Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Fırat’ın kıyısında iki çocuk fakirlikten öldü

Türkiye koronovirüsle uğraşırken, devlet halktan bağış toplarken 4 Nisan gecesi Diyarbakır’da 14 yaşındaki Güneş ve 15 yaşındaki Dindar, yokluktan öldü.

BOLD – 16 yıllık evli olan Hamdullah ve Arzu Demiroğlu çifti, babalarından kalan kerpiç evde çocuklarıyla birlikte yaşıyor. 8 çocuğuna bakabilmek için İstanbul’da yolcu minibüsü şoförlüğü yapan baba Hamdullah Demiroğlu, arta kalan zamanlarında başka işlerde çalışarak geçimini sağlıyor. Bir süre sonra memleketi Diyarbakır’a dönmek zorunda kalan Demiroğlu, yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kaynaklı akrabalarına ait tarlalarda tarım işçisi olarak çalışıyor.

ÇOCUKLAR DA TARIM İŞÇİSİ

MA’dan Arjin Dilek Önder’in haberine göre: 8’inci sınıfı bitirdikten sonra eğitime ara vererek babaları gibi tarım işçisi olan Güneş ve Dindar kardeşler de pamuk tarlasında çalışarak aile ekonomisine katkı sağlıyorlardı. Günlük yevmiye karşılığında çalışan Güneş ve Dindar, Demiroğlu çiftinin en büyük çocukları olması bakımından evin yükünü omuzlamışlardı.

NAYLONLA KORUNMAYA ÇALIŞTILAR

Demiroğlu ailesinin yaşadığı kerpiç evin damı, son günlerde etkili olan sağanak yağmurdan kaynaklı damlamaya başladı. Babadan kalma kerpiç evini tadilat edecek parası olmayan baba Demiroğlu, damlamaların önün geçmek için damın tamamına naylondan çadır seriyor.

İKİ KARDEŞ YAN YANA GÖMÜLDÜ AİLE EVSİZ

Aşırı su sonucu aşınan kerpiç ev 4 Nisan gecesi çöktü. Akşam tüm ailenin uyuduğu bir saatte 2 oda bir salon olan evin, 7 çocuğun bir arada uyuduğu bölümünde çökme meydana geldi. Evin diğer odasında uyuyan anne-baba ve 1 yaşındaki çocukları hafif yaralı kurtulurken, 7 çocuk vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

GERİYE NAYLON DAMLI EVİN FOTOĞRAFI KALDI

Yıkılan evin enkazından çıkarılarak hastaneye kaldırılan çocuklardan en büyük olan 15 yaşındaki Dindar ile 14 yaşındaki Güneş Demiroğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaprakbaşı Mahallesi’nde yan yana defnedilen çocukların taziyesi aynı mahalledeki akrabalarının evinin bahçesinde kuruldu. Felaketten geriye damı naylon kaplı, yarısı yıkılmış kerpiç evin fotoğrafı kaldı.

Demiroğlu ailesi hemen tüm eşyalarını kaybederken, başlarını soktukları ev de artık yok.

Kız öğrencilerin odasını basan otel sahibi terör estirdi

Gündem

Konutuna dönen Sedat Peker başından geçenleri anlattı: Bir umuttur yaşamak

Sosyal medyadaki paylaşımlarına dünden beri ara veren Sedat Peker’in yakalandığı iddia ediliyordu. Türkiye saati ile gece yarısı konutuna dönen Peker, hakkında çıkan ‘operasyonla yakalandı’ iddialarını yalanladı, yarım kalan hikayeyi tamamlama sözü verdi.

BOLD – Sedat Peker’in öğlen saatlerinde Dubai’deki konutundan polisler tarafından alındığı Emre Olur tarafından paylaşılmıştı. Peker’den Türkiye saati ile gece yarısına kadar haber alınamadı. Saat 00.25 sıraları Peker sosyal medya hesabından konutuna döndüğünü duyurdu.

Sedat Peker paylaşımında, “Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.

Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler” dedi.

