Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kuzey Irak’ta 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan topu ile yapılan taciz atışında, 2 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığını duyurdu.

BOLD-Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır” denildi.

Şehit olan askerlerin isimleri Piyade Uzman Çavuş İsmail Karataş ve Piyade Uzman Onbaşı Onur Karakaya olarak açıkladı.

Gündem

‘Canavarca hisle ve eziyet çektirerek’ hamile eşini katletti: Benden helallik istedi!

Konya’da 19 yaşındaki hamile eşini hortum ve sopayla döverek öldüren Mahmud El Hüseyin, “Aldatıldım” diyerek ceza indirimi istedi. Cani adam, karısının son nefesinde kendisinden helallik istediğini söyledi.

BOLD – Konya Meram ilçesi Tırılırmak Mahallesi Papatya Sokak’ta 15 Kasım 2019 gecesi Mahmud El Hüseyin (33), dini nikahlı ikinci eşi Halidiye El Hamid’i (19) çocuklarının gözü önünde hortum ve sopayla dövdü. Halidiye El Hamid, başına aldığı sopa darbesiyle yere yığıldı. Eşinin baygınlık geçirdiğini zanneden Mahmud El Hüseyin, polisi arayarak yardım istedi. Eve gelen sağlık ekibi, Halidiye El Hamid’in hayatını kaybettiğini belirledi. Konya Numune Hastanesinde yapılan otopside, genç kadının saatlerce işkenceye maruz kaldığı, kafatasında çatlak olduğu ve beyin kanaması geçirdiği, 2 aylık da hamile olduğu saptandı.

Polisteki sorgusunda eşinin kendisini aldattığını ileri süren Mahmud El Hüseyin, “Eşim beni aldatıyordu. Eve erkek alıyordu. Akşamları evin kapısını kilitliyordum. Sabah kalktığımda ise kapıyı hep açık buluyordum. Gece kavga ettik. Önce hortumla dövdüm, sonra da başına sopayla vurdum. Yere düşünce baygınlık geçirdi sandım. Bir süre başında bekledim. Hareket etmeyince polisi aradım. Onlar gelince öldüğünü öğrendim” dedi. Mahmud El Hüseyin, tutuklandı ve hakkında ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Cezada tahrik indirimi uygulanmaması talep edilen iddianamede, El Hüseyin 2 aylık hamile eşinin ölmeden önce kendisinden helallik istediğini iddia etti.

 

Okumaya devam et

Gündem

Sınavları geçseler de Eğitim-Sen’lilere atama yok

ÖSYM tarafından yapılan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’nda başarılı olan ve ardından girdiği sözlü sınavı da geçen Eğitim-Sen üyeleri, tercih ettikleri okullarda boş kadro olmasına karşın Eğitim-Sen’li oldukları gerekçesiyle atamalarının yapılmadığını iddia etti.

BOLD – Eğitim-Sen üyelerinin sendikaları nedeniyle okullara yönetici olarak atanmadığı ileri sürüldü. Şırnak Şube Başkanı Adnan Şenbayram, “Yazılı ve sözlüden geçer puan aldım. Tercih ettiğim okullarda kadro vardı. Yine de atanmadım” dedi.

MÜLAKATTA DÜŞÜK PUAN VERİLİYOR

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’e konuşan Eğitim-Sen Şırnak Şube Başkanı Adnan Şenbayram, ÖSYM tarafından yapılan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’na giren Eğitim-Sen üyelerinin, sendikalı oldukları için atamalarının yapılmadığını iddia etti. Sendikalı oldukları için sürekli ötekileştirilip baskılara maruz kaldıklarını söyleyen Şenbayram, “Mülakata giren birçok arkadaşımızın mülakat puanı düşük verilerek üstü çiziliyor. Ben hem yazılı hem de mülakattan geçer puan almama rağmen, tercih verdiğim okulların ihtiyaç duyduğu idareci kadrosu boş olmasına rağmen üstümü çizdiler. Birçok arkadaşımız yazılı puanı geçmesine rağmen ‘mülakattan tekrar eleneceğiz, kendi adamlarını alacaklar’ düşüncesiyle mülakata girmek istemedi” dedi.

ÇOK DÜŞÜK PUANLAR ATANDI

Sınava giren fakat sendikalı olduğu için mülakatta sorulara doğru cevap vermesine rağmen üstünün çizildiğini iddia eden bir eğitimci ise, “68 puan gibi yüksek bir puan aldım. Mülakatta sorulara doğru cevap verdim. Sadece sendikadan kaynaklı böyle bir şey yapıyorlar. Benden çok düşük alanlar atanmış. Hukuki süreci başlatmak için birkaç avukatla konuştum. İspatlayamayız, ispatlasak da olumlu bir karar çıkmaz dedi. El yazımla yazdım nasıl ispatlayamam? Tercih hakkım elimden alındı. Şu anki okulum bu durumu kullanır diye dava açmaktan vazgeçtim” dedi.

Bir bayansınız ve çırılçıplak soyunmanız isteniyor ve 3 kez otur kalk otur kalk…

Okumaya devam et

Gündem

AKP Emirgan Parkı’ndaki Beyaz Köşk’ün halka açılmasına izin vermedi

Sarıyer Emirgan Parkı içerisinde bulunan Beyaz Köşk’ün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Beltur’a verilip halka açılması ile ilgili önerge AKP’li üyelerin oylarıyla reddedildi. CHP’li üye Melendiz Dalyan İzgi, “Bizi değil halkı cezalandırıyorsunuz” dedi. 

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde önceki gün Sarıyer Emirgan Parkı içerisinde bulunan Beyaz Köşk’ün İBB’nin şirketi Beltur’a verilmesi, AKP’li Meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

BİZİ DEĞİL, HALKI CEZALANDIRIYORSUNUZ

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre teklifin görüşülmesi sırasında söz alan CHP’li Meclis üyesi Melendiz Dalyan İzgi, “Teklif reddedildi, neden, gerekçe ne? Gerekçe, AKP’nin canı istemedi. Bizi değil halkı cezalandırıyorsunuz” dedi. AKP’li Meclis üyesi Muhammet Kaynar da özetle “İBB, Beltur’a devredilen yerlerle ilgili hukuka aykırı davranıyor. Ayrıca burası belediye başkanının özel yeri olarak kullanılıyor” dedi.

VATANDAŞLAR DA YARARLANACAK

İBB CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı da “Beltur’a tahsis edildiği zaman vatandaşlarımız yararlanacak. Bizim derdimiz burayı halka açmak” dedi. Ayrıca meclise gelen başka bir teklifte kamuoyunda tartışmalara neden olan Büyükçekmece’deki Albatros Parkı olarak anılan “ticaret+konut+turizm” alanında kalan arazinin park alanı yapılması istendi. CHP’li meclis üyeleri, alanın eskiden beri imarlı olduğuna dikkat çekerek teklifin geri çekilmesini istedi. Teklif, AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Bir bayansınız ve çırılçıplak soyunmanız isteniyor ve 3 kez otur kalk otur kalk…

Okumaya devam et

Popular