Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Soylu emniyetteki zorla bağış skandalını doğruladı: Ben buna karışmam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislerden rütbelerine göre Erdoğan’ın kampanyasına bağış yapmaları istendiğine ilişkin iddiaları ‘kendi aralarında yaptıkları şeyler’ diyerek doğruladı.

BOLD- Polislerden rütbelerine göre imza karşılığı Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz bize yeteriz kampanyasına bağış toplandığı iddialarını Fatih portakal dün gündeme getirmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çok tartışılan uygulamaya ilişkin konuştu.

İMZALAMAK ZORUNDA DEĞİLLER

Soylu açıklamasında, ”İllerin hatta bölümlerin de kendi aralarında yaptığı şeyler. Devletin yasal bir kampanyası var ve teşkilat içinde bu şekilde destekte bulunmak isteyen arkadaşlar olabilir. Ben buna karışmam. Ancak hiçbir polis de bunu imzalamak zorunda değil” dedi.

Kılıçdaroğlu: Hazine tamtakır, iktidar böyle devam ederse ekonomik ve sosyal buhran olur

 

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Ekrem İmamoğlu’ndan videolu ‘ilk Cuma namazı’ paylaşımı

Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan camilerde cemaatle ilk Cuma namazı 74 gün sonra kılındı. Ekrem İmamoğlu da kendi videosunu paylaşarak Cuma namazının cemaatle kılınmaya başladığını duyurdu.

BOLD – Koronavirüs salgını sürecinde ibadete kapatılan camilerde ‘normalleşme adımları’ kapsamında yeniden Cuma namazı kılınmaya başlandı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşen Cuma namazı camilerin içinin yanı sıra avlularında ve bahçelerinde de kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı kurallar çerçevesinde cemaat maske takarak namaz kıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından Cuma namazına katıldığı görüntüleri paylaştı. İmamoğlu “Pandemi nedeniyle kapalı olan camilerde, uzun süre sonra Cuma namazı kılınıyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Sağlık Bilimleri’ne ‘adrese teslim kadro’ iddiası

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin 240 öğretim görevlisi alımı için verdiği ilanda belirtilen kriterler ve akademik çalışmalara ilişkin ayrıntılı detaylar, ‘adrese teslim kadro’ iddiasına yol açtı.

BOLD – AKP döneminde artan ‘atamalarda eş, dost, yakın kayırma’ iddialarına bir yenisi eklendi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü’nün 20 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan öğretim görevlisi alım ilanındaki kriterlerin ‘alınmasına karar verilen’ kişilere göre ayarlandığı ileri sürüldü.

ADRESE TESLİM KADROLAR OLDUĞU APAÇIK ORTADA

Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’nin haberine göre 240 kişilik kadrolarla ilgili ilanı inceleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, “Yıllardır en önemli sorunlardan keyfiyete ve eş dost, ahbap ilişkilerine dayalı kadro atamalarını burada da görüyoruz. İlan incelendiğinde tamamının adrese teslim kadrolar olduğu apaçık ortadadır” dedi.

EMİR, SAĞLIK BAKANI’NIN CEVAPLAMASI İSTEMLİ ÖNERGE VERDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi veren CHP’li Emir, başvurusunda şartları sıralayarak şu kadrolara işaret etti: İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Kardiyoloji bölümüne profesör Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi Radyoloji bölümüne profesör Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine profesör Trabzon Kanuni Hastanesi Genel Cerrahi bölümüne profesör Ankara Ulucanlar Hastanesi Göz Hastalıkları bölümüne profesör.

İLANIN İPTAL EDİLMESİ DÜŞÜNÜLÜYOR MU?

Emir, soru önergesinde, Bakan Koca’ya “Söz konusu ilandaki kadrolara kimlerin atanacağı, ilanı verenler tarafından önceden belirlenmiş midir? Söz konusu ilanın iptal edilmesi düşünülmekte midir” diye sordu.

AKP’de transfer yasağı için ‘İstanbul seçimi’ korkusu

Okumaya devam et

Politika

AKP’de transfer yasağı için ‘İstanbul seçimi’ korkusu

MHP’nin yeni partilere vekil geçişine yönelik transfer yasağı önerisine AKP mesafeli yaklaşıyor. Kanunla engellemenin yeni bir İstanbul seçimleri vakasına yol açabileceği endişesiyle temkinli hareket ediliyor.

BOLD – Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, yeni kurulan partilere milletvekili geçişini önlemek için gündeme getirdiği transfer yasağına, AKP kanadı çekinceyle yaklaşıyor. İktidar partisi Grup Başkanı Naci Bostancı, Bahçeli’nin teklifine dair hukuki çalışma başlattıklarını açıkladı. Grup Başkanvekili Bülent Turan ise ‘siyasi ahlak’ ile ilgili bir konunun kanunla düzenlenemeyeceğini belirtti.

YASAK GELSE DE AŞMANIN BİRÇOK YOLU BULUNUR

AKP kulislerinde, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla yenilenen İstanbul seçimlerine atıfla siyasi sakıncalara dair ikazlar dillendiriliyor. Düzenlemeye sıcak bakmayan çoğu AKP’li Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemine uygun seçim yasası oluşturulmasına ise karşı çıkmıyor. AKP’li bir siyasetçi öneriler için ‘Dünyada örneği yok’ dedi. Yasak getirilse dahi aşmanın birçok yolu olacağına işaret etti.

SEÇİM ÖNCESİ KAPSAMLI DEĞİŞİKLİK GÜNDEME ALINABİLİR

Erken seçim ihtimalini, “Milletvekilleri istemiyor. Olağanüstü yönetim krizi yok. Uluslararası konjonktür uygun değil. Korona gündemiyle ağırlaşan ekonomik sorunlar yaşanırken vatandaşın seçim gündemi yok. Bu durumda seçimi niye yapalım?” diyerek reddeden bir siyasetçi, olağan takvim 2023’te yapılacak seçim öncesi kapsamlı değişikliğin gündeme alınabileceğini belirtti.

AKP ‘cami’ ile borç ödeme uygulaması başlattı

Okumaya devam et

Popular