Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“Alkışlayarak kurtulamazsınız, gerçek durumu bilen yok”

Koronavirüs nedeniyle gece gündüz mesai yapan sağlık çalışanları zor durumda. Olayın perde arkasını bir sağlık çalışanı anlattı. Gergerlioğlu ise “Alkışlayarak kurtulamazsınız” dedi, ihraç personellerin göreve iade edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

BOLD – Sağlık personellerine moral vermek için ‘alkışlama’ eylemi yapılırken hastanelerden durumun ciddi olduğuna dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanının açıkladığı gibi alınan önlemlerin ciddiyeti ve boyutu farklı. Bold Medya’ya ulaşan ve adını vermek istemeyen bir sağlık çalışanı, “Hastanelerde ve 112 acil sağlıkta çalışan personelleri ayakta alkışlandı. Fakat gerçek durumu bilen yok.” dedi.

YETERLİ KORUYUCU GİYSİ SAĞLANMIYOR

112 çağrısı ise alınan hastaların bir çoğunda yurt dışı öyküsü olmadığı ve ek hastalığı (akciğer hastalığı, KOAH vs) var gerekçesiyle koruyucu ekipman kullandırılmadığına dikkat çeken sağlık çalışanı, hastaların sadece maske ve eldiven ile hastaneye sevk edildiğini vurguladı, “Halbuki zaten o ek hastalığı olanlarda hastalık daha hızlı belirti veriyor. Müdahele eden sağlık personeli nasıl korunacak? Bakanlık malesef hastanelerde CPR (kalp akciğer canlandırması kalp masajı) yapan, entübasyon yapan ve yoğun bakım personeli dışında koruyucu giysi yeterli sayıda sağlamıyor.” ifadelerini kullandı.

“YA HASTALIKTAN KAYBEDERİZ, YA İSTİFALARIN ÖNÜ AÇILIR”

“Koruyucu ekipman olmadığında hastaneye kim giderse gitsin sağlık personeli kendini korumaya almadan nasıl uygulama yapacak?” diye soran sağlık çalışanı, bir süre sonra sağlık personeli bulunamayacağını, hepsinin ya hastalıktan kaybedileceğini ya da istifaların önünün açılacağının belirtti.

“KİMSE KENDİNİ ALDATMASIN”

Öte yandan HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu da açığa alınan birçok sağlık çalışanına dikkat çekti. Alkışlama eylemine katılanlara bir mesaj iletti.

“Açık söyliyeyim, alkışla kendinizi kurtaramazsınız!” diyen Gergerlioğlu, “Kimse kendisini aldatmasın. Binlerce KHKlı tıp doktoru prof, doçentin, uzmanın, pratisyen, yoğun bakım, acil çalışanı hemşire, sağlık emekçisinden bahsediyorum. Alkışlayacağınıza ‘KHK’lı sağlık emekçilerini iade edin’ deyin!” diye konuştu.

Geregerlioğlu: “Sağlık çalışanları çok yorgun,risk altında! Onlar da insan kronik hastalığı olanı, insanî mazeretleri olanı var Ve siz hala 15.000 KHKlı sağlık çalışanını iade etmiyorsunuz haa..! Bu,tarihe geçecek büyük bir sorumsuzluk ve ağır bir vebal olacaktır Kamu vicdanı bunu affetmez!”

Genel

Arınç’ın Erdoğan’a yolladığı ‘af’ mesajına Gökçek ve Metiner’den cevap

Bugün Mecliste görüşülecek tartışmalı yargı paketi konusunda sosyal medya hesabından Erdoğan’a mesaj veren Arınç’a eski hasımları Melih Gökçek ve Mehmet Metiner’den cevap geldi.

BOLD – Bugün Meclis Genel Kurulda görüşülmesi planlanan, Ceza İnfaz Tasasında değişiklik öngören yargı paketi tartışılmaya devam ediyor. Siyasi tutuklu ve hükümlülerle gazetecileri kapsam dışı bırakan düzenleme bugün TBMM’de oylanması bekleniyor.

AKP’DE DE TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Yargı paketi AKP içerisinde de tartışmalara neden oldu. Eski TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, sosyal hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi.

REİS BEY’DEN MERHAMETİ DİNLEMEK

Arınç, paylaşımında “TBMM’de infaz yasasının görüşüldüğü bu günlerde rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel” diyerek, Necip Fazıl Kısakürek’in “Reis Bey” adlı eserinden eski bir film sahnesini paylaştı.

‘GÜN KRİPTOLARI DEŞİFRE GÜNÜ’

Hükumete yakın medyanın da tepki gösterdiği Arınç ile eski AKP Adıyaman Milletvekili Metin Metiner yine karşı karşıya geldi. Metiner daha önce KHK’lılar hakkındaki açıklamaları nedeniyle eleştirdiği Arınç kripto olmakla suçladı. Metiner paylaşımında, “Reis ne demişti: Acırsanız acınacak hale düşersiniz! Aynı merkezin adamları merhamet sömürüsü yaparak içerideki FETÖ’cüleri kurtarmak için sahnedeler yine! Gün, 15 Temmuz ruhunu kuşanarak topyekun ses yükseltme günüdür. Kripto unsurları deşifre etme günüdür. Haydi Bismillah!” ifadelerini kullandı.

GÖKÇEK’TEN METİNER’E DESTEK

Metiner’in Arınç’ı suçlayan sözleri, görevinden azledilen ABB eski Başkanı Melih Gökçek tarafından alıntılanarak paylaşıldı. Gökçek paylaşımında, ‘Bu sözlerin alkışlanır Metiner. İnanıyorum senin bu sözlerinin altı alkışlarla dolacaktır” dedi.

Bülent Arınç daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’i Ankara’yı parsel parsel satmakla suçlamıştı.

“Silivri Cezaevi 1 haftada dünyanın en büyük hastanesine çevrilebilir”

 

Okumaya devam et

Genel

Sürgündeki Gazeteci Sezek’ten ironik çağrı: Merkel’in verdiğini Reisimizin IBAN’ına gönderelim

Almanya’da yaşayan sürgündeki Gazeteci İskender Sezek’in, Erdoğan taraftarlarına yaptığı “Kıskanç Almanya’nın verdiği yardımları Reisimizin gönderdiği IBAN’a yollayalım inşallah” çağrısı sosyal medyada gündem oldu.

BOLD- Almanya’da yaşayan sürgün Gazeteci İskender Sezek’in sosyal medya hesabından yaptığı ironik paylaşım izlenme rekorı kırdı. Almanya’da yaşayan AKP’li gurbetçilere seslenen Sezek, koronavirüs salgınının ardından bir dizi ekonomik önlem alan Almanya’nın yaptığı yardımlara değinerek bir çağrıda bulundu.

MERKEL’E REİSİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERELİM

Almanya, gurbetçi vatandaşları da kapsayan önlemler çerçevesinde, iş yerleri kapalı esnaflara kira yardımı, işçilere de yüzde 60 maaş desteği sağlamıştı. Bu yardımlara dikkat Gazeteci Sezek, “Almanya’nın bize verdiğini Reisin paylaştığı IBAN’a göndererek bizi kıskanan Almanya ve Merkel’e Reisimizin ne kadar güçlü olduğunu gösterelim inşallah” ifadelerini kullandı.

Sezek’in sosyal medyada yaptığı ironi ençok izlenen videolar arasına  girdi.

İntihar mı kaza mı? Eşi ve babası tutuklu bir kadın Çanakkale’de öldü

Okumaya devam et

Genel

Fatih Terim, Instagram’dan paylaştı: Hepinizi çok özlemişim…

Koronovirüs teşhisiyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı futbolcularla görüntülü olarak görüştü.

BOLD – Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kişisel Instagram hesabından oyuncularıyla yaptığı görüşmeden kareler paylaştı. Terim, “Hepinizi çok özlemişim. Sizleri görmek beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kişisel Instagram hesabından takımıyla gerçekleştirdiği video konferanstan fotoğraflar paylaştı. Fatih Terim, paylaşımında “Hepinizi çok özlemişim. Sizleri görmek beni çok mutlu etti. Hep birlikte taraftarımızla da buluşacağımız günü bekliyorum. Sağlıkla kalın…” ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞME 40 DAKİKA SÜRDÜ

Futbolcularının ve ailelerinin genel durumu ile sağlık bilgileri hakkında bilgiler alan tecrübeli çalıştırıcı, bu süreçte fizik performans kadar mental olarak güçlü kalmanın önemine dikkati çekti. Tecrübeli teknik adam, ayrıca liglerin başlama ihtimali ve olası tarihlere ilişkin teknik heyet olarak hazırladıkları, sağlık öncelikli zaman ve iş planlarından da bahsetti. Fatih Terim ve oyuncuları arasındaki görüşme, yaklaşık 40 dakika sürdü.

 

Okumaya devam et

Popular