Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Yurt dışından gelen 15 bin 756 vatandaş hala karantina yurtlarında

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelen vatandaşların 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri yurtlarda halen 15 bin 756 kişinin bulunduğunu açıkladı.

BOLD – Koronavirüs salgını nedeniyle karantina merkezi olarak kullanılan öğrenci yurtlarıyla ilgili konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 51 şehirde 78 yurdun bu amaçla kullanıldığını kaydetti. Yurtların, hakiki bir yuva olacak şekilde hizmet verdiğini savundu.

“Bu süreç tamamlandığında, misafirlerimizi sıhhat ve afiyetle uğurlayabilmeyi diliyorum. Milletimizin ve bütün insanlığın bu zorlu süreci en iyi şekilde atlatmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kasapoğlu, şu ana kadar yurt dışından gelen 20 binin üzerinde vatandaşın bakanlık yurtlarında misafir ettiklerini vurguladı. Karantina sürecini tamamlayarak evlerine dönenlerin ardından halen 15 bin 756 kişinin bu yurtlarda misafir edildiğini açıkladı.

Kasapoğlu, söz konusu yurtlarda toplam oda sayısının 26 bin 586, toplam kapasite sayısının ise 93 bin 145 olduğunu aktardı. “Yurtlarımızda gözlem altında tutulan vatandaşlarımızın her birinin karantina kuralları gereği ayrı odalara kaldıklarını özellikle belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Koronavirüsle mücadelede büyük bir özveriyle çalışmalarını yürüten sağlık çalışanları için 43 ilde toplam 66 yurdu hazır hale getirdiklerini açıklayan Kasapoğlu, bakanlığa bağlı yurtlarda şu ana kadar toplam 2 bin 369 sağlık çalışanına hizmet verdiklerini kaydetti.

Politika

“Saldırılar artacak ama iktidarın tuzağına düşmeyeceğiz”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisini bataklığa çekmek için AKP’nin provokasyona başvurduğunu savundu. Kendilerine dönük saldırıların artarak süreceğini vurgulayıp “O tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

BOLD – AKP’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik son dönem söylemlerini ve tutumunu ‘tuzak’ diye tanımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kesin konuştu: “İlk seçimde gidecekler.”

DÜNYALIKLARINI YAPTILAR ARPALIKLARI TAMAM

Kılıçdaroğlu, partisinin dünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, tutuklanan CHP’liler ve iktidarın akıbeti ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlarımıza dönük saldırılar, entrikalar artarak devam edecek. Sivil darbeye karşı mücadele veriyoruz. O nedenle rahatsızlar ve CHP’yi tuzağa düşürmek çabasındalar. AKP’nin bulunduğu bataklık tuzaktır. Tuzaklarına düşmeyeceğiz. Siyaseti kime dönük yapacağız. AKP’ye dönük yapacaksak bataklık. Ama orada vatandaşın tek gündem maddesi yok. Vatandaşa söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı. Dünyalıklarını yaptılar, arpalıkları tamam. Millet İttifakı büyüyecek, kazanacağız. İktidar ilk seçimde gidecek.”

Son anket: MHP baraj altı, DEVA ve GP’nin toplamı 5 puan

Okumaya devam et

Politika

Ekrem İmamoğlu’ndan videolu ‘ilk Cuma namazı’ paylaşımı

Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan camilerde cemaatle ilk Cuma namazı 74 gün sonra kılındı. Ekrem İmamoğlu da kendi videosunu paylaşarak Cuma namazının cemaatle kılınmaya başladığını duyurdu.

BOLD – Koronavirüs salgını sürecinde ibadete kapatılan camilerde ‘normalleşme adımları’ kapsamında yeniden Cuma namazı kılınmaya başlandı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşen Cuma namazı camilerin içinin yanı sıra avlularında ve bahçelerinde de kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı kurallar çerçevesinde cemaat maske takarak namaz kıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından Cuma namazına katıldığı görüntüleri paylaştı. İmamoğlu “Pandemi nedeniyle kapalı olan camilerde, uzun süre sonra Cuma namazı kılınıyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Sağlık Bilimleri’ne ‘adrese teslim kadro’ iddiası

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin 240 öğretim görevlisi alımı için verdiği ilanda belirtilen kriterler ve akademik çalışmalara ilişkin ayrıntılı detaylar, ‘adrese teslim kadro’ iddiasına yol açtı.

BOLD – AKP döneminde artan ‘atamalarda eş, dost, yakın kayırma’ iddialarına bir yenisi eklendi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü’nün 20 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan öğretim görevlisi alım ilanındaki kriterlerin ‘alınmasına karar verilen’ kişilere göre ayarlandığı ileri sürüldü.

ADRESE TESLİM KADROLAR OLDUĞU APAÇIK ORTADA

Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’nin haberine göre 240 kişilik kadrolarla ilgili ilanı inceleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, “Yıllardır en önemli sorunlardan keyfiyete ve eş dost, ahbap ilişkilerine dayalı kadro atamalarını burada da görüyoruz. İlan incelendiğinde tamamının adrese teslim kadrolar olduğu apaçık ortadadır” dedi.

EMİR, SAĞLIK BAKANI’NIN CEVAPLAMASI İSTEMLİ ÖNERGE VERDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi veren CHP’li Emir, başvurusunda şartları sıralayarak şu kadrolara işaret etti: İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Kardiyoloji bölümüne profesör Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi Radyoloji bölümüne profesör Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine profesör Trabzon Kanuni Hastanesi Genel Cerrahi bölümüne profesör Ankara Ulucanlar Hastanesi Göz Hastalıkları bölümüne profesör.

İLANIN İPTAL EDİLMESİ DÜŞÜNÜLÜYOR MU?

Emir, soru önergesinde, Bakan Koca’ya “Söz konusu ilandaki kadrolara kimlerin atanacağı, ilanı verenler tarafından önceden belirlenmiş midir? Söz konusu ilanın iptal edilmesi düşünülmekte midir” diye sordu.

AKP’de transfer yasağı için ‘İstanbul seçimi’ korkusu

Okumaya devam et

Popular