Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Başka cumhurbaşkanları ‘halkımız aç kalmayacak’ derken bizimki ‘duayla aşacağız’ diyor”

19 yaşındaki pazarcı koronavirüs önlemleri kapsamında neden evde kalamadığını anlattı. Tayyip Erdoğan’ın “Bu süreci duayla aşacağız” açıklamasına da tepkisi vardı.

BOLD – Ortaya Karışık isimli Youtube kanalının muhabiri, 19 yaşındaki pazarcıya “Uzmanların evde kalın uyarısı var siz neden dışarı çıktınız” diye sordu. Genç pazarcı, neden evde olmadığını tane tane anlattı:

“Uzmanlar doğru söylüyor ama bu geçim zorluğunda evde kalamayız. Bizim hayatımız çok sıkıntılı. Aç kalırız. Başka ülkelerin cumhurbaşkanları çıkıp ‘halkımız aç kalmayacak, kimse iflas etmeyecek’ derken bizimki ‘duayla aşacağız’ dedi. Cumhurbaşkanımızın açıklama yaptığı masada 10 tane bakan vardı. O masaya bir simitçi, bir çaycı, bir börekçi koysaydınız, bu durumu düşünürdü. Halk ne olacak? Az bizi düşünsünler!”

Gündem

Akşam 22.00’den sonra içki satışına 320 bin lira ceza

AKP, Saat 22.00’den sonra alkollü içki satışına yasak getiren yasa değişikliğini TBMM’de kabul etti. Düzenlemeye göre 22.00’den sonra içki satanlara 320 bin liraya kadar para cezası verilecek.

BOLD – Alkollü içki satışını düzenleyen ve belirli bir saatten sonra yasaklayan kanun teklifi Meclis’te kabul edildi. Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin kabul edilen maddelerine göre, alkollü içkileri otomatik satış makineleriyle satan, oyun makineleri veya farklı yöntemlerle oyun ve bahse konu edenler ile basın, yayın yoluyla tüketicilere satan, postayla satışını yapanlara 20 binden 100 bin liraya kadar idari para cezası verilecek.

Saat 22.00 ila 06.00 arasında alkollü içki satışı yasağına aykırı hareket edenlere 65 binden 320 bin liraya kadar idari para cezası uygulanacak. Alkollü içkileri 18 yaşını doldurmamış bireylere satan veya sunanlar ile 22.00-06.00 saatlerinde perakende olarak satanların, bu fiilin işlenmesinden sonraki 5 yıl içinde üçüncü defa söz konusu yasağı ihlal etmeleri halinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca tüm perakende alkollü içki ve açık alkollü içki satış belgeleri iptal edilecek. Bu kişilere 2 yıl süreyle söz konusu belgenin yenisi verilemeyecek.

TÜİK’in enflasyonu 4 kat düşürdüğü ortaya çıktı

Okumaya devam et

Gündem

Namus bahanesiyle ablasını katletti

Diyarbakır’da bir kadın, erkek kardeşi tarafından silahla vurularak öldürüldü. 20 yaşındaki abla katili, “Namusumuza leke getirdi” diyerek polislere teslim oldu.

BOLD – Diyarbakır’da yaşayan Melek A. (24), Ofis semti Kafeler Sokak’ta erkek kardeşi Mustafa A. (20) ile buluştu. İki kardeşin konuşması bir süre sonra tartışmaya dönüştü. Bu sırada Mustafa A, yanında getirdiği silahla ablasını kurşun yağmuruna tuttu.

Olayı gören çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine bölgeye 112 acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan kadın, olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cinayeti işleyen Mustafa A. ise “Namusumuza leke getirdi” diyerek polis ekiplerine teslim oldu. Gözaltına alınan zanlı, Emniyet’e götürüldü.

Okumaya devam et

Gündem

Eşini öldürüp arabayla 2 saat dolaştıran caniye iyi hal indirimi

Boşanma aşamasında olduğu 4 aylık eşi Fatma Erdoğan’ı araçta silahla ateş ederek öldüren ve 2 saat eşinin cansız bedeniyle dolaşan Eren Erdoğan, mahkemede iyi hal indiriminden yararlandırıldı. Anne Kıymet Alyar, “Benim kızım gitmiş, neresi iyi hal?” diyerek karara tepki gösterdi.

BOLD – İstanbul Bahçelievler’de boşanma aşamasında olduğu 4 aylık eşi Fatma Erdoğan’ı (22) araçta silahla 2 el ateş ederek öldüren ve 2 saat eşinin cesediyle dolaşan Eren Erdoğan’ın ağırlaştırılmış müebbet ve 13 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. 28 Eylül 2020’de görülen karar duruşmasında Eren Erdoğan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Karara itiraz eden Fatma Erdoğan’ın ailesi ve avukatı, sanık Erdoğan’a iyi hal indirimi yapılmasına tepki gösterdi. Anne Kıymet Alyar, “Benim gencecik fidanım gitti. Dönüşü yok. Ben şikayetçiyim ne diyeceğim artık bilmiyorum. Biz öldük yani bir cinayet değil. Bütün sülale öldü. Yaşamıyorum ben. Bir canın bedeli bu mu yani? Neyin geleceği? Size soruyorum Allah için neyin geleceği? Benim kızımın geleceği oldu mu ki onun da geleceği olsun? Gelecek şansı tanıyorlar, gelecek hakkı tanıyorlar bir kravat bir ceket. Çok güzel. Yüce mahkeme dediğimiz, bir katilin bir kravatına mı bakar? Niye benim giydiğim kara yaslara bakmıyor? Ben de yasları bağladım gittim” ifadelerini kullandı.

BU CEZALAR HERKESİ AZMETTİRİR

Kararı veren mahkeme heyetine tepki gösteren anne Alyar, “Bu cezayı veren hakime hanım, ‘Ben evladı vardır’ dedim, vicdanı vardır dedim asla yokmuş. Eliyle gözüyle okudu o katilin, o caninin arkadaşına yazdığı, yardım edicisine yazdığı kelimeleri ağzıyla okudu hakime hanım. El insaf ya. ‘Öldürürüm. Gider 4 sene paşa paşa yatar çıkarım.’ Evet doğru. Resmen paşa paşa yatıyorlar içeride. Ondan indirim bundan indirim bir af gelir salarlar dışarıya oldu bitti. Bu cezalar herkesi azmettirir” dedi.

TASARLAYARAK ÖLDÜRDÜ

Öncü Kadınlar ve Çocuklar Derneği Avukatı Sanem Oğuz, çıkan karar sonrası istinaf mahkemesine başvurduklarını, cinayetin planlı bir şekilde yapıldığını ispat ettiklerini ve sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmesi gerektiğini savundu. Oğuz, “Dosyada tüm deliller mevcut olmasına rağmen, katilin bunu tasarladığına, zorla alıkoyduğuna, ruhsatsız silah taşıdığına ve kasten bilerek ve isteyerek Fatma’yı öldürüp cansız bedeniyle 2 saat şehir turu yapmasına rağmen, gerekçeli kararında sanığın gelecekteki durumu, hayatı, iyi haline dayanarak iyi hal indirimi uygulayarak ağırlaştırılmış müebbetten, müebbede çeviriyor cezayı. Savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi. Bunun kanundaki karşılığı ağırlaştırılmış müebbettir. Buna uymayan heyet müebbet hapis cezasına çevirdi iyi hal uygulayarak. Hukuki süreç bitmedi. Biz istinaftan umarım hak ettiği cezayı katilin almasını sağlayacağız” dedi.

2.5 yıldır yaşam savaşı veriyordu: Bir günde kalp pili takıp cezaevine geri gönderdiler

Okumaya devam et

Popular