Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Prof Dr. Gaye Usluer: PTT ile maske dağıtmaya çalışan AKP siyasi rant peşinde

CHP’li Gaye Usluer, eczaneleri kullanmak yerine PTT ile dağıtılmaya çalışılan maskeler üzerinden AKP’nin siyasi rant elde etme çabasında olduğunu iddia etti.

BOLD- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın ‘maske satışlarına yakında başlayacağız’ sözleri tepkilere neden olmuştu. Muhalefetten, devletin zorunlu maskeyi vatandaşa ücretsiz vermesi gerektiği yönünde açıklamalar gelmişti. Aynı günlerde CHP’li belediyelerin ücretsiz maske dağıtımı yapması hükumete geri adım attırdı. Yapışan düzenleme ile maskelerin vatandaşa ücretsiz dağıtılması kararlaştırıldı. Vatandaşlar maskeleri PTT’den online edinebilecek.

RANT VURGUSU

Öte yandan CHP’li Gaye Usluer sosyal medya hesabından maskede dağıtımında yandaşa rant kapısı açıldığın söyledi. Usluer yaptığı paylaşımda, ”Bir maskenin kullanım süresi 4 saat sonra atılacak. Bir hafta 7 gün. Haftada 5 maske Neyin hesabı? Bu gece düşünün yarın cevap verirsiniz (yandaş hesaplara)” ifadelerini kullandı.

Paylaşımına açıklık getiren Usluer, ”İtirazımız devletin maske dağıtmasına değil. İtirazımız izlenecek yola
İnternet üzerinden siparişle ve PTT kargo sistemi ile yapılacak olmasına. Anında PTT sitesinin çökmüş olması da haklılığımızın bir göstergesi” diye konuştu.

CHP’Lİ VEKİLDEN DESTEK: ‘ECZANELER KULLANILSA SİYASİ RANT ALAMAZLAR’

Yenişafak’ın hedef aldığı Gaye Usluer’e CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu destek verdi. Erdoğdu, doktor olan Usluer’in sahada salgınla mücadele ettiğini belirterek, ”Pr Dr Gaye Usluer Hoca şu an hastanede hastalıkla mücadele eden bir tıp doktoru. Maskeler eczanelerde de dağıtılsın demiş. Halka daha kolay daha hızlı ulaşsın diye. Ama eczanede dağıtılırsa AKP siyasi rant alamaz. Şimdi hep birlikte Hocaya saldırıyorlar” ifadelerini kullandı.

ABD’de son 24 saatte korkunç bilanço!

 

Politika

Özgür Özel’den ‘yargıda yandaş ataması’ önergesi

CHP Grup Başkanvekili Özel, son hakim ve savcı atamalarında akraba-yandaş kayırmacılığı yapıldığını söyledi. “Mülakatlarla yargı politize edilerek bir siyasi partinin güdümüne sokulmak isteniyor” dedi.

BOLD – Yargıda kadrolaşma ve akraba kayırmacılığı iddialarının incelenmesi için Meclis Araştırma Önergesi veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Hakimlik teminatı, saray rejiminin başındaki kişinin iki dudağı arasına sıkışmıştır” ifadelerini kullandı.

LİYAKAT YERİNE SADAKAT KONULMAKTADIR

Yargının politize edilerek bir siyasi partinin güdümüne sokulma çabalarının merkezine, hakimlik ve savcılık mülakatlarının yerleştirildiğini söyleyen Özel, “Mülakatlarla, liyakatli ve başarılı gençlerimiz elenmekte, iktidar partisine yakın aile ve çevrelerin işaret ettiği isimler hakimlik ve savcılık görevlerine getirilmekte, liyakat ilkesi yerine sadakat ilkesi konulmaktadır” tespitinde bulundu.

“Saldırılar artacak ama iktidarın tuzağına düşmeyeceğiz”

Okumaya devam et

Politika

“Saldırılar artacak ama iktidarın tuzağına düşmeyeceğiz”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisini bataklığa çekmek için AKP’nin provokasyona başvurduğunu savundu. Kendilerine dönük saldırıların artarak süreceğini vurgulayıp “O tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

BOLD – AKP’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik son dönem söylemlerini ve tutumunu ‘tuzak’ diye tanımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kesin konuştu: “İlk seçimde gidecekler.”

DÜNYALIKLARINI YAPTILAR ARPALIKLARI TAMAM

Kılıçdaroğlu, partisinin dünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, tutuklanan CHP’liler ve iktidarın akıbeti ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlarımıza dönük saldırılar, entrikalar artarak devam edecek. Sivil darbeye karşı mücadele veriyoruz. O nedenle rahatsızlar ve CHP’yi tuzağa düşürmek çabasındalar. AKP’nin bulunduğu bataklık tuzaktır. Tuzaklarına düşmeyeceğiz. Siyaseti kime dönük yapacağız. AKP’ye dönük yapacaksak bataklık. Ama orada vatandaşın tek gündem maddesi yok. Vatandaşa söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı. Dünyalıklarını yaptılar, arpalıkları tamam. Millet İttifakı büyüyecek, kazanacağız. İktidar ilk seçimde gidecek.”

Son anket: MHP baraj altı, DEVA ve GP’nin toplamı 5 puan

Okumaya devam et

Politika

Ekrem İmamoğlu’ndan videolu ‘ilk Cuma namazı’ paylaşımı

Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan camilerde cemaatle ilk Cuma namazı 74 gün sonra kılındı. Ekrem İmamoğlu da kendi videosunu paylaşarak Cuma namazının cemaatle kılınmaya başladığını duyurdu.

BOLD – Koronavirüs salgını sürecinde ibadete kapatılan camilerde ‘normalleşme adımları’ kapsamında yeniden Cuma namazı kılınmaya başlandı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşen Cuma namazı camilerin içinin yanı sıra avlularında ve bahçelerinde de kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı kurallar çerçevesinde cemaat maske takarak namaz kıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından Cuma namazına katıldığı görüntüleri paylaştı. İmamoğlu “Pandemi nedeniyle kapalı olan camilerde, uzun süre sonra Cuma namazı kılınıyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Popular