Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Nadira Kadirova davasının seyrini değiştirecek bulgu: Rahminde erkek PSA’sı bulundu

Prof. Dr. İlyas Doğan, takipsizlik verilen Nadira Kadirova dosyasını ele aldı. İnanılmaz deliller ortaya çıkardı. Nadira Kadirova’nın rahmi öldükten sonra yıkanmış.

BOLD – Kadirova Ailesi’nin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölen Özbekistanlı Nadira Kadirova dosyasında olayın seyrini değiştirecek kadar önemli bir bulguya ulaştıklarını açıkladı. Avukat Doğan, maktulün rahminde sadece erkeklerde olan prostat spesifik antijen (PSA) bulgusu bulunduğunu söyledi.

TAKİPSİZLİK KARARINDA BU KANIT GÖRMEZDEN GELİNMİŞ

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Nadira Kadirova’nın dosyasını takipsizlikle sonuçlandırıldığını hatırlatan ailenin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, savcılık kararının çelişkiler içerdiğinin altını çizdi. Olayın boyutunu değiştirebilecek delillerin araştırılmadığını belirten Doğan, “Maktulün rahminde prostat spesifik antijen (PSA) bulgusu mevcuttur. PSA sadece erkeklerde bulunan bir materyal. Bu veride yapılacak DNA tespiti ölüm olayının boyutunu değiştirebilecek kadar önemlidir” dedi. Doğan, takipsizlik kararında bu delile değinilmediğini kaydetti.

“DNA İZLERİNİ SİLMEK AMACIYLA KULLANILMIŞ OLABİLİR”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın takipsizlik kararı verdiği Kadirova dosyasını inceleyen avukat Doğan, “Adli Tıp raporunda rahimde mesane yıkama sıvısından bahsedilmektedir. Adli Tıp uzmanları böyle bir bulgunun rahimde yabancı DNA izlerini silmek amacıyla kullanılmış olabileceği kuşkusunu dile getirmektedir. Bu husus savcılık tarafından irdelenmeye gerek görülmemiştir. Maktulün rahminde prostat spesifik antijen (PSA) bulgusu mevcuttur. Bu veride yapılacak DNA tespiti ölüm olayının boyutunu değiştirebilecek kadar önemlidir” dedi.

İZLER SONRADAN YOK EDİLMİŞ OLABİLİR

Polis kriminal incelemesinde silahta Nadira veya başka birine ait parmak izi tespit edilemediği ancak bu izlerin sonradan yok edilmiş olabileceği koyu cümlelerle ifade edildiğini hatırlatan Doğan, “Buna karşılık kovuşturmaya yer yok kararında ‘Olayda kullanılan silahtan alınan swap inceleme sonucu geliştirilen DNA’nın ölenin DNA profili ile uyumlu olduğu…’ bilgisine yer verilmiştir. Bu bilgi kriminal raporda yer almamaktadır” dedi.

İNTİHAR NOTU İLE İLGİLİ YAZI İNCELEMESİ YAPILMAMIŞ

Maktulün kilitlediği kapının kırıldığı iddiasını doğrulayıcı yönde dosyada fotoğraf yer almadığını belirten Doğan, “İntihar notunun maktule ait olduğuna ilişkin ciddi bir yazı incelemesi yapılmadığı izlenimi mevcuttur. Daha da önemlisi Şirin Ünal’ın o gün bir uçak seyahati yaptığına ilişkin belge dosyada yer almamaktadır. Oysa ciddi bir delil araştırması yapılmış olsaydı olay günü Şirin Ünal ve kızı arasında yapılan telefon görüşmelerinin HTS kayıtlarına da yer verilmesi gerekirdi. Böylece Şirin Ünal’ın telefonda konuşurken nerede bulunduğu kamuoyu vicdanını tatmin edecek şekilde tespit edilmeliydi” dedi.

ÖLÜM 36 SAAT ÖNCE OLMUŞ OLABİLİR

Nadira’nın hayat dolu ve gelecek kaygısı taşıyan bir genç kadın olduğunu dosyada yer alan bilgilerin ortaya koyduğunu vurgulayan Doğan, “Dosyada, savcılık anlatımında 21.30’da Yaşamkent Mahallesi Polis Merkezi’ne ölüm olayının ihbar edildiği bilgisi verilmekte. Buna karşılık dosyada ölüm saati 21.52 olarak verilmiştir. Buna rağmen adli tıp raporunda ölümün 36 saat öncesine kadar uzatılması ciddi bir çelişkidir. Olay akşamı saat 20.00’de Şirin Ünal’ın, Kadirova’nın kardeşi Muhammedali’yi aradığı ve telefon görüşmesi sırasında silah olayının cereyan etmekte olduğu anlaşılmaktadır. Muhammedali’nin 20.30’da olay mahalline vardığında Nadira’nın hastaneye kaldırıldığının oradakilerce söylendiği yönünde dosyada bilgi bulunmaktadır” dedi.

Türkiye’de vaka sayısı 98 oldu, ilk ölüm vakası gerçekleşti!

