Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Korkunç ötesi’ infaz düzenlemesine basın örgütleri tepkili: Gazeteciler yok, katliam sorumluları var

İnfaz Kanunu Değişikliği paketine, gazetecilerin ve siyasi mahkumların alınmamasına tepki gösteren basın meslek örgütü temsilcileri, “İktidar açık açık ‘Benden olmayan ölsün’ diyor” açıklaması yaptı.

BOLD AKP ve MHP ortaklığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine getirilen 70 maddelik İnfaz Kanunu Değişikliği’nin şimdiye kadar, ilk 10 maddesi kabul edildi.

Siyasi mahkumların ve gazetecilerin tasarı kapsamında yer almamasına kamuoyundan gelen tepkiler artarak sürüyor.

Haberin Var Mı İnisiyatifi üyesi gazeteci Timur Soykan, durumun korkunç bir tabloyu ortaya çıkardığını belirterek tarih boyu iktidarların gazetecileri hedefine koyduğuna işaret etti.

HALA 100’DEN FAZLA GAZETECİ HAPİSTE

“Türkiye, gazeteciler için adeta cehenneme dönüştürüldü. Uygulamalar karşısında ısrarla duran, basın özgürlüğünü savunan ve baskılara karşın hakikati savunan gazetecileri hiçbir delil ve suçlamaların hiçbir dayanağı olmadan hapsettiler. Ve hala 100’den fazla gazeteci hapiste” dedi.

İRAN GİBİ BİR YERDE BİLE YAŞANDI AMA TÜRKİYE’DE…

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle birçok ülkede cezaevlerinin boşaltığını hatırlatıp “Gazeteciler ve siyasi tutuklular ilk bırakıldı. İran gibi bir yerde bu yaşandı. Türkiye’de şu an adli suçlular, ağır facia ve katliamların sorumluları serbest bırakılıyor. Gerçekten korkunç ötesi bir tablo” diye konuştu.

DAYANIŞMA SÜRERSE MESLEKTAŞLARIMIZI ÖZGÜR KILACAĞIZ

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş da mesleki dayanışmaya değinerek “Belki bu düzenlemede gazeteciler kapsam dışı ancak dayanışma sürerse ilerde meslektaşlarımızı özgür kılacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Basın Yayın Matbaa Çalışanları Sendikası (Basın-İş) Genel Başkanı Faruk Eren ise mahkeme karşısına dahi çıkmamış insanların salgın tehdidi sebebiyle ölümle karşı karşıya bulunduğunu vurguladı.

SALGINA DÖNÜK İKTİDARI ELEŞTİREN TWEET ATAN BİLE TUTUKLANDI

Eren sözlerine şöyle noktaladı:

“En son Yeni Yaşam, Oda Tv ve Yeniçağ’dan gazeteciler tutuklandı. İktidarın salgına dönük politikalarını eleştiren tweet atan gazeteci bile tutuklandı. İktidar benden olan çıksın, yaşasın ancak bana muhalif olan, benden olmayan ölsün diyor. Bunu açık açık söylüyorlar.”

“Korkunç bulaşma olasılığı var! Etkilerini birkaç hafta sonra acı şekilde yaşayacağız”

Gündem

Müge Anlı’yı şok etti: 24 yıl ceza aldım 3 yılda cezaevinden çıktım

Müge Anlı ile “Tatlı Sert” programına konuk olan bir kişinin, 24 yıl cezasını infaz yasasıyla 3 yılda çekip cezaevinden çıktığını söylemesi stüdyoda bulunanları şok etti. Şaşkınlığını gizleyemeyen Müge Anlı, “O zaman boşa mı kürek çekiyoruz” tepkisi verdi.

BOLD – 24 yıl hapis cezası nedeniyle 2017 yılında cezaevine girdiğini ve infaz yasasından faydalanarak 3 yılda çıktığını söyleyen kişinin sözleri stüdyoda şaşkınlığa neden oldu.

Müge Anlı, annesiyle yayına katılan konuğa, “Sen birini mi öldürdün” diye sordu. Sorusuna cevap alamayan Anlı, “Madem 24 yıl ceza aldın, şimdi nasıl dışarıdasın?” sorusunu yöneltti.

2017’de cezaevine girdiğini, infaz yasası değişikliği tahliye olduğunu söyleyen konuk, “2’de 1 yasası vurdu yarı oranına düştü. Açığa çıktım. Koronavirüsten çıkan yasadan da faydalandım” dedi. Konuğun sözleri üzerine büyük bir şaşkınlık yaşayan Anlı, ,”O zaman biz hiç uğraşmayalım cezaevine girsin diye. 24 yıl ceza alması için birinin ne yapması gerektiğini biliyoruz. O zaman boşa mı kürek çekiyoruz” dedi.

Yayın sırasında konuğun annesi de oğlunun 20 suç dosyası olduğunu söyledi.

