Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yine bir utanç videosu! Engelli yaşlıyla dalga geçip videosunu paylaştı

Şizofren babasıyla dalga geçilen görüntülerin dedesi ve babaannesini kahrettiğini söyleyen Öztürk Efendi adlı sosyal medya kullanıcısı yetkililerden o görüntülerin silinmesi için yardım istedi.

BOLD- Koronavirüs salgını önleme çalışmaları kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkışlarının yasaklanmasının ardından, gençlerin yaşlılarla dalga geçtiği bir çok video sosyal medyada dolaşıma girdi. Her kesimden vatandaşların büyük tepkisini toplayan videolardan bir de engelli bir yaşlı vatandaş ile ilgili.

Sosyal medya platformlarında paylaşılan görüntülerde, bir grup genç şizofreni hastası olduğu öğrenilen yaşlı bir vatandaşı yolda çevirerek zorla maske takıyor. Gençler daha sonra ‘Virüs, Lan’ diye hitap ettikleri kişinin başından aşağı kolonya dökerek yolluyor.

‘BABAANNEM DEDEM KAHROLDU!’

Gençlerin aşağıladığı kişinin babası olduğunu söyleyen Öztürk Efendi adlı sosyal medya kullanıcısı yetkililerden, dedesi ve babaannesini çok üzen o görüntülerin silinmesi için yardım istedi. Efendi paylaşımında, ”Kardeşlerim, videdaki kişi benim babam kendisi engelli, şizofreni rahatsızlığı var bu görüntürden etkilendiği için bir haftadır kaldırtmaya çalışıyordum ama artık yetişemedim ! Videoyu çeken şahısa ulaşmaya çalıştım oralı bile olmadı. Babannem ve dedem ağlamaktan kahr oldu !” dedi. Suç duyurusunda da bulunan Öztürk Efendi adlı kullanıcıya sosyal medyadan da kısa sürede büyük destek geldi.

Dünde yolda rastladığı İhsan adlı yaşlı bir vatandaşı polis gibi konuşarak korkutan Mustafa Tarık Er adlı kişi hakkında da İçişleri Bakanlığının girişimleri sonucu işlem başlatılmıştı.

O görüntüleri çeken Er kendini böyle savundu: ‘Amcanın taksi parasını verdim’

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Uluslararası Af Örgütü’nden ‘Acil Eylem’ planı: İnfaz yasası ayrım gözetmemeli

AKP ve MHP’nin birlikte hazırladığı ‘İnfaz Yasası’ değişikliği tasarısının kapsamının dar olmasına Uluslararası Af Örgütü’nden tepki geldi.  ‘Acil Eylem’ planı başlatan örgüt, “İnfaz yasası ayrım gözetmemeli” vurgusu yaptı.

BOLD-Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 300 bine yakın tutuklu ve hükümlünün bulunduğu cezaevlerindeki yoğunluğu azaltmaya yönelik AKP ve MHP ‘İnfaz Yasası Değişikliği’ teklifini TBMM’ye sundu. Yasa değişikliği teklifinde terör kapsamında olan düşünce ve siyasi suçlamalarla cezaevinde olan kişileri kapsamaması, kamuoyunda tepkiye neden oldu.

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty) AKP’nin TBMM’ye sunduğu yasa tasarısına tepki gösterek:

Koronavirüsün Türkiye’nin aşırı kalabalık ve hijyenik koşullardan yoksun cezaevlerinde yayılmasına ilişkin kaygılar giderek artarken, mahkumların ve cezaevi personelinin sağlığı ve hayatları da daha büyük risk altında.

Türkiye hükümeti, 100 bine kadar mahpusun tahliye edilmesini öngördüğü söylenen bir yasa tasarısı hazırlıyor. Ancak tasarının, gazeteciler ve insan hakları savunucuları da dâhil olmak üzere yalnızca haklarını kullandığı için terörle mücadele yasaları kapsamında haksız yere cezaevinde tutulan kişiler ile tutuklu yargılananları kapsam dışında bıraktığı belirtiliyor.

Koronavirüs riski altındaki tutukluların ayrım gözetmeksizin serbest bırakılması konusunda çağrıda bulun. İmzacı ol!

Uluslarası Af örgütü’nün çağrısına aşağıdaki linke tıklayarak destek verilebiliniyor.

https://acileylem.org.tr/eylem/mahpuslarin-tahliyesini-ongoren-yasa-ayrim-gozetmemeli

‘İnfaz Yasası’ değişikliği teklifi Meclis’e sunuldu: Düşünce suçluları kapsam dışı

 

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 214’e, vaka sayısı da 13 bin 531’e çıktı

Türkiye’de hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 214’e, sonuçları pozitif çıkan vaka sayısı da 13 bin 531’e tırmandı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 46 kişinin vefat ettiğini açıkladı. Bugün 15 bin 422 kişiye test yapıldığını belirten Koca, 2 bin 704 kişide koronavirüs tespit edildiğini belirtti.

Reuters geçti: İstanbul’da ‘korona’ cenaze konvoyu!

Okumaya devam et

Gündem

Cumhurbaşkanlığı’ndan Selahattin Demirtaş’a ‘Evde kal’ e postası!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı’ndan kocasına hitaben gönderilen ‘evinizde kalın’ e postasına cevap verdi: “Biz de onu diyoruz zaten”

BOLD – Cumhurbaşkanlığı, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ‘evde kal’ ikazlı elektronik posta gönderdi.

Üç yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutulan Demirtaş’ın, eşi Başak Demirtaş, kocasına gönderilen e postaya Twitter üzerinden cevap verdi.

Mesajda koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Demirtaş için yapılan ‘evinizde kalın’ ikazına Başak Demirtaş, “Selahattin’e gönderdiğiniz mailde ‘Ciddi kronik hastalığınız varsa evden çıkmayın’ diyorsunuz. İyi de biz de onu diyoruz zaten” karşılığını verdi.

CHP’li Kılıçaslan: Veriler İtalya ve İspanya gibi olma uyarısı veriyor

Okumaya devam et

Popular