Gündem

SGK, özel hastanelere salgın bakım hizmeti ödemelerini sonlandırdı

SGK, koronavirüs salgını sürecinde özel hastanelere yaptığı salgın bakım hizmeti ödemesini sonlandırdı. Özel Hastaneler Derneği Başkanı Reşat Bahat, “SGK’ya göre pandemi bitmiştir” diyerek tepki gösterdi.

BOLD –  Pandemi dolayısıyla verilen salgın bakım hizmeti ödemelerinin durdurulduğu özel hastanelere bildirildi.

Milliyet’ni haberine göre, indirimli uygulamayı 30 Haziran itibariyle başlattığını duyuran Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK’na özel hastaneler ortak bir açıklama ile tepki gösterdi.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Reşat Bahat, şunları belirtti:  “SGK’ya göre pandemi bitmiştir. Pandemi sürecinde İstanbul’da bu işin yüzde 40 oranında yükünü çeken özel sekötre ihtiyaç kalmamıştır. Bundan sonra da Türkiye normalleştiği için de pandemi ödemesinden vazgeçmiştir. Bu pandemi bir daha çıkmayacak, 2. dalga olmayacak demek. SGK pandemi sürecinde ‘Bu fiyatı artdırdım vatandaştan fark alamazsınız’ diyordu. Şimdi fiyat indiriyor, ‘fark alamazsınızı’ da kaldırmıyor. 9 Temmuz’da diyor ki, ‘ayın 30’undan itibaren bu şekilde ödeyeceğim’. Siz hastaya bakmışsınız, tedavisini yapmışsınız indirimi geçmişe dönük yapıyor. Bu Anayasaya’ya, insan haklarına, ticaret hukukuna aykırı bir işlem.”

ÖZEL HASTANELER HASTA ALAMAYACAK

Bakım hizmeti ücretini SGK’nın koronavirüs öncesi döneme indirdiğini vurgulayan Bahat, bu ücretin yoğunbakım için günlük 230 TL, hasta yatışının ise 43 TL olduğunu belirtti. Bu rakamların pandemi sürecinde günlük yatış için 650 TL, yoğunbakım için de bin 200 TL civarında olduğunu kaydeden Bahat, “Vatandaş bundan sonra Kovid-19’da özel sektörü bir tercih olarak kullanamayacak. Geldiğinde cebinden de ödemeyecek çünkü özel sektör bu fiyatlara alamayacak. Sürekli zarar ederek hasta bakamayız. Genellikle acil şartlarda gelir koronavirüs hastaları. Özel sektör bunun için bir ekipman bulunduramayacağı, ilacı karşılayamacağı için doğal olarak hasta alamayacak. Kamu hastaneleri bakacak” dedi.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Okumaya devam et

Gündem

Van’da batan teknede hayatını kaybedenlerin sayısı 25’e yükseldi

Van’da 27 Haziran’da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolanlardan 6 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Teknenin batması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 25’e yükseldi.

BOLD – Van’ın Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çarpanak Adası açıklarında jandarma, jandarma iç güvenlik timleri, Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla batan teknenin bulunduğu bölgede, çalışmalarını sürdürüyor. Gün içinde bölgede yabancı uyruklu oldukları değerlendirilen 4 kişinin cesedini bulan ekipler, devam eden çalışmalarda teknedeki 2 kişinin daha cesedine ulaştı.

Bugün çıkarılan 6 cesetle birlikte hayatını kaybeden çoğunluğu göçmen kişilerin sayısı 25’e yükseldi.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran’da tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş’tan uzun süre haber alınamaması üzerine başlatılan aramaları sonucunda tekne Çarpanak Adası açıklarında bulunmuştu. Teknenin batması olayıyla ilgili 5 kişi tutuklanmıştı.

AKP’nin yaptığı borcun faturası İBB’ye çıktı: Metro inşaatı kredisine el konuldu

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan fotoğraflı ikaz: ‘Koronavirüs yan yana yürürken de geçebilir’

Sokakta beraber yürüyen 5 gencin fotoğrafını paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tedbirlerine dikkat çekerek, “Virüs yan yana yürürken de geçebilir” dedi.

BOLD- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı sosyal medyadan yaptığı uyarılara bugün de devam etti.

Bakan Koca, sokakta beraber gezen 5 gencin fotoğrafını paylaşarak, koronavirüsün yan yana yürürken de bulaşabileceği uyarısında bulundu.

SİZİ DAHA DONANIMLI GÖRELİM

Bakan Koca, paylaşımında, “Bu karede, salgına karşı ön planda 5 kişiyiz. Üç arkadaş, koronavirüse taviz vermiş. Oysa virüs, biriyle karşı karşıya dururken de geçebilir, yan yana yürürken de. Bir dahaki karşılaşmamızda sizi daha donanımlı görelim arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

Yenikapı metrosunu karıştıran taciz iddiası: ‘Yüzünü göreceğim senin’

Okumaya devam et

Popular