AKP’nin yargıda reform vaadine ‘göstermelik’ tepkisi

Okumaya devam et

Gündem

Damadın gazetesinden Bakan Fahrettin Koca’ya eleştiri

Hıncal uluç

Yakın zamanda istifa eden damat Berat Albayrak’ın ağabeyinin yönettiği Sabah gazetesinin köşe yazarı Hıncal Uluç, Sağlık Bakanı Koca’yı eleştirdi. “Bakan Koca merak edilen hiçbir konuya, kısa, net, anlaşılır açıklamalar getirmiyor” dedi.

BOLD – Sabah yazarı Hıncal Uluç, bugünkü yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüsle ilgili açıklamalarını, “Bakan Koca merak edilen hiçbir konuya, kısa, net, anlaşılır ve akılda kalır açıklamalar getirmiyor” diye eleştirdi.

MİLLETİ PANİK YARATACAK BİN BİR SORUYLA YATAĞA YOLLUYOR

Sabah gazetesi yazarı Uluç, Kovid-19 hastalığının Türkiye’de başladığı günden bu yana en sevdiği ve saydığı insanın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğunu belirterek, “Hem de tam akşam yemeği saatinde halkı iki saat ekran başında tutup elle tutulur çok az şey söyleyen, merak edilen hiçbir konuya, kısa, net, anlaşılır ve akılda kalır açıklamalar getirmeyen, milletin yarısını usandırıp ekran başından kaçıran, kalanı da aç susuz, kafasında panik yaratacak bin soruyla yatağa yollayan Sağlık Bakanı’ma, gene bir Şinasi Nahit lafıyla veda edeyim. Neler yapmadık bu vatan için.. Kimimiz öldük. Kimimiz nutuk söyledik'” dedi.

GÜCÜ YETMEYENLER İLAÇLARA NASIL ULAŞACAK?

Sağlık Bakanı Koca’nın 25 Kasım Çarşamba günü yaptığı basın toplantısında, zatürree ilaçlarını erken kullanılmaya başlanması yönündeki açıklamasına da değinen Hıncal Uluç, bugünkü yazısında “Bu ilaçlar sayesinde “Zatürre kovid” ölümleri yüzde 30’dan yüzde 3’e düşmüş. Harika da bakanım, harika da, ilaçlara nerede, nasıl ulaşacak özellikle gücü yetmeyenler” ifadelerini kullandı.

Tayyip Erdoğan’ın paralel ordusu: Sayıları 29 bini geçti

Okumaya devam et

Gündem

Tayyip Erdoğan’ın paralel ordusu: Sayıları 29 bini geçti

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sokaklarda düdük sesi duymak istiyorum” sözleriyle alımına başlanan ve silah taşıma, olaylara müdahale etme, üst arama gibi yetkiler de verilen bekçilerin sayısı 29 bini geçti.

BOLD – İçişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok sayıda tartışmalı yetkiye kavuşan bekçilerin sayısının üç yıl içerisinde 29 bine ulaştığını söyledi.

ERDOĞAN’IN TALEBİYLE OLUŞTURULDU

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanlığının 2021 yılı Bütçe Teklifi onaylandı. Bütçe sunuşunda konuşan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sokaklarda düdük sesi duymak istiyorum” sözleriyle alımına başlanan ve silah taşıma, olaylara müdahale etme, üst arama gibi yetkiler de verilen bekçilerin sayısının 29 bine ulaştığını açıkladı.

HEDEF 30 BİNE ÇIKARMAK

Hedefin bekçi sayısını 30 bine çıkartmak olduğunu belirten Soylu, “Kolluk birimlerimizde 2016 sonundan bugüne personel sayımız yüzde 25,5 oranında artmıştır. Sayısal artışın yanı sıra yeni alımlar, emekli olanlar ve yeni açılan kadrolarla, önemli bir yenilenme yaşadık. Çarşı ve mahalle bekçiliğinde 2017’de ilk alımları yaptık, şu ana kadar 29 bin 185 bekçimiz görev başında, kalan 695 arkadaşımızın da alım süreci devam ediyor” dedi.

EL KONULAN BELEDİYE SAYISI 151

Bakan Soylu, el konulan belediyelerle ilgili de bilgi verdi. Son iki dönemde kayyum atanan belediye sayısının 151’e ulaştığını dile getiren Soylu, “151 belediye başkanından 73’ü ilk derece mahkemelerce toplam 694 yıl 998 ay 338 gün hapis cezası almış, diğerlerinin ise adli süreçleri devam etmektedir” dedi. Soylu, kayyum politikalarına dönük eleştirileri de “yol yaptık” diyerek belediyelerin faaliyetlerinden örnekler vererek cevapladı.

Trump: Seçiciler Kurulu onaylarsa Beyaz Saray’ı terk edeceğim

Okumaya devam et

Popular