Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle ölüm vakası 44’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısının 343 kişi artarak 1872’ye yükseldiğini açıkladı. Ölümlü vaka sayısının ise 7 artarak 44’e tırmandığını belirtti.

BOLD – Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana 13 gün geçti. Vaka sayısı her geçen gün artarak 1872’e yükseldi. Virüs nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısı ise 44’e ulaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat içerisinde 3 bin 952 test yapıldığını duyurdu. Bugün hayatını kaybeden 7 hastadan birinin KOAH hastalığı nedeniyle vefat ettiğini belirtti. Diğer 6 hastanın da ileri yaşta olduğunu vurguladı.

6 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı: Karantinaya alındılar

Gündem

SGK, özel hastanelere salgın bakım hizmeti ödemelerini sonlandırdı

SGK, koronavirüs salgını sürecinde özel hastanelere yaptığı salgın bakım hizmeti ödemesini sonlandırdı. Özel Hastaneler Derneği Başkanı Reşat Bahat, “SGK’ya göre pandemi bitmiştir” diyerek tepki gösterdi.

BOLD –  Pandemi dolayısıyla verilen salgın bakım hizmeti ödemelerinin durdurulduğu özel hastanelere bildirildi.

Milliyet’ni haberine göre, indirimli uygulamayı 30 Haziran itibariyle başlattığını duyuran Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK’na özel hastaneler ortak bir açıklama ile tepki gösterdi.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Reşat Bahat, şunları belirtti:  “SGK’ya göre pandemi bitmiştir. Pandemi sürecinde İstanbul’da bu işin yüzde 40 oranında yükünü çeken özel sekötre ihtiyaç kalmamıştır. Bundan sonra da Türkiye normalleştiği için de pandemi ödemesinden vazgeçmiştir. Bu pandemi bir daha çıkmayacak, 2. dalga olmayacak demek. SGK pandemi sürecinde ‘Bu fiyatı artdırdım vatandaştan fark alamazsınız’ diyordu. Şimdi fiyat indiriyor, ‘fark alamazsınızı’ da kaldırmıyor. 9 Temmuz’da diyor ki, ‘ayın 30’undan itibaren bu şekilde ödeyeceğim’. Siz hastaya bakmışsınız, tedavisini yapmışsınız indirimi geçmişe dönük yapıyor. Bu Anayasaya’ya, insan haklarına, ticaret hukukuna aykırı bir işlem.”

ÖZEL HASTANELER HASTA ALAMAYACAK

Bakım hizmeti ücretini SGK’nın koronavirüs öncesi döneme indirdiğini vurgulayan Bahat, bu ücretin yoğunbakım için günlük 230 TL, hasta yatışının ise 43 TL olduğunu belirtti. Bu rakamların pandemi sürecinde günlük yatış için 650 TL, yoğunbakım için de bin 200 TL civarında olduğunu kaydeden Bahat, “Vatandaş bundan sonra Kovid-19’da özel sektörü bir tercih olarak kullanamayacak. Geldiğinde cebinden de ödemeyecek çünkü özel sektör bu fiyatlara alamayacak. Sürekli zarar ederek hasta bakamayız. Genellikle acil şartlarda gelir koronavirüs hastaları. Özel sektör bunun için bir ekipman bulunduramayacağı, ilacı karşılayamacağı için doğal olarak hasta alamayacak. Kamu hastaneleri bakacak” dedi.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Okumaya devam et

Gündem

Van’da batan teknede hayatını kaybedenlerin sayısı 25’e yükseldi

Van’da 27 Haziran’da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolanlardan 6 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Teknenin batması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 25’e yükseldi.

BOLD – Van’ın Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çarpanak Adası açıklarında jandarma, jandarma iç güvenlik timleri, Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla batan teknenin bulunduğu bölgede, çalışmalarını sürdürüyor. Gün içinde bölgede yabancı uyruklu oldukları değerlendirilen 4 kişinin cesedini bulan ekipler, devam eden çalışmalarda teknedeki 2 kişinin daha cesedine ulaştı.

Bugün çıkarılan 6 cesetle birlikte hayatını kaybeden çoğunluğu göçmen kişilerin sayısı 25’e yükseldi.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran’da tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş’tan uzun süre haber alınamaması üzerine başlatılan aramaları sonucunda tekne Çarpanak Adası açıklarında bulunmuştu. Teknenin batması olayıyla ilgili 5 kişi tutuklanmıştı.

AKP’nin yaptığı borcun faturası İBB’ye çıktı: Metro inşaatı kredisine el konuldu

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan fotoğraflı ikaz: ‘Koronavirüs yan yana yürürken de geçebilir’

Sokakta beraber yürüyen 5 gencin fotoğrafını paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tedbirlerine dikkat çekerek, “Virüs yan yana yürürken de geçebilir” dedi.

BOLD- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı sosyal medyadan yaptığı uyarılara bugün de devam etti.

Bakan Koca, sokakta beraber gezen 5 gencin fotoğrafını paylaşarak, koronavirüsün yan yana yürürken de bulaşabileceği uyarısında bulundu.

SİZİ DAHA DONANIMLI GÖRELİM

Bakan Koca, paylaşımında, “Bu karede, salgına karşı ön planda 5 kişiyiz. Üç arkadaş, koronavirüse taviz vermiş. Oysa virüs, biriyle karşı karşıya dururken de geçebilir, yan yana yürürken de. Bir dahaki karşılaşmamızda sizi daha donanımlı görelim arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

Yenikapı metrosunu karıştıran taciz iddiası: ‘Yüzünü göreceğim senin’

Okumaya devam et

Popular