RESMİ BİR OPERASYON İMKANSIZ

Aydınlık Gazetesi’nde hakkında çıkan haberleri yalanlayan Peker, “SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir. Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar. Süslü Sülü, benim ahiretliğim, Derin Mehmet, Pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız. Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim. BİR UMUTTUR YAŞAMAK” ifadelerini kullandı.

BEĞENİ YAĞDI

Akıbeti merak konusu olan Sedat Peker’in dönüş paylaşımlarına beğeni yağdı. Peker’in bugün yaşadıklarını anlattığı 6 paylaşım, ilk yarım saatte 50’şer binden fazla beğeni aldı.

Sedat Peker yakalansa da kasetleri hazır: Gereken her şeyi herkes öğrenir

 

Okumaya devam et

Gündem

Can Dündar’dan efsane Sedat Peker paylaşımı: Hiç aklıma gelmezdi

Cezaevinde kaldığı dönemde Sedat Peker’den ölüm tehdidi alan gazeteci Can Dündar, öldürülmüş olma ihtimali dile getirilen Sedat Peker’in hayatından endişe ettiğini yazdı.

BOLD – Dubaili yetkililerle görüşmeye giden Sedat Peker öğlen saatlerinden bu yana ikamet ettiği konuta dönmedi. Basın danışmanı Emre Olur, Sedat Peker’in hayatından endişe ettiklerini söyledi.

CAN DÜNDAR’DAN PEKER PAYLAŞIMI

MİT Tırları olarak bilinen davada devlete ait sırları açıkladığı gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Can Dündar, geçenlerde cezaevinde yaşadığı bir anısını paylaştı.

Dündar, aynı cezaevinde kalan Sedat Peker’in kendisine ölüm tehditler yazılı bir not gönderdiğini anlattı. Davanın bir duruşması sonrası Can Dündar onlarca gazeteci ve ailesinin gözleri önünde silahlı saldırıya uğradı. Dündar şans eseri yara almadan kurtuldu.

HİÇ AKLIMA GELMEZDİ

Can Dündar şimdi kendisini ölümle tehdit eden Sedat Peker’in hayatından endişe ediyor. Endişelerini sosyal medyadan paylaşan Can Dündar, “Beni ölümle tehdit etmiş adamın ölümünden endişe edeceğim, hiç aklıma gelmezdi” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker yakalansa da kasetleri hazır: Gereken her şeyi herkes öğrenir

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker yakalansa da kasetleri hazır: Gereken her şeyi herkes öğrenir

Sosyal medyada Sedat Peker’in yakalandığına ilişkin bir takım paylaşımların dolaşıma girmesinin ardından Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur ile görüşen gazeteci Alişer Delek olayın detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı. Delek, Olur’un Sedat Peker’in yakalanması halinde bir takım belge ve kayıt bıraktığı imasını da paylaştı.

BOLD – Videolarıyla gündemi sarsan Sedat Peker’in Dubai’de yakalandığı iddiası gün boyu sosyal medyada yer aldı. Halk Tv’de Barış Pehlivan’a açıklamalarda bulunan Peker’e yakın isimlerden Emre Olur, Sedat Peker’in Dubaili yetkililerle görüşmede olduğunu söyledi.

Öte yandan sosyal medya hesabından Emre Olur’la yaptığı görüşmeyi anlatan gazeteci Alişer Delek de Peker’in, Dubai’de kaldığı konuttan polisler tarafından Türkiye saati ile 12.00’de bir yere götürüldüğünü aktardı.

Dubaili yetkililerin Peker’in yalnız gelmesini istediğini belirten Delek, “Peker’in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu “daveti” kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur’a bir telefon geldi” dedi.

Peker’den henüz bir haber alınamadığını belirten Delek, “Türkiye saati ile 22:16’da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker’in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor” ifadelerini kullandı.

BELGE VEYA KAYIT BIRAKTI MI

Ailenin Peker hakkında endişeli olduğunu söyleyen Delek, “Emre Olur, Sedat Peker’in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum. ‘Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir’ yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların ‘Peker’in açıklamaları siyasi’ olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti” diye konuştu.

Bunlardan Erdoğan da sıkıldı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0