Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Sağlık Bakanına göre İstanbul; İçişleri Bakanına göre Anadolu sorun

Süleyman Soylu “ters bir şey söyleyeceğim” diyerek Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayanları suçlarken; Sağlık Bakanı ise Anadolu’yu övüp İstanbulluları suçladı.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüsün yayılımıyla ilgili “ters birşey söyleyeceğim ama” diyerek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde sosyal izolasyon kurallarına uyulmadığını söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise aynı gün içerisinde yaptığı açıklamada tam tersini söyleyerek, Anadolu’da kurallara riayet edildiğini ancak İstanbul’u tutamadıklarını belirtimşti.

Süleyman Soylu: “Ters bir şey söyleyeceğim belki ama Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir’de şehir çekilmiş durumda.”

Fahrettin Koca: “Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor (evde kalma) ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u görüyorsunuz”

Politika

Polis Kızılay’a yürüyen milletvekillerini darp etti

Üç milletvekilinin, Meclis üyeliğinin düşürülmesi ve tutuklanmasını protesto amaçlı yürüyüş düzenleyen HDP’li milletvekillerinin Güvenpark’a gitme isteğine polis izin vermedi. Polis, milletvekillerine saldırdı.

BOLD – Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri, partili vekilleri Leyla Güven, Musa Farisoğulları ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, tutuklanmasını protesto için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) açıklama yaptı. Akabinde Kızılay Güvenpark’a yürüyüşe geçen vekillere polis izin vermedi. Vekiller darp edildi.

Meclis’teki açıklamada konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “4 Kasım 2017’de başlayan darbe 27’nci dönemde de devam ediyor” dedi. Vekillerin ‘Darbe Var’ dövizleri taşıdığı görüldü. Açıklama sonrası HDP vekilleri, Kızılay Güvenpark’a yürümeye başladı. Burada HDP il yöneticileri ile buluşacak vekilleri, polis, Yargıtay binası önünde durdurdu. Polis amiri ve vekillerin konuşması sonrası yürüyüş sürdürüldü. Çok sayıda çevik kuvvet ekibiyle Güvenpark girişinin kapatıldığı görüldü.

Bir süre sonra çıkan arbedede çok sayıda milletvekili polislerce darp edildi. Basın mensuplarının uzaklaştırılmaya çalışıldığı Güvenpark girişinde, vekillerin taşıdığı pankartlar polislerce parçalandı. Vekillerin, Güvenpark girişinde bekleyişi sürüyor.

 

İşkence görüntüleri yayınlanan M.E.C yaşadıklarını anlattı

Okumaya devam et

Politika

Tayyip Erdoğan İçişleri Bakanlığının sokağa çıkma yasağını iptal etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağını iptal etti. “Vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti” dedi.

BOLD – Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım” ifadesini kullandı.

YASAĞI İPTAL ETME KARARI ALDIM

Erdoğan’ın açıklaması şöyle: “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlara kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti. Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Erdoğan: Sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA…

İçişleri Bakanlığı, dün AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta 5 Haziran 2020 tarihi saat 24.00 ile 7 Haziran 2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurmuştu.

14 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Okumaya devam et

Politika

Meral Akşener: Enis Berberoğlu’ndan terörist çıkmaz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülerek tutuklanmasıyla ilgili konuştu. Akşener, “Bu doğru değil; Enis’ten terörist çıkarılamaz” ifadesini kullandı. Akşener, HDP’li iki vekilin tutuklanmasına ise değinmedi.

BOLD – CHP’li Berberoğlu ile telefonda görüştüğünü belirten Akşener, “Enis’i aradım, ‘Ben yatar çıkarım demokrasiye bir katkım olacaksa hiç kimse üzülmesin. Bu da geçer yahu’ dedi” diye konuştu.

İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programında konuşan Akşener,  Berberoğlu’nun tutuklanmasıyla ilgili şunları söyledi:

ENİS’İN TERÖRİST OLMAYACAĞININ KANITI

“Enis eşimle aynı okulda okudu. Kendisini tanıyorum, önemli bir gazeteci. Enis’in teröristlikle casuslukla suçlanmasını doğru bulmuyorum. Eğer siz Enis Berberoğlu’na çalıştığı gazeteler üzerinden bakarsanız, asla bir toz zerresi kadar bir şey bulamazsınız. Şu meşhur TIR’larla ilgili konu. Ben o gün MHP’deydim. O gün bir arkadaşımız açık bir beyanda bulundu. Bugün o arkadaşımız AKP milletvekili. Ben Enis’i aradım, ‘Ben yatarım çıkarım, demokrasiye katkısı olacaksa. Bu da geçer’ dedi. Bu da Enis’in terörist olamayacağının kanıtı.”

ALDIĞIMIZ BİLGİLER ÇOK OLUMSUZ

Akşener, canlı yayında Suriye’yle ilgili ise olumsuz bilgilerin geldiğini söyledi.  Akşener şunları söyledi: “Aldığımız bilgiler çok olumsuz. Suriye’de Jefry James’in Barzani ve PYD,PKK ile bir devletçiğe gidildiğine dair bilgiler geliyor. Biz dün bununla ilgili araştırma önergesi verdik ama kabul edilmedi. Rusya ile Suriye’ye yönelik bir ateşkes anlaşması yapılmış beraber devriye yapılacaktı. Buna yönelik de olumsuz bilgiler geliyor. Libya’da da burada nasıl söylerim bilemiyorum ama Libya petrolünün orada da bizim çocuklarımızın bir görev sahibi olduklarına yönelik bilgiler aldık. Ancak bu kibarlıkta söyleyeyim. Trump gitti İncil salladı. Daha sonra, ‘Polislere ayaktan vurmayı öğretmeliyiz’ dedi. Karşıyı şeytanlaştırmaya çalışıyor. Biz de de durum aynı. Seçim kazanmak üzerinden değerlerimiz üzerinden vatandaşı çarpıştırdıkça o değerlerin içini boşalttınız.

ALGORİTMA ÇÖKTÜ

Gardiyanlar yazmış bizim halimizi kimse sormuyor. Biz hep karantinadayız. 3600’de herkes sayılıyor ama biz sayılmıyoruz diyorlar. Toplumun bu sorunlarını çözmek için yan yana gelmek gerekirken siz onu ona çarpıştırın. Bakın bu algoritma çöktü. Şimdi ekonomi ve koronayı bir araya koyduğunuz zaman bu algoritma çöktü.”

Erdoğan’dan Yargıtay’a yeni başsavcı, kendine iki yeni başdanışman

Okumaya devam et

Popular