Gündem

Koronavirüs paylaşımlarına gözaltı

Adana Ceyhan ve Bursa Orhangazi’de sosyal medya hesabından koronavirüs paylaşımı yapan iki kişi gözaltına alındı. Rize’de asılsız olduğu iddia edilen koronavirüs haberine soruşturma açıldı.

BOLD – Rize’de asılsız olduğu iddia edilen koronavirüs haberine soruşturma açıldı. Adana Ceyhan ve Bursa Orhangazi’de sosyal medya hesabından koronavirüs paylaşımı yapan iki kişi gözaltına alındı.

RİZE’DE İKİ SİTEYE SORUŞTURMA

Rize’de, “Umreden dönen 500 kişinin karantinaya alınmaması tedirginlik yarattı” başlıklı haberi kendilerine ait iki internet sitesinde yayımlayan 2 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı internet siteleri ve gazetelerde yer alan, daha önceden umreden gelen yaklaşık 500 kişiyle ilgili koronavirüs tedbirleri kapsamında tedbir alınmadığı yönündeki haberler üzerine soruşturma başlattı. Haklarında Türk Ceza Kanunu’nun 213’üncü maddesi kapsamında işlem başlatılan G.K. ve D.İ’nin ifadeleri güvenlik güçlerince alındı.

KORONAVİRÜS PAYLAŞIMI YAPAN KADINA GÖZALTI

Adana’nın Ceyhan ilçesinde sosyal medyada yeni tip koronavirüs salgını hakkında asılsız ve provokatif paylaşımı yaptığı öne sürülen bir kadın gözaltına alındı. İlçe Jandarma ekipleri, İstiklal Mahallesi’nde oturan 37 yaşındaki L.S’nin sosyal medya hesabından “Ceyhan’da 2 kişide koronavirüs olduğuna” dair paylaşım yaptığını belirledi. Ekipler, L.S’yi “asılsız ve provokatif koronavirüs paylaşımı” yaptığı gerekçesiyle gözaltına aldı.

“ŞAKA VİDEO” PAYLAŞIMI GÖZALTIYLA SONUÇLANDI

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, koronavirüsle ilgili asılsız paylaşımda bulunduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. İlçede, obez hastayı almaya gelen Sağlık Bakanlığına ait bir ambulansın görüntülerini, koronavirüslü bir hasta aldığı iddiasıyla sosyal medya hesapları üzerinden yayan bir kişi, videoyu çeken şüpheli “halk arasında korku ve panik yaratmak” suçundan polis ekiplerince gözaltına alındı. H.Ş. (29) polise verdiği ifadede, videoyu şaka olsun diye çekip kendi arkadaş grubu arasında paylaştığını ve videonun bu şekilde yayıldığını öne sürdü.

Erdoğan derin devlet ilişkisinin tarihi: Kadir Kartal

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya