Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Messi, Ronaldo ve Guardiola’dan 1 milyon euroluk yardım

Koranavirüs’ün tüm dünya etkisi altına almasına futbol camiasının yıldız isimleri kayıtsız kalmadı. Messi, Ronaldo ve Guardiola gibi isimler virüs ile mücadele için 1 milyon euro bağışta bulundu.

BOLD – Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi, Juventus’un golcü oyuncusu Cristiano Ronaldo, Manchester City’nin teknik direktörü Pep Guardiola koranavirüs salgınına karşı kayıtsız kalmadı. Futbol camiasının bu önemli isimleri 1 milyon euro yardımda bulunarak virüse karşı çalışmalara destek verdi.

MESSİ’DEN AŞI ÇALIŞMASINI YÜRÜTEN HASTAHANEYE YARDIM

Arjantinli Lionel Messi koronavirüs hastalarını tedavi eden ve aşı çalışmalarını yürüten bir hastaneye bağışta bulundu. Barcelona’nın süper yıldızı Lionel Messi, şehirdeki bir kamu hastanesine 1 milyon euroluk bağışta bulundu. Hospital Clinic isimli Barcelona hastanesi koronavirüs aşısı için çalışmalar yürütüyor ve aynı zamanda hastaların tedavi sürecinde de önemli bir rol oynuyor. Hastanenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Messi’nin bağış yaptığı doğrulanırken, Mundo Deportivo bağış miktarının 1 milyon euro olduğunu açıkladı.

Katalan kulübünün bir diğer sembolü Mancehester City teknik direktörü Pep Guardiola da koronavirüsle mücadelede ilaç ve medikal ekipman alımı gerçekleştiren Angel Soler Daniel Vakfı’na 1 milyon euro bağışta bulundu.

Guardiola koronavirüsle mücadelede ilaç ve medikal ekipman alımı yapan bir vakıfa yardımda bulundu.  

RONALDO BAKIM ÜNİTELERİ İÇİN DESTEK VERDİ

Messi’nin saha içindeki rakiplerinden Portekizli Cristiano Ronaldo ise menajeri Jorge Mendes’le birlikte Lizbon ve Porto’daki yoğun bakım ünitelerine 1 milyon euroluk destek sağladı. Portekizli ikilinin bağışları, Lizbon’daki Santa Maria Hastanesi ve Porto’daki Santo Antonio hastanelerinin yoğun bakım ünitelerindeki eksik medikal ekipmanların alınması için kullanılacak. Bu ekipmanlar koronavirüs hastalarının tedavileri için hayati önem taşıyor.

Ayrıca koronavirüsle mücadele için bağışta bulunan futbol dünyasının ünlü isimleri arasında Jose Mourinho, Robert Lewandowski Joshua Kimmich, Leon Goretzka ve Toby Alderweireld gibi isimler de bulunuyor.

Spor

FIFA’dan futbol kulüplerine 2.7 milyar dolarlık fon geliyor

Dünyayı saran koronavirüs salgını futboluda derinden etkiledi. Neredeyse tüm futbol organizasyonları iptal edildi. FIFA kulüplerin içine düştüğü zor durumu dikkate alarak tam 2.7 milyar dolarlık kaynak oluşturdu.

BOLD – FIFA, futbol kulüplerinin de içine düştüğü corona virüsü krizinin ekonomik boyutlarını hafifletmek için harekete geçmeye hazırlanıyor. The New York Times’ın haberine göre FIFA, 2.7 milyar dolarlık nakit rezervini rahatlama fonu olarak kulüplerin kullanımına açmayı planlıyor. Koronavirüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken muhtemel bir ekonomik krizin doğurduğu endişe de günden güne büyüyor. Krizin yaşamın her alanına olduğu gibi futbola da etki etmesi hatta çok ciddi etki etmesi beklenirken FIFA da bu krizin mümkün olduğu kadar yumuşak hissedilmesi için önlemlerini ve çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce FIFA, koronavirüsü Çalışma Grubu kurarken Profesyonel Futbolcular Fonu’nun kurulacağını ve kulüplere destek olunacağını açıklamıştı. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana futbol dünyasında yaşanan en büyük kriz olarak gösteriliyor. FIFA’nın, 2.7 milyar dolarlık nakit rezervini devreye sokarak kulüpleri rahatlatmak istediği kaydedildi.

ŞU ANDA KİMSE İYİ DURUMDA DEĞİL

Juventus Başkanı ve aynı zamanda Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli, yaşanan kriz ile ilgili bir mektup kaleme alırken “Biz, kulüplerin iyi durumda olması ve süreklilik arz etmesinden sorumluyuz ve çok ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Oyuncular, çalışanlar ve diğer operasyonlar için ödemelerimiz var ve şu anda kimse iyi durumda değil. Zamanlamayı iyi yapmak önemli. Bu endişelerimizi gidermek yaşayacağımız en büyük meydan okuma olacak” ifadelerini kullandı.

Dünya spor piyasasında en büyük nakit rezervine sahip olan FIFA’nın kulüpleri korumak istediğini Başkan Gianni Infantino da farklı mecralarda aktarırken bu kaynağın kullanılması için FIFA Yönetim Kurulu’nın onayı gerekiyor. FIFA’nın Zürih’teki yöneticilerinin krizin kısa ve orta vadeli etkilerini ele aldığı ve federasyonlarla birlikte değerlendirmeler yapılacağı da vurgulanıyor.

Okumaya devam et

Spor

Fatih Terim’den sonra Abdurrahim Albayrak da taburcu oldu

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak corona virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiğini açıkladı.

BOLD – Galatasaray’da Fatih Terim ve Yusuf Günay’ın ardından ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak’ın da tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiği açıklandı. Corona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle bir süredir hastanede tedavi altında olan Albayrak 14 günün ardından tedavisinin evde devam edeceğini duyurdu.

TEDAVİMİN KALAN KISMINA EVDE DEVAM EDİLECEK

Twitter hesabından bir açıklama yapan Abdurrahim Albayrak şu ifadeleri kullandı: ”14 gündür Koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğümüz hastaneden bugün taburcu oluyoruz. Tedavimin kalan kısmına evde devam edilecek. Benimle özveriyle ilgilenen tüm sağlık çalışanlarına, aileme, dualarını esirgemeyen sizlere çok teşekkür ediyor; tüm hastalara acil şifalar diliyorum.” Öte yandan Galatasaray Kulübü, Abdurrahim Albayrak’ın eşi Şükran Albayrak’ın da taburcu edildiğini duyurdu.

 

Okumaya devam et

Spor

Fenerbahçe’den açıklama geldi, 65 test negatif çıktı

Fenerbahçe Kadın ve Erkek Voleybol ile Basketbol Kadın takımında 65 kişiye koronavirüsü testi yapıldı. İlk tetkiklerde 5 kişide virüs olduğunu duyuran Sarı-Lacivertliler sonrasında sonuçların negatif çıktığını açıkladı.

BOLD – Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yaparak Kadın ve Erkek voleybol, Basketbol Kadın takımları ile ilgili bilgilendirme yaptı. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada: ”Kadın ve Erkek Voleybol Takımları ile Basketbol Kadın takımımızda 65 kişiye Kovid-19 taramaları yapılmıştır. İlk tetkiklerde 5 kişide Kovid-19 bulgularına rastlanılmış olması sebebiyle, detaylı taramaları gerçekleştirilmiş, sonrasında sonuçlar negatif çıkmıştır” ifadeleri kullandı.

FENERBAHÇE’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın ve Erkek Voleybol Takımları ile Basketbol Kadın takımımızda sporcu, teknik ve idari ekipten olmak üzere toplamda 65 kişiye yeni tip Koronavirüs taramaları yapılmıştır. İlk yapılan tetkiklerde 5 kişide corona virüsü bulgularına rastlanılmış olması sebebiyle, detaylı taramaları gerçekleştirilmiş, sonrasında sonuçlar negatif çıkmıştır. Böylelikle, tarafımıza iletilen son test sonuçlarına göre tüm sporcu, idari personel ve teknik heyetlerimizin sonuçları negatiftir. İlk bulguları pozitif çıkan sonrasında yapılan ikinci testlerinde negatif gelen sporcularımız ve teknik heyetimizden bir çalışanımız tedbir amaçlı tıbbı kontrol altında, ev istirahatlerindedirler. Bu süreçte kulübümüze desteklerinden ötürü sponsorumuz Liv Hospital/Medical Park hastanelerine destekleri için teşekkürlerimizi sunarız.”

Okumaya devam et

Popular