Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Ekrem İmamoğlu’nu tehdit eden şahıs tutuklandı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gönderdiği e-posta ile tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli T.G. çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

BOLD-İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında 10 gün sonra gözaltına alınan şüpheli T.G., elektronik posta yoluyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tehdit etmekten suçlanıyordu.

Emniyetteki sorgusunun ardından İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne getirilen şüpheli T.G. savcılıkça ifadesinin alınmasının ardından tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

“PİŞMAN DEĞİLİM” DEDİ

Sulh Ceza Hakimliği sorgusunda Ekrem İmamoğlu’nun e-posta adresine tehdit içeren yazıyı kendisinin gönderdiğini kabul eden şüpheli T. G., “İlgili e-postaları ben gönderdim. Herhangi bir pişmanlığım yoktur” sözleri dikkat çekti.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli T.G.’nin “tehdit” suçundan tutuklanmasına hükmetti.

“Hapis yatmaması gerekenler kapsam dışı! Zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor”

Politika

Memnuniyetsiz seçmende AKP 1. sırada

Son anket çalışmasını kamuoyu ile paylaşan MetroPOLL Araştırmanın verilerine göre, partisinden en memnuniyetsiz seçmen 29.2’yle AKP’li seçmen. En memnunlarsa İyi Partili.

BOLD – MetroPOLL Araştırmanın Ekim ayını kapsayan seçmen memnuniyetine dair yaptığı anket çalışması kamuoyu ile paylaşıldı.

KARARSIZ SEÇMENDE REKOR

Çarpıcı sonuçların ortaya çıktığı çalışmaya göre ayrıca, kararsızların değişimi bugüne kadar tespit edilen en yüksek değere ulaşarak yüzde 25,2 oldu.

Çalışmada, ‘Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz’ sorusuna kararsız, cevapsız ve protesto oy veririm diyen seçmenlerin 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde oy verdikleri partilere göre dağılımları grafiklerle gösterildi.

Soruya ‘kararsız, cevapsız ve protesto oy veririm’ diyen seçmenlerin yüzde 29.2’sinin 24 Haziran’da AKP’ye oy verdiği, yüzde 15.5’inin ise CHP’ye oy verdiği görüldü.

İYİ Parti seçmeninin ise Şubat ayı verilerinden bu yana yüzde 3,8 ile partisinden memnun olması dikkat çekti.

Anadolu’nun mucizesini Yozgatlı avcılar vurdu

Okumaya devam et

Politika

Hulusi Akar’dan Çözüm Süreci ile ilgili ilginç açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 7 yıl önce Doğu ve Güneydoğu’da hayata geçirilmeye çalışılan Çözüm Sürecinin amacını ve ardından yaşananları anlattı.

BOLD – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 7 yıl önce Doğu ve Güneydoğu’da hayata geçirilmeye çalışılan ‘Çözüm Süreci’yle ilgili konuştu. Devletin o dönemde terörü bitirmek için gerekli adımları attığını söyleyen Akar, sürecin bozulmasının ardından yaşananlara değindi.

DEVLET ŞEFKATİ VE SABRI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki terör sorununa çözüm için 2013-2014 yıllarında hayata geçirilen çözüm süreciyle ilgili konuşan Akar: “Karşı çıkanlar var. Buna ne gerek vardı gibi. Çözüm süreci gerçekten çok önemli olmuştur. Devlet bütün şefkatini sabrını göstermiştir. Terör bitirin oturalım bu işi çözelim demiştir” diye konuştu.

MİLLETİ BU BELADAN KURTARACAĞIZ

Devletin attığı adımın karşılığını alamadığını söyleyen Akar: “Ne oldu, Gaziantep, Akara, İstanbul yüzlerce kişi katlettiler. Cevap bu oldu. Bunun üzerine ne oldu. Burada yapılan şeylerin karşılığı bu olunca 24 Temmuz’da bu katliamlardan sonra gerçekten büyük çaplı terör hedeflerinin hepsi vuruldu havadan 24 saat 48 saat” ifadelerini kullandı.

Operasyonların şehirler ve kırsalda devam ettiğini anlatan Akar: “Sonra dağlara girildi çıkılmaz denilen yerler çıkıldı. Mehmetçik altını üstüne getirdi. Dağlarda başarılı olamayacağını anlayan teröristler şehirlere gitti. Mehmetçik oraya girdi kazdığı çukurlara onları gömdü. İnşallah bu asil milleti bu beladan kurtaracağız” dedi.

Bakanlığın açıkladığı günlük yeni hasta sayısında büyük artış

Okumaya devam et

Politika

AKP’li Ali İhsan Yavuz koronavirüse yakalandı: Üç gün önce MYK’ya katıldı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, koronavirüse yakalandı. Evinde tedavi gördüğünü söyleyen Yavuz’un üç gün önce AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MYK toplantısına katıldığı ortaya çıktı.

BOLD – AKP’li Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Doktorların tavsiyesiyle tedavisinin evinde yapıldığını belirten Yavuz, “Vücut kırgınlığı ve yüksek ateş şikayetiyle TBMM Hastanesine başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, maske, mesafe, hijyen vb. kurallara uymanızı istirham ediyorum” dedi.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Yavuz’un üç gün önce, Erdoğan başkanlığındaki AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısına katıldığı kaydedildi.

TBMM’de 5 milletvekilinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

TBMM’de de virüs yayılıyor: 5 vekilde daha korona çıktı

Okumaya devam et

Popular