Politika

Bakan Selçuk “Okul tatili uzayacak mı” sorusuna net yanıt vermedi

Koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul tatilinin uzayıp uzamayacağıyla ilgili kesin konuşmadı. Gelişmeleri takip edeceklerini belirtti.

BOLD – Okulların koronavirüs salgını nedeniyle kapanmasının ardından öğrenciler evlere kapanırken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son gelişmeleri CNNTürk’te değerlendirdi.

Selçuk, “Önümüzdeki hafta pazartesi günü okullar açılacak mı” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bu soru sıklıkla soruluyor. Sağlık Bakanlığımızla süreci hassasiyetle takip ediyoruz. Bu bağlamda başka faktörleri de dikkate alıyoruz. Veriler ne olursa topluma verileri sunarız. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım. Veriler doğrultusunda karar verilecek. Okulların açılmasıyla ilgili eğitimsel bir açığımız yok. Ama bu konu sağlık koşullarına bağlı. Alacağımız karar sağlık kuruluşlarına bağlı. Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz. Sağlık Bakanı ile bu hafta görüşeceğiz.”

Bakan, eğitim takviminin değişebileceğinin de sinyalini verdi. “Biz her türlü senaryoya hazırız. Bu süreç biraz uzadı diyelim elimizde esnek bir paket va. Diyelim ki dönem bitti süre uzadı ona göre paketimiz var. Telafi çalışması planlıyoruz. Önemli olan çocukların fiziksel ve ruhsal sağlığını korumak” dedi.

Zorunlu durumda sınavların ertelenebileceğine dikkat çeken Selçuk, “Sınav içeriği sadece yüz yüze öğrendiklerinden olacak” diye konuştu.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version