Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Adalet Bakanı: Cezaevlerinde korona vakası yoktur

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cezaeverindeki korona vakalarıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Herhangi bir vaka olmadığını söyledi. Tutuklu yakınları ise Kepsut’ta pozitif bir vakanın çıktığını iddia ediyor.

BOLD – Adalet Bakanı Abdülhamit Gül koronavirüsüyle ilgili yeni bir açıkama yaptı. Gül, “Cezaevlerinde pozitif koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. Cezaevlerinde gerekli tıbbi malzemeler bulunmaktadır.” dedi.

HDP Miletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu geçen hafta Edirne Cezaevinde korona vakası olduğunu tutuklu yakınlarından aldığı bilgiye dayanarak aktarmıştı. Edirne Savcılığı, Gergerlioğlu’nun bu iddiasını alelacele bir açıklama yaparak yalanlamıştı.

Olaydan bir gün sonra bu kez Balıkesir Kepsut Cezaevinde bir koronalı hastanın olduğu iddia edildi. Balıkesir L Tipi Kapalı İnfaz Kurumunda (Kepsut Cezaevi), eşi tutuklu bulunan bir kadın, cezaevinde koronalı bir hastanın olduğu ve hastanın karantinaya alındı ifade etti. eşiyle yaptığı telefon görüşmesini aktaran kadın, hastanın Edirne Cezaevinden Kepsut’a sevk edilen adli bir tutuklu olduğunu vurguladı.

BOLD Medya’ya ulaşan başka bir tutuklu yakını ise bu bilgiyi doğruladı: “Benim eşim de o cezaevinde tutuklu. Avukatımızla görüştüm bilgi aldım. Hasta insan kaçakçılığı yapıyormuş. Test sonucu pozitif çıkmış. Diğer tutuklularla hiçbir şekilde bir araya gelmemiş. Özel odada tutulmuş karantinaya alınmış. Şu an Şehir Hastanesinde tedavi görüyor” dedi.

“BAKANLIĞIN DEDİĞİ GİBİ BİR TEDBİR YOK”

Öte yandan birçok tutuklu yakını, bazı cezaevlerinde koronaya karşı tedbir alınmadığını, gardiyanların sayımlarda çok rahat davrandığını söyledi. Eşi Ordu Cezaevinde tutuklu bulunan bir tutuklu yakını “Koğuşa yeni biri tutuklanıp gelmiş ve direkt eşimin olduğu koğuşa verilmiş. Yani bakanlığın tedbir aldık dediği gibi ayrı bir yerde 14 gün tutulma yok.” dedi.

Edirne Cezaevinde korona tespit edilen tutuklu Kepsut Cezaevine nakledildi

Gündem

Gösteri hakkını kullanmak isteyen avukatlara polis saldırısı

Baroların Büyük Savunma Mitingi öncesi Ankara Valiliğinin aldığı 15 günlük gösteri yasağına tepki gösteren avukatlara Sıhhiye Adliyesi önünde polis saldırdı.

BOLD – Ankara Valiliğinin Büyük Savunma Mitingi öncesi eylem ve gösteri yasağı ilan etmesi nedeniyle Ankara Barosu, suç duyurusunda bulunmak için avukatları Sıhhiye Adliyesine çağırdı. Suç duyurusunda bulunmak için adliyeye giden avukatlara polis ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Çıkan arbedede yaralanan avukatlar oldu.

Ankara Valiliğinin yasağına karşı avukatlar adliyede buluşuyor

Okumaya devam et

Gündem

Gazeteci Sibel Hürtaş gözaltına alındı: Kötü muameleye uğradım

Avukatların Ankara’daki hak arayışını takip eden gazeteci Sibel Hürtaş, gözaltında polis tarafından kötü muameleye maruz kaldığını duyurdu.

BOLD – Hükûmetin “Çoklu Baro” düzenlemesine karşı çıkan baro başkanlarının TBMM bahçesinde bekleyişlerini takip eden Artı Tv muhabiri Sibel Hürtaş, polis tarafından gözaltına alındı.

Hürtaş, Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda “Gözaltındayım. Karakola götürülürken kötü muameleye uğradım” ifadesini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Cemal Kaşıkçı cinayeti davası başladı: 20 sanık firari

Orta Doğu’nun etkin gazetecilerinden, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili davada firari 20 sanığın yargılanma süreci başladı. Sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

BOLD – Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018’de girdiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesine ilişkin, haklarında ‘tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye azmettirme’ ve ‘tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçlarından dava açılan 20 sanığın yargılanmasına İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS TALEP EDİLİYOR

Duruşmaya, haklarında yakalama kararı bulunan firari 20 sanık katılmadı. İddianamenin özetlenerek okunmasıyla başlayan duruşma, Hatice Cengiz’in müşteki sıfatıyla ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 117 sayfalık iddianamede, Kaşıkçı’nın öldürülmesi eylemini gerçekleştirmek üzere görevlendirme yapıp diğer sanıklara gerekli talimatları veren sanıklardan Ahmet bin Muhammed el-Asiri ve Suud el- Kahtani’nin ‘tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Diğer 18 sanık hakkında da ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor.

Akdeniz’de “Yüksek Askeri Şura” oyunları

Okumaya devam et

Popular