Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Koronavirüs paylaşımlarına gözaltı

Adana Ceyhan ve Bursa Orhangazi’de sosyal medya hesabından koronavirüs paylaşımı yapan iki kişi gözaltına alındı. Rize’de asılsız olduğu iddia edilen koronavirüs haberine soruşturma açıldı.

BOLD – Rize’de asılsız olduğu iddia edilen koronavirüs haberine soruşturma açıldı. Adana Ceyhan ve Bursa Orhangazi’de sosyal medya hesabından koronavirüs paylaşımı yapan iki kişi gözaltına alındı.

RİZE’DE İKİ SİTEYE SORUŞTURMA

Rize’de, “Umreden dönen 500 kişinin karantinaya alınmaması tedirginlik yarattı” başlıklı haberi kendilerine ait iki internet sitesinde yayımlayan 2 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı internet siteleri ve gazetelerde yer alan, daha önceden umreden gelen yaklaşık 500 kişiyle ilgili koronavirüs tedbirleri kapsamında tedbir alınmadığı yönündeki haberler üzerine soruşturma başlattı. Haklarında Türk Ceza Kanunu’nun 213’üncü maddesi kapsamında işlem başlatılan G.K. ve D.İ’nin ifadeleri güvenlik güçlerince alındı.

KORONAVİRÜS PAYLAŞIMI YAPAN KADINA GÖZALTI

Adana’nın Ceyhan ilçesinde sosyal medyada yeni tip koronavirüs salgını hakkında asılsız ve provokatif paylaşımı yaptığı öne sürülen bir kadın gözaltına alındı. İlçe Jandarma ekipleri, İstiklal Mahallesi’nde oturan 37 yaşındaki L.S’nin sosyal medya hesabından “Ceyhan’da 2 kişide koronavirüs olduğuna” dair paylaşım yaptığını belirledi. Ekipler, L.S’yi “asılsız ve provokatif koronavirüs paylaşımı” yaptığı gerekçesiyle gözaltına aldı.

“ŞAKA VİDEO” PAYLAŞIMI GÖZALTIYLA SONUÇLANDI

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, koronavirüsle ilgili asılsız paylaşımda bulunduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. İlçede, obez hastayı almaya gelen Sağlık Bakanlığına ait bir ambulansın görüntülerini, koronavirüslü bir hasta aldığı iddiasıyla sosyal medya hesapları üzerinden yayan bir kişi, videoyu çeken şüpheli “halk arasında korku ve panik yaratmak” suçundan polis ekiplerince gözaltına alındı. H.Ş. (29) polise verdiği ifadede, videoyu şaka olsun diye çekip kendi arkadaş grubu arasında paylaştığını ve videonun bu şekilde yayıldığını öne sürdü.

Erdoğan derin devlet ilişkisinin tarihi: Kadir Kartal

Gündem

“Virüs değil senin düzenin öldürür” diyen TIR şoförüne gözaltı!

Koronavirüs salgınına karşı başlatılan ‘Evde kal’ kampanyasını ‘geçinebilmek için çalışmak zorunda kalan’ milyonların gözünden eleştiren TIR şoförü Malik Yılmaz, gözaltına alındı.

BOLD – Türkiye’de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı bütün dünya gibi ‘Evde kal’ çağrıları yapılıyor. Ancak çalışmazsa geçim sıkıntısı çekecek milyonlarca insan ‘sağlık mı açlık mı’ ikileminde ‘aç kalmaktansa dışarı çıkarım’ diyerek ekmek parası peşine düşüyor.

ZENGİN DEĞİLİM, ÇALIŞMASAM EKMEK YOK

Sözcü’den Can Çapar’ın haberine göre bu durumu sosyal medya hesabı üzerinden kendi üslubunca anlatan TIR şoförü Malik Yılmaz da “Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. Çalışmasam ekmek yok” diyerek sosyal bir meseleye işaret etti.

İSKENDERUN’DAKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

“Ha senin lafınla evde kalarak açlıktan ölmüşüz ya da virüsten. Ama beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” diyen Yılmaz, paylaşımı sonrası İskenderun’daki evinde gözaltına alındı.

TIR şoförü hakkında ‘Kanunlara uymamaya teşvik’ suçundan işlem başlatıldı.

EMNİYET’E GÖRE HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDİCİ VİDEO

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu ifadelere yer verildi:

– Sosyal medya üzerinde provakatif paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Tik Tok ile yapılıp Twitter üzerinden paylaşılan Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik edici video paylaşımı yapan bir şahsın ilçemiz idaremiz dahilinde ikamet eden M. Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup 29.03.2020 günü saat 11:30 sıralarında ikametinde yakalanmış, mevcutlu olarak adliye ye çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır.

KANUNLARA UYMAMAYA TEŞVİK’TEN İŞLEM

– Şahıs hakkında ‘Kanunlara Uymamaya Teşvik’ suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Koronadan ‘egzersiz ve yüksek moral’ ile korunun!

Okumaya devam et

Gündem

Çankırı’da bir köy karantina altına alındı

Çankırı’da bir köy,  yeni tip Koronavirüs şüphesiyle tedbir amacıyla karantina altına alındı.

BOLD-Çankırı’nın Çerkeş ilçesine bağlı Aliözü köyünde, şehir dışından cenazeye gelen bir kişinin dönüşte yaptırdığı testin pozitif çıkması sonrasında köye giriş ve çıkışlar geçici süreliğine durduruldu.

Adrese dayalı nüfus sayımına göre 140 kişinin yaşadığı köyde Jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlara kapatıldı. Köyde şimdiye dek herhangi bir vakaya rastlanmazken, sağlık ekipleri de köye giderek vatandaşlara gerekli testleri yaptığı belirtildi.

Bilim Kurulu üyesi Ceyhan: Hastalığın en üst seviyeye ulaşması an meselesi

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan uyarı: 48 saat hiç çıkma!

Koronavirüs salgını yüzünden İstanbul’un boş kalan Taksim, Sultanahmet Ayasofya Meydanı ve Boğaz kenarından görüntüler paylaşan Vali Yerlikaya, İstanbullulara ’48 saat hiç çıkma’ dedi.

BOLD- Koronavirüs salgını yüzünden İstanbul’un boş kalan Taksim, Sultanahmet Ayasofya Meydanı ve Boğaz kenarından görüntüler paylaşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbullulara bir dizi uyarılarda bulundu.

EVİNDE KAL İSTANBUL

Salgın yüzünden ‘Evde Kal’ uyarılarını yineleyen Vali Yerlikaya “Meydanlarımızı kuşlara, sahilimizi martılara bıraktık. Bu güzellikleri doyasıya yaşamak ve sevdiklerimizle paylaşmak için, Sağlığın, ailen, sevdiklerin, İstanbul ve ülkemiz için. ’48 saat hiç çıkma’, ‘ Evinde kal İstanbul” dedi.

Vali Yerlikaya, 48 saatin önemine dair herhangi bir açıklama yapmazken, yarın işe gitmek zorunda olan vatandaşlar çağrının pek de gerçekçi olmadığını söyledi.

Gençler ‘EvdeKal’ı yanlış anladı: Büyükçekmece’de tepki çeken ev partisi

Okumaya devam et

Popular