Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Sergen Yalçın: Bir ay evde kalırsak 5-6 kilo alırız

Sergen Yalçın koronavirüsten dolayı evden dışarı çıkamadıklarını belirterek ‘televizyon izliyor, telefonla konuşuyoruz’ dedi. Oyuncuların böyle giderse %50 geriye gideceğine değinerek ‘evde oturursak 5-6 kilo alırız’ ifadesini kullandı.

BOLD – Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın koronavirüs nedeniyle antrenmanlara ara verdiklerini belirterek takım hakkında bilgiler verdi. Yalçın “oyuncularla ilgili hiçbir bilgim yok.” diyerek şunları söyledi. “İki gün önce test yaptırdık, testler negatif çıktı. Testlerde problem yok. Oyunculara verdiğimiz program var. Evde bir şeyler yapıyorlar ama hiçbir zaman idmanı karşılamaz. 3-4 hafta bu şekilde devam ederse, oyuncular en az %50 geriye gider. TFF’den resmi bir açıklama gelmediği sürece antrenmanları açamıyoruz.” Siyah-Beyazlı takımın çalıştırıcısının açıklamaları şöyle:

TELEKONFERANSLA ANTRENMAN ABARTI

Telekonferansla antrenman abartı, o kadara da gerek yok. Bu adamların hepsi profesyonel, ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Telekonferansla antrenman yapmak ve bunu basına servis etmek sağlıklı bir iş değil. Biz bunu tercih etmiyoruz. Bu virüs ne zaman biter, hayat ne zaman normale döner bilmiyoruz. Biz de evden çıkmıyoruz. Devletin ve Sağlık Bakanlığı’nın kurallarına uyuyoruz. Dışarı çıkanları uyarıyoruz, kızıyoruz ama insanları da anlamak lazım. Temiz hava da lazım. Evde yaşamak da zor. İnşallah en kısa sürede durumu atlatırız. Artık herkes işin ciddiyetini anladı, sokaklar bomboş. Ne zaman normal döner bilmiyorum ama Mayıs ayından önce bu işler normale dönmez diye düşünüyorum.

HİÇBİR OYUNCUNUN GİTMESİNİ İSTEMİYORUZ

Ülkesine dönmek isteyen bir oyuncu bize gelmedi. Ülkeleri de aynı şekilde. Bunu anlattık. Hiçbir yerde sağlıklı ortam yok. Türkiye, diğerlerine göre daha güvenli. Hepsi evlerinde en iyi şekilde yaşıyor. Yolculuk yapmak, geri gelmek oyuncuları sıkıntıya sokar. Beşiktaş Kulübü olarak hiçbir oyuncunun gitmesini istemiyoruz. Bunu net tavrımız.

AZ YEMEK YEMEYE ÇALIŞIYORUZ AMA 5-6 KİLO ALIRIZ

Evde sürekli televizyon izliyorum. Netflix’e sardık, ne olursa izliyoruz. Vakit geçirmek çok zor. Sürekli evdesin, biz spor da yapmıyoruz. Az yemek yemeye çalışıyoruz ama evde zor. Bir ay evde oturursak rahat 5-6 kilo alırız. Gelecek sezon çalışmalarına başlayacaktık ama başlayamıyoruz. Yönetimle birlikte olamıyoruz. Olaylar normale dönmeden bir çalışma yapamayız. Kimse kimseyle görüşemiyor.

TELEVİZYON İZLİYORUZ TELEFONLA KONUŞUYORUZ

Telefondan yeni sezon planlaması olmaz. Futbolun ekonomisi nasıl olacak? Transfer çalışmasına başlamak zor iş değil ama ekonomi nasıl olacak, burası çok zor. Şu anda herhangi bir şey konuşamıyoruz. Lig ne zaman, nasıl bitecek? Kontratlar nasıl bitecek? Yeni sezon ne zaman başlayacak? Lig eğer başlarsa, bitmesi Haziran sonunu bulur. Şu an sadece televizyon izliyoruz, arada da telefonla konuşuyoruz. Bu kadar yani.

Spor

Uruguay federasyonu 14 yıldır takımın başında olan Tabarez’de dahil 400 kişiyi işten çıkardı

Uruguay Futbol Federasyonu, dünya çapında sporu tamamen durduran pandemi sebebiyle, teknik direktör Oscar Tabarez dahil 400 kişiyi işten çıkardığını ve faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

BOLD – Uruguay Futbol Federasyonu, koronavirüs nedeniyle ilginç bir karar aldı. Teknik direktör Oscar Tabarez’in de olduğu 400 kişiyi çıkararak faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Uruguay Futbol Federasyonu resmi açıklamasında; “Şu anda içinde bulunduğumuz sağlık krizi nedeniyle faaliyetlerimiz durdurulmuştur. Kurumumuzun gelecekteki işleyişini korumak için bir dizi zorlu karar almak zorunda kaldık.” ifadelerini kullandı.

14 YILDIR TAKIMIN BAŞINDA OLAN TABAREZ’DE GİTTİ

2006 yılından beri, Uruguay Milli Takımı Teknik Direktörlüğü’nü üstlenen Oscar Tabarez de karardan nasibini aldı. Tabarez, Uruguay’ı Dünya Kupası’nda yarı finale taşımış ve Copa America’da zafere ulaştırmıştı.
Kararın gerekçesi olarak, tüm çalışanların işsizlik sigortasından faydalanabilmesi için olduğu açıklandı. Uruguay Futbol Federasyonu bu doğrultuda tüm dış kategorilerdeki sözleşmeleri askıya aldığını, sadece kurumun temel ihtiyaçları çerçevesinde temel hizmetlerin süreceğini açıkladı. Uruguay medyasına göre bu karardan 400’e yakın kişi etkilenecek. Uruguay’da futbol 13 Mart tarihinde bir sonraki karara kadar askıya alınmıştı. Ülkedeki son açıklamalara göre 274 kişi koronavirüs hastalığına yakalandı.

Futbol eskisi gibi olmaz, öceliğimiz liglerin tamamlanması

Okumaya devam et

Spor

Futbol eskisi gibi olmaz, öceliğimiz liglerin tamamlanması

Avrupa futbolunun geleceği ile ilgili konuşan UEFA başkanı Ceferin futbolun bir daha eskisi gibi olmayacağını söyledi. Önceliği liglerin bitirilmesine verdiklerini belirtti ve Devler Ligi’nin seyircisiz oynanmayacağını açıkladı.

BOLD – UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, koronavirüs salgını sonrasında futbolun “bir daha eskisi gibi” olamayacağını söyledi. Haziran sonunda olsa da yerel liglerin başlayacağını ve Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi takvimini de ona göre belirleyeceklerini açıkladı. İtalyan basınına konuşan Ceferin, “UEFA, ettiği karın yüzde 87’sini dünya futboluna dağıtmaya hazır. EURO 2020’yi ertelemek büyük bir fedakarlıktı ancak Avrupa futbolunda bu kararın alınması için birliktelik olduğunu gördüm. Avrupa Kulüpler Birliği, Futbolcular Birliği ve ligler büyük bir birliktelik gösterdi” dedi.

A,B VE C PLANLARI VAR ÖNCELİĞİMİZ LİGLERİ BİTİRMEK

Birçok farklı senaryo olduğunu belirten UEFA Başkanı, “A,B ve C planları var ancak bu salgının ne zaman biteceğini kimse bilmiyor. Tüm sektörler gibi biz de beklemeliyiz. Şu anda insanların beklentilerini ve anlaşmazlıklarını unutmamak önemli. FIFA Başkanı Gianni Infantino ile sürekli iletişim halindeyiz” ifadelerini kullandı. Alternatifleri anlatan UEFA Başkanı, “Alternatiflerden biri Mayıs ayının ortasında, Haziran’da ya da hatta Haziran’ın sonunda tekrar başlamak. Bu sezonu, bir sonraki sezonun başlangıcında bitirme seçeneği de var. Eğer ligler tekrar başlarsa, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin de tarihlerini paylaşacağız. Her şey liglere göre ayarlanacak. Önceliğimiz ligleri bitirmek, seyircisiz olsa da, yaz aylarında olsa da öncelik bu. Önemli olan Haziran sonunda tekrar başlamak, yoksa bu sezon kaybolur” diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ SEYİRCİSİZ OYNANMAZ

Seyircisiz oynamaya sıcak bakmadığını kaydeden Ceferin, “Seyircisiz oynayıp oynamayacağımızı şu anda bilmek zor ancak ben Şampiyonlar Ligi finalinin seyircisiz oynanabileceğini düşünmüyorum. Oyuncuları da karantina biter bitmez oynamaya zorlayamayız” mesajını verdi. Sözleşmeler ve yeni takvim için görüşleri sorulan Avrupa’nın futboldaki başkanı, “Bizim 30 Haziran’da biten sözleşmeler ile ilgili bir karar verecek yetkimiz yok. Yeni bir turnuva da olmaz, takvim dolu şu anda. Uluslar Ligi de değişmeyecek” ifadelerini kullandı.

ATALANTA-VALENCİA MAÇINA BAĞLAMAK ZOR

Atalanta – Valencia maçının koronavirüsün yayılmasında en büyük nedenlerden biri olarak gösterilmesi ile ilgili de görüşleri sorulan Ceferin, “Bir günde böyle bir karar veremeyiz. O maç oynandığında sınırlar açıktı. 9 Şubat günü, kimse pandeminin merkezinin orası olacağını bilemezdi. Biz o dönemde yetkililerin önerilerini takip ettik” cevabını verdi. FFP regülasyonu ve Manchester City’ye verilen ceza için de konuşan Ceferin, “Kağıt işleri en az 1 ay ertelendi ve bu durum atlatılınca tekrar gözden geçirilecek. Manchester City’nin konusu başka bir konu. Ben karar veren kurula saygı duyuyorum, onlarla konuşmadım” dedi.

Okumaya devam et

Spor

Loris Karius, alacakları için Beşiktaş’ı FIFA’ya şikayet etti

Fikret Orman yönetimi döneminden de alacakları bulunun Loris Karius, FIFA’ya şikayette bulunarak Beşiktaş’a ihtarname gönderdi. Siyah-Beyazlı kulüp ise ‘kimsenin alacağı  Beşiktaş’ta kalmaz cevabını’ verdi.

BOLD – Beşiktaş’ın Alman file bekçisi Loris Karius alacakları için FIFA’ya başvurdu. Sezon sonu itibariyle Siyah-Beyazlı takımla sözleşmesi bitecek olan Karius alacakları için harekete geçti ve FIFA’ya başvuruda bulundu. Beşiktaş yönetimi ise koronavirüs nedeniyle liglere verilen arada sürecin sona ermesinin ardından oluşacak ekonomik sıkıntıların önüne geçmek için gayret gösteriyor. Siyah-Beyazlı yönetim, yaşanan olumsuzluklara rağmen yeni sezon için çalışmalarını da ihmal etmiyor.
Tüm bunlara karşın kaleci Loris Karius’tan gelen haber kulüpte rahatsızlık yarattı. Alman file bekçisinin alacaklarının ödenmemesi nedeniyle kulübü FIFA’ya şikayet ettiği ortaya çıkarken bu sıkıntılı günlerde FIFA’dan gelen ihtarname yönetimde büyük tepkiye neden oldu.

 

SEZON SONU OLMAYACAK

Beşiktaş’a 2 sezonluğuna kiralık gelen Karius’un sezon sonu takımda kalmayacağını Sergen Yalçın duyurmuştu. Beşiktaş’ın başında çıktığı 4. maç olan 23. haftadaki Trabzonspor mücadelesinin ardından Alman kaleci için “Yola devam etmeyeceğimizi söyleyebilirim” sözleriyle resmen ilan etmişti. Karius’un bu açıklamalardan sonra mı yoksa daha önce mi FIFA’ya başvurduğu belirsizliğini korusa da oyuncunun hem Fikret Orman döneminden hem de Ahmet Nur Çebi döneminden alacaklarının bulunduğu öğrenildi.

KİMSENİN ALACAĞI KALMAZ

Ahmet Nur Çebi yönetiminin önceki dönemden kalan parasının yarısını ödediği sonraki dönemde de alacaklarının birikmesi üzerine 27 yaşındaki futbolcunun kulübü şikayet etmeye karar verdiği öğrenildi. İhtarnameye tepki gösterip siyah-beyazlı kulüpte kimsenin alacağı kalmadığı söyleyen yöneticiler konuyla ilgili “Biz yönetime gelirken kulüp çalışanları kendi tahsil ettikleri paraları alıp giderken oyunculara paralarını ödememişler. Bu sıkıntıları çekiyoruz. FIFA’ya gerekli açıklamaları yazdık. Kimse merak etmesin, tüm futbolcuların alacaklarını kuruşu kuruşuna ödeyeceğiz” dedi.

Okumaya devam et

Popular