Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

NBA’de Korona Şoku; Yıldız oyuncunun annesi hayatını kaybetti

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Minnesota Timberwolves forması giyen 24 yaşındaki yıldız oyuncu Karl-Anthony Towns’ın annesi, Jacqueline Towns koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

MUHAMMET ALİ TOKSOY 

BOLD- Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün son kurbanlarından birisi, NBA takımlarından Minnesota Timberwolves’da oynayan 24 yaşındaki yıldız oyuncu Karl-Anthony Towns’ın annesi oldu. Bundan kısa bir süre önce annesinin koronavirüse yakalandığını ve komada olduğunu; “Hikayemi herkesin evde kalması umuduyla paylaşıyorum. Anneme yardım eden sağlık personeline teşekkür ederim. Hepiniz gerçek kahramanlarsınız” cümleleriyle ifade etmişti. Aynı günlerde, Mayo Clinic hastanesinin korona virüs ile mücadelesine 100 bin dolar bağışta bulunduğunu açıklamıştı.

Annesine çok bağlı olan yıldız oyuncu, 2016’da annesine gönderdiği mesajda “Sana ne kadar fazla kıymet verdiğimi bilmeni istiyorum. Umarım attığım her adımla seni gururlandırıyorumdur çünkü hayatımda sana anne demekten daha fazla gurur duyduğum bir şey olmadı. Seni seviyorum.” ifadelerini kullanmıştı.


Karl-Anthony Towns’ın annesi Jacqueline Towns’ın ölümünü, yıldız oyuncunun klübü Minnesota Timberwolves sosyal medya hesaplarından duyurdu. Başarılı oyuncu ise henüz bir açıklama yapmadı.

KAT’A, ENES KANTER’DEN TAZİYE MESAJI

Koronavirüs sebebiyle annesini kaybeden Karl Anthony Towns’a, NBA oyuncularından başsağlığı ve destek mesajları yağdı. Boston Celtics’de oynayan yıldız oyuncu Enes Kanter’de sosyal medya hesabından attığı twit ile arkadaşının acısını paylaştı.

Gündem

Bir bayansınız ve çırılçıplak soyunmanız isteniyor ve 3 kez otur kalk otur kalk…

Cemaat soruşturmaları kapsamında Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Cezaevinde 14 ay tutuklu kalan Müberra Boşçu, cezaevinde yaşadığı çıplak arama işkencesini Tr724’den Zeynep Kaya’ya anlattı.

BOLD- Uşak’ta gözaltına alınan öğrencilerin çıplak aramadan geçirilip, çıplak vaziyette otur kalk yapmaya zorlanmasının ardından aynı işkenceye maruz kalan başka kadınlar da olduğu ortaya çıktı. Afyonkarahisar’da Eşi Murat Boşçu birlikte gözaltına alınan Müberra Boşçu, gözaltı sürecinde ve cezaevinde, eşi ve kendisinin yaşadığı işkenceleri anlattı.

RENCİDE EDİLECEK SON NOKTA

Gece yarısı biten bir mahkeme sonrası tutuklanarak gönderildiği Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Cezaevinde çok çirkin bir aramaya maruz kaldığını söyleyen Müberra Boşçu: ”Bugün burada bunu anlatmak, kayıt altına almak istiyorum. Çırılçıplak, bir bayansınız ve çırılçıplak soyunmanız isteniyor. 3 kez otur kalk otur kalk…Bu çok çirkin bir davranış. Rencide edilecek son noktaya getiriliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

3 ÇOCUĞUNUN ÜZERİNE YEMİN EDER MİSİN

Yaşadıklarını içi yazışmayla eşine yazdığını söyleyen Müberra Boşçu: ”Mektubum bana geri geldi. Uyarı aldım gardiyanlar tarafından. Gardiyan bana diyor ki, ‘Bunu gerçekten yaşadın mı? 3 çocuğunun üzerine yemin edebilir misin?’ Evet dedim yaşadım. Anadan üryan bir şekilde arama yapıldım kelimesi acaba neden sizi bu kadar rahatsız etti” diye konuştu.

Okumaya devam et

Gündem

Karantinadan kaçan koronavirüslü Youtuber Enes Batur öğrenci yurduna yerleştirildi

Filyasyon ekiplerinin Beykoz’daki lüks villasında bulamadığı ünlü Youtuber Enes Batur Sungurtekin ve kız arkadaşı polis eşliğinde Sancaktepe’deki bir öğrenci yurduna yerleştirildi.

BOLD- Koronavirüse yakalanan ünlü Youtuber Enes Batur’un filyasyon çalışmaları sırasında karantina kurallarını hiçe saydığı ortaya çıktı. Hastalığına rağmen evinde izole olmadığı ortaya çıkan Batur ve kız arkadaşı Ece Naz Üçer için polis harekete geçti.

Beykoz Emniyet Müdürlüğü ekipleri Batur ve Üçer’i Sancaktepe’de bulunan İyi Maya Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

Halkının toprağını, deresini, keçisini, geyiğini satmış iktidar bizim evimize göz dikmekten çekinmeyecektir

 

Okumaya devam et

Gündem

Halkının toprağını, deresini, keçisini, geyiğini satmış iktidar bizim evimize göz dikmekten çekinmeyecektir

Mahkemenin 4 dakikada aldığı kararın 40 yıllık emeği olduğunu söyleyen Can Dündar, 15 gün içinde dönmemesi durumunda hakkında çıkarılacak ‘Kaçak’ kararına tepki gösterdi.

BOLD- Silah yüklü MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğrafları Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde yayınladığı gerekçesiyle yargılanan Can Dündar hakkında, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi ”Kaçak” kararı çıkarmaya hazırlanıyor. Kararın ardından, Can Dündar’ın 15 gün içinde mahkemeye gitmesi gerekiyor. Aksi takdirde Dündar’ın mal varlığına el konulacak.

40 YILLIK EMEĞİMİZ

Dündar, mahkemenin aldığı karara sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Gazetecilik dışında hiçbir geliri olmadığına dikkat çeken Dündar: “40 yıldır gazetecilik dışında hiçbir iş yapmadım. Alın terimizle kazandığımız parayla, eşimin ve benim üzerime kayıtlı bir evimizle yazlığımız var. Bir de rahmetli babamdan kalan, halen yalnız annemin oturduğu ev…Mahkemenin 4 dakikada elkoyduğu, bizim 40 yıllık emeğimiz” ifadelerini kullandı.

MAHKUMİYET KARARI YOK

Hakkında bir çok dava olduğunu söyleyen Dündar: ”Halen Gezi Davası’ndan Cumhuriyet’e, MİT TIR’ları davasından Özgür Gündem’e, 17-25 Aralık dosyasından Erdoğan’a hakaret davasına kadar, süren çok sayıda davam var; ancak hakkımda verilmiş hiçbir mahkumiyet kararı yok” dedi.

ASIL NİYETİ ANLADIM

Adliye çıkışı uğradığı silahlı saldırıyı hatırlatan Dündar: ”Hükumetin illegal operasyonunu, yolsuzluk dosyasını yazdığım için yargılandım,tutuklandım,hapis yattım. Tahