Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Liglerin başlaması Temmuz’a sarkar, yeni sezon Ekim ayını bulur

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, liglerin haziranda devam etmesinin düşük bir ihtimal olduğunu söyledi. Yeni sezon ise ekim ayına sarkabileceğini ifade etti. Oyuncuların 4 haftada ancak hazır olabileceğini açıkladı.

BOLD – Süper Lig’de zirve mücadelesi veren Başakşehir’in teknik direktörü Okan Buruk, koronavirüs tedbirleri kapsamında liglere verilen ara sonrası neler yaptıklarını anlattı. Okan Buruk, Liglerin başlaması ile ilgili olarak “Haziran başı erken bir ihtimal. Bana göre o tarihte başlaması zor. Haziran ortası ya da Temmuzun başını bulabilir. Arka arkaya 8 maç oynamak, haftada iki karşılaşma üzerinden kısa bir sürede bitirmek oyuncular için risk yaratabilir. Çünkü uzun bir süre hazırlık yapmadıktan sonra idmanlara başlanacak. Ben kendi adıma erken başlamasını isterim ama her gün her şey değişiyor. Kimse net bir şey söyleyemiyor” ifadelerini kullandı.

YENİ SEZON EKİM AYINA SARKABİLİR 

Temmuz ve Ağustos ayları senaryosu hakkında da fikrini açıklayan Okan Buruk, “Hava sıcaklığı olarak dezavantaj olacağı gerçek. Ama bunu düşünecek durumda da değiliz açıkçası. En gerçekçi şekilde bu sürece adapte olmalıyız. Belki tatil yapamayacağız bu sene. Herkes fedakârlık yapmalı. Belki de sonraki sezonun başlaması Ekim ayını bulabilir” diye konuştu.

FUTBOLCULARI HAZIR TUTMALIYIZ 

Futbolcularıyla düzenli olarak iletişimde kaldıklarını söyleyen genç teknik adam, “Bir Whatsapp grubumuz var. Her gün düzenli olarak iletişim halindeyiz. Neler yapmaları gerektiğini anlatıyoruz. Şu ana kadar sıkıntı yaşamadık. Ne olursa olsun oyuncularımızı hazır tutmak zorundayız. Futbolcunun sağlığı ve gücünün yerinde olması şart. Liglerin tarihi kesinleştikten sonra 4 hafta içinde takımı hazır hale getirebiliriz. Biz zaten yarın başlayacakmış gibi oyuncularımızı ruhen motive ediyoruz” dedi.

GEÇMİŞE BAKIP DEĞERLENDİRME FIRSATI BULDUK

Evde günlerini nasıl geçirdiğini de aktaran Okan Buruk, “Çok şükür sağlıklıyız. Geçmişe bakıp bir değerlendirme fırsatı bulduk. Hayatımızda neler eksik neler fazla, insan hepsini düşünüyor böyle zamanlarda. Özellikle sağlığın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladık. Ailem ve oğlumla bol bol vakit geçiriyorum. Oğlum Yiğit televizyondan derslerini takip ediyor. PlayStation oynuyoruz. Bu sıralar menajerlik ve kariyer planlaması oyunlarında ona yardımcı oluyorum. Ayak tenisi oynuyoruz. Hava güzel olursa bahçeye çıkıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Spor

West Bromwich ırkçı taraftarı affetmedi: “Özlenmeyeceksin”

West Bromwich Albion (WBA) ırkçılığa karşı başlatılan bir kampanyaya katıldıktan sonra kulübün bir taraftarının mesajı Twitter’da büyük tepki çekti. Kulüp, o kişinin kombinesini iptal etti.

BOLD – Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından dünyada birçok protesto düzenlendi. Sosyal medya ise dün “Beraber daha güçlüyüz” sloganıyla ve siyah fotoğraf paylaşarak ırkçılığa dikkat çekti. İngiltere Championship’te mücadele eden ve teknik direktörlüğünü Slaven Bilic’in yaptığı West Bromwich Albion (WBA) da bu harekete destek vererek paylaşımda bulundu. Ancak kulübün bir taraftarı bu paylaşımdan mutsuz olduğunu açıkça bir şekilde dile getirerek “Acınası. Kombinemi iptal et” şeklinde tweet attı. Kulüp ise binlerce beğeni ve paylaşım alan cevabını verdi: Özlenmeyeceksin.

Okumaya devam et

Spor

Klopp’tan koronavirüs uyarısı: İnsan için en büyük risk yine insandır

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, oyuncularına günlük hayatlarında maske ve eldiven takmalarını söyledi. Alman çalıştırıcı salgın konusunda insan için en büyük riskin yine insan olduğunu belirtti.

BOLD – Liverpool’un Alman çalıştırıcısı Jürgen Klopp, oyuncularının hem saha içinde hem de saha dışında sağlık önlemlerini üst düzeye çıkarmalarını istiyor.  52 yaşındaki tecrübeli teknik direktör, 17 Haziran’da başlayacak olan Premier Lig öncesinde takımının güvenliğine özen gösteriyor. BBC 5 Live’a röportaj veren Klopp, oyuncularının günlük hayatlarında ekstra dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaptı: “Yüzde yüz güvenli bir ortamda gibi olabiliriz ama hep böyle olacağından ve hiç kimsenin hasta olmayacağından asla emin olamayız.”

RİSKLİ BÖLGELERDE NEDEN MASKE VE ELDİVEN KULLANILMIYOR

“Hala normal hayatlarımız var. Oyuncularım çok disiplinli. Bu yaşta çocuklar için 11 hafta çok büyük bir zorluk. Hepimiz için zordu ancak oyuncular için daha da zor oldu.” diyerek düşüncelerini şöyle paylaştı: “Biz maske takıyoruz; fakat İngiltere’de, özellikle riskli bölgelerde neden maske ve eldiven kullanılmadığını anlamıyorum Bu Almanya’da çok faydalı oldu. Ben uzman değilim; ancak Almanya’da maske ve eldivenin çok yararı olmuştu. Oyunculara, ‘Nereye giderseniz gidin, eldiven ve maske takmanızı istiyorum’ dedim. İnsan için en büyük risk yine insandır. Bazen en büyük düşmanımız kendimiz olabiliyoruz; bu yüzden disiplinli olmalıyız. Umarım diğer kulüpler de bu şekilde devam eder; böylece bulunduğumuz ortamlar, antrenman tesisleri, maç yaptığımız sahalar yüzde yüz güvende olur.”

Okumaya devam et

Spor

THY EuroLeague sponsorluğundan çekiliyor

BOLD – Avrupa basketbolunun kulüpler bazında en önemli organizasyonlarından biri olan EuroLeague’in isim sponsoru olan Türk Hava Yolları(THY) ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi’nden Ünal Özüak’ın iddiasına göre, THY, EuroLeague’den çekilme kararı aldı. Özüak konuyla ilgili “EuroLeague cephesinden gelen haberlere göre; 2010’da imzalanan 5+5 yıllık isim hakları sözleşmesi sona eren Türk Hava Yolları, yılda 10 milyon Euro üzerinden 5 yıllık anlaşma yapmak üzere iken çekilme kararı almış. Onlar da isim hakları için Gazprom’la görüşmeye başlamış..”

THY’DEN CEVAP GELMEMİŞ

Ünal Özüak yazısının devamında “Bu, tamamen papaza kızıp oruç bozmak olur. Ülkemizin tanıtımı için çok faydalı olan bu imkanı takımlarımız ve basketbolumuza yararlı hale dönüştürememiş olmamız tamamen bizim kabahatimiz. Küsüp gitmek yerine içeride kalıp basketbol camiası akıl ve dinamiklerini olumlu kullanmaya bakmak lazım. Yanlıştan dönmek erdemdir. NOT: THY’nin EuroLeague’in isim sponsorluğundan çekilmesi konusunda birinci ağızdan bilgi almak için aradığımız THY’nin iletişiminden sorumlu müdürü, yazılı sorumuza ve telefonlarımıza hiçbir şekilde yanıt vermedi.”

THY’nin ilk çeyrek zararı yüzde 61,5 yükselerek 2 milyar lirayı aştı

Okumaya devam et

Popular