişehir Şehir Hastanesinde koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındı. Kendinde virüs belirtileri olduğunu düşünerek hastaneye müracaat eden Yılmaz, kendini iyi hissetmeyenlerin de kendisi gibi hastanelere gitmelerini önerdi.

NUMUNE ÖRNEKLERİ ANKARA’YA GÖNDERİLDİ

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre Eskişehir’de 28 yıldır çeşitli hastanelerde doktorluk, başhekim yardımcılığı ile bir dönem Eskişehirspor Kulübü’nün doktorluğunu yapan Jalen Yılmaz, kendisinde koronavirüs olabileceği şüphesiyle hastaneye müracaat etti. Yılmaz, Eskişehir Şehir Hastanesinde koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındı. Gerekli tahlilleri yapılan Doktor Jalen Yılmaz’dan numune alınarak Ankara’ya gönderildiği ve gelecek sonuca göre tanı konulacağı öğrenildi.

YAPTIĞI PAYLAŞIMLARLA VATANDAŞLARI UYARIYOR

Yılmaz, karantina altındaki hastane odasından cep telefonu ile yaptığı paylaşımlarla da vatandaşları koronavirüse karşı uyarmaya çalışıyor. Virüse karşı dikkatli olunması çağrısında bulunan Yılmaz, “Koronavirüsün tehlikesini tüm dünya anladı. Ancak erken tedavi yine de çok önemli. En önemlisi de virüsü başkalarına bulaştırmamak. Ben kendimde virüs belirtileri olduğunu düşünerek hastaneye müracaat ettim. Kendisini iyi hissetmeyen vatandaşlar da benim yaptığımı yapsınlar. Bu sayede virüsü taşıyorlarsa başkalarına bulaştırmamış olurlar. Yurt dışından gelenler de 14 gün kuralına uysunlar, yaşlılar mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaya çalışsınlar” dedi.

“CEZAEVİ DOKTORU KARANTİNADA YA İÇERİDEKİLER”

Eskişehir’de 28 yıldır doktorluk yapan Eskişehir H Tipi Cezaevi doktoru Jalen Yılmaz’ın karantina altına alınması sonrası sosyal medya hesabından “Eskişehir H tipi cezaevi doktoru karantinada, ya içeridekiler..!?” diye paylaşımda bulunan HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, koronavürüs konusunda en savunmasız mekanların başında gelen cezaevinde bulunan tutukluların evlerine gönderilmemesine tepki gösterdi.

Edirne Cezaevinde korona tespit edilen tutuklu Kepsut Cezaevine nakledildi

Gündem

Toplam vaka sayısı 161 bine, ölü sayısı ise 4 bin 500’e yaklaştı

Koronavirüs nedeniyle dün Türkiye’de 30 kişi daha yaşamını yitirdi. Toplam ölü sayısı 4 bin 461’e, toplam vaka sayısı ise 160 bin 979’a ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından koronavirüs salgınına ilişkin son verileri paylaştı. Toplam vaka sayısı ise 160 bin 979’a çıkarken 30 yeni ölüm rapor edildi. Buna göre ölenlerin sayısı 4 bin 461’e ulaştı.

Koca, test sayısının düne göre 1,6 oranında arttığını belirtti. Yeni vaka sayısının öngörülebilir seviyede olduğunu aktardı. İyileşen hasta sayısının dünden 290 fazla olduğunu açıkladı. Koca, “Gelecek günler, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hamile kadını ‘araba pislenir’ diye taksiden indirdi

Kocaeli Çayırova’da, hamile kadını aracından indirdiği öne sürülen taksici gözaltına alındı. Kadının kocası Mahmut Haşim, “Eşim binerken sancısı arttı. Araba pislenir, diye şoför çok sinirlendi” dedi.

BOLD – Sancıları başlayan hamile Ayşe Haşim ve eşi Mahmut Haşim, hastaneye gitmek için taksi çağırdı. Kocası ile aracına binen kadının doğum yapmak üzere olduğunu gören taksici M.B, ikiliyi arabadan indirdi. Haşim çiftine ambulans çağırmalarını söylen taksici olay yerinden uzaklaşırken, evine dönmeye çalışan kadın, bina merdivenlerinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Komşuları Haşim Ailesi’nin yaşadıklarını an be an kaydetti.

Doğumdan yaklaşık 2 dakika sonra olay yerine gelen 112 ekipleri anne ile yeni doğan bebeği kontrol etti ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne götürdü. Sağlık problemi bulunmayan anne ve bebek taburcu edilip evlerine gönderildi. Suriye’den Türkiye’ye 6 yıl önce gelen Mahmut ve Ayşe Haşim’in üçüncü çocuğu bebeğe Ömer ismi verildi.

Haşim Ailesi’nin yeni doğan Ömer harici 2 çocuğu daha var.

Balkonlardan olayı izleyen komşularca çekilen görüntülerin sosyal medyada yer alması sonrası Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü, şoför M.B.’yi gözaltına aldı. Emniyet ifadesinde, kadının kanlar içinde olmasından korktuğu için arabaya almak istemediğini söylediği öğrenilen M.B., adliyeye sevk edildi.

ARAÇTAN İNDİRMESİNE RAĞMEN 10 LİRA ALDIĞINI SÖYLEDİ

Baba Mahmut Haşim ise olayı şöyle anlattı: “Eşim binerken sancısı arttı. Araba pislenir diye şoför çok sinirlendi. Sonra bizi dışarı çıkarıp ‘2 dakika sonra ambulans gelecek’ dedi. Sonra ambulans geldi. Bebeği ve eşimi alıp hastaneye gitti.” Haşim, taksicinin kendilerini arabadan indirmesine rağmen 10 lira ücret istediğini, parayı alarak olay yerinden ayrıldığını ileri sürdü.

Erdoğan’a ‘psikososyal destek’ tavsiyeli korona raporu

Okumaya devam et

Gündem

Korona tetikledi 5 stratejik alanda çalışma başlatıldı

Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunun gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbi cihaz ile ilaç ve aşı alanlarında çalışma başlattığı duyuruldu.

BOLD – Koronavirüs sürecinde ve sonrasında, tedbir alınması gerekli stratejik konulara dair AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan talimatıyla çalışma başlatıldığı ilan edildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yazılı açıklamasına göre bu başlıklar şu şekilde: gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbi cihaz ile ilaç ve aşı.

TIBBİ CİHAZ, İLAÇ VE AŞI SAĞLIK VE GIDA İLE KOORDİNASYON HALİNDE

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunca yürütülecek çalışmalar için akademisyenler, özel sektör temsilcileri ve ilgili kamu kurumu yetkililerinin yer aldığı 80 kişilik 5 farklı grup oluşturulduğu bilgisi verildi. Tıbbi cihaz, ilaç ve aşı faaliyetlerinin Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu koordinasyonuyla yürütüldüğü aktarıldı.

YAZ SONUNDA ERDOĞAN’A SUNULMASI PLANLANIYOR

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği yönde çok değerli akademisyenler, iş dünyasının temsilcileri ve kamu yetkilileri ile çalışmalarımıza hızla başladık. Yaz sonunda Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmayı planlıyoruz” dedi.

Hindistan’da açlıktan ölen annesini uyandırmaya çalışan çocuğun görüntüleri yürek burktu

Okumaya devam et

Popular