Bizimle iletişime geçiniz

Medya

“Yeni Akit’in para için vazgeçemeyeceği bir değeri yok”

Yeni Akit’in Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü dolayısıyla sürmanşetten, sık sık hakaret ettiği Atatürk’ün resmini içeren reklama yer vermesi tepki çekti.

BOLD – Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü dolayısıyla, gazetelerin manşet ve sürmanşetleri bu anlamlı günü anısına Türkiye’nin önde gelen şirketleri tarafından verilen reklamlara ayrıldı. Reklamlarda zaferin önemli isimlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün de resimleri yer aldı.

HAKARET ETTİĞİ ATATÜRK’Ü SÜRMANŞETTEN VERDİ

Atatürk’ün resminin yer aldığı bir reklam da, sık sık Atatürk’e hakaret içeren yazılar yayınlayan Yeni Akit’in sürmanşetini süsledi. Bu duruma gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Saymaz paylaşımında, ”Akit gazetesi, adından ölümüne nefret ettiği Atatürk’ün fotoğrafını üç kuruş reklam parası için sürmanşetten koyuyor. Para için vazgeçmeyecekleri bir değerleri yok” ifadelerini kullandı.

Nadira Kadirova davasının seyrini değiştirecek bulgu: Rahminde erkek PSA’sı bulundu

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Ata Demirer, Takvim’in uydurma haberiyle fena dalga geçti

Takvim’in ‘Ata Demirer Bozcaada’daki yaşlı komşularının market alışverişini yapıyor’ haberini paylaşan ünlü komedyen, 22 gündür İstanbul olduğunu belirterek ‘Rüyasını anlatıyor sanırım’ dedi.

BOLD- Ünlü komedyen ve sinema oyuncusu Ata Demirer, kendisi hakkında yalan haber yapan hükumete yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesine, sosyal medya hesabından cevap verdi. Takvim gazetesindeki habere göre, Ata Demirer ve sevgilisi Alara Bozbey karantinada oldukları Bozcaada’da yaşlı komşularının yardımına koşuyor. Bravo Ata başlıklı haberde, ünlü komedyenin komşularıyla her gün yakından ilgilendiği ve market alışverişlerini yaptığı iddia edildi.

RÜYASINI ANLATIYOR SANIRIM

Sosyal medya hesabından haberi paylaşan Ata Demirer, Takvim’in kendisi ve sevgilisiyle ilgili haberini ti’ye aldı. Demirer yaptığı paylaşımda, ”22 gündür İstanbul’da ve evin içindeyim. Rüyasını anlatıyor sanırım?” ifadelerini kullandı. Demirer’in paylaşımı 55 bine yakın beğeni aldı.

Erdoğan’ın kampanyası için polisin maaşına göz diktiler!

Okumaya devam et

Medya

İmamoğlu, yandaş medyadan 3 isim hakkında suç duyurusunda bulundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüsün en çok görüldüğü İstanbul’da sokağa çıkma yasağı talebini talebini ‘terör eylemi’ olarak yansıtan AKP medyasından Ersoy Dede, Fuat Uğur ve Murat Çiçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

BOLD – İmamoğlu’nun avukatları, “hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede ve Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesi verdi.

Dilekçede Uğur, Dede ve Çiçek hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmaları için haklarında kamu davaları açılması talep edildi.

HEDEF GÖSTERİLDİ

Fuat Uğur’un sosyal medya hesabından yaptığı “İstanbul’da OHAL ilan ettirmek için her türlü tezgahı yapan Ekrem İmamoğlu ve arkasındaki aklın ‘yerel hükümet’ modeli. Eve kapatılmış İstanbul’da sokakları aportta bekleyen PKK’lılarla Gezici kalıntısı sol örgütlere teslim edip FETÖ desteğiyle PDY kurmak. Hiç tavsiye edilmez” paylaşımı suç duyurusuna konu yapıldı. Uğur’un hiçbir somut dayanak göstermeksizin gerçek dışı bilgiler paylaşarak İmamoğlu’nu hedef göstererek suç isnat ettiği vurgulandı.

AMAÇ GÜVENİRLİĞİ ZEDELEMEK

Şüphelinin, İmamoğlu’nu terör örgütleriyle ortak terör eylemi içerisinde olduğunu iddia ettiği belirtilerek şöyle denildi: “Bu durumda müvekkil, hükümet üyelerinin her zaman faydalandırıldığı hukuki korumadan eşitlik ilkesi gereğince yararlanabilmelidir. COVID-19 salgınının getirdiği bir ortamda dahi milleti bölen, kişisel hırs ve nefretler yüzünden hem kamuoyunu manipüle edip hem de karşıt olduğu kişileri terörize eden bir anlayışın topluma ve kişilere verdiği zararın önüne ancak etkin bir soruşturma ile geçilebilir. Böylece kişiler, sadece hükümete yakın olduğu için herkesi her şeyle itham edebileceğini, Türk milleti ve adalet adına verilen kararlardan kendilerinin muaf olduğunu düşünmekten vazgeçeceği gibi adalet duygusunu zedeleyen cezasızlık algısının gittikçe artmasının da önüne geçilebilecektir. Amaç müvekkili kamuoyundaki güvenilirliğini zedelemekten başka bir şey değildir”

SÖZLERİ HUKUKA AYKIRI OLARAK ÇARPITILDI

İmamoğlu’nun katlanarak artan virüs vakalarının yüzde 60’ının İstanbul’da olması sebebiyle tamamen toplum sağlığını korumak amacıyla sokağa çıkma kısıtlanması talebinin, şüphelinin sözleriyle hukuka aykırı olarak çarpıtıldığına vurgu yapıldı. Uğur’un medya yoluyla kamu görevlisine hakaret suçundan cezalandırılması istendi.

TEHDİT DE İÇERİYOR

Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede’nin de 2 Nisan tarihli yazısında, İmamoğlu’nun bu talep ile 15 Temmuz darbe girişiminden yarım kalan işlerini tamamlamak istediğini yazdığı belirtilerek, “İmamoğlu terör örgütüyle ilişkilendirmiş, başının belada olduğunu söyleyerek müvekkili tehdit etmiştir” denildi.

KÖTÜ BİR AMAÇ VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLDİ

Kanal 24’te “Günün Manşeti” programını sunan Murat Çiçek’in “Bu adamlar sokağa çıkma yasağı uygulansın diyorlarsa mutlaka bunun altında bir çapanoğlu vardır. Mutlaka bunun altında sinsi bir amaçları vardır. Bundan dolayı söylüyorlardır” sözleri nedeniyle de suç duyurusunda bulunuldu.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: “Devletin ta kendisi”

Okumaya devam et

Medya

Didem Arslan Yılmaz aleyhine Twitter’da ‘Çilingiroğlu’ kampanyası

Sunucu Didem Arslan’ın canlı yayında Prof. Mehmet Çilingiroğlu ile tartışmasını ve “Kendisi terk etmeseydi ben gönderecektim” ifadesini gerekçe gösteren trol hesaplar sosyal medyada Habertürk televizyonu aleyhine kampanya başlattı.

BOLD – Habertürk televizyonunda önceki gece yayınlanan programı kendisine yeterli süre verilmediğini öne sürerek terk eden Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’na cevap verirken sosyal medyadaki trollere de tepki gösteren sunucu Didem Arslan Yılmaz’a karşı kampanya başlatıldı.

ERDOĞAN’I DESTEKLEDİĞİ İÇİN KESTİ İDDİASI

Duvar’ın haberine göre Twitter’da ‘Habertürk izlemiyoruz’ başlığıyla yapılan paylaşımlarda Yılmaz hakkında, ‘Çilingiroğlu’nun konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediği için kestiği’, ‘kendisini solculara karşı koruyanlara trol dediği’ ve ‘Habertürk’ü Halk TV yapmaya çalıştığı’ gibi mesajlar yazıldı.

45 DAKİKA KONUŞTU AÇIKLAMASI YAPTI

Türkiye’nin Nabzı programı moderatörü Didem Arslan Yılmaz ise Çilingiroğlu’na yeterince söz vermediği eleştirilerine dün konuşma sürelerini açıklayarak cevap verdi.

Yılmaz, “Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu ABD’den katıldı. Sözünün kesildiğini söylemişti, konuşması 45 dakika. Erdoğan’la ilgili konuştuğunda sesini kesmedim” dedi.

YAYINI TERK ETTİYSE OTURUP AĞLAYACAK HALİMİZ YOKTU

Ünlü sunucu ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Türkiye’yi terk edip 27 yıldır ABD’de sırça köşkünde yaşıyor. Burada Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu gibi ondan 10 misli değerli hekimler şehit oluyor. 600’ü enfekte olmuş durumda. Türkiye’yi sevme konusunda buradaki hekimlerimize kimse oralardan, ABD’den ders vermeye kalkmasın. Ama hangi ruh halinde olduğunu bilemediğim Çilingiroğlu buna rağmen yayını terk ettiyse oturup ağlayacak halimiz yoktu.”

Muhalif belediyelere ‘yasak’ AKP yanlısı İsmailağa’ya ‘serbest’

Okumaya devam et

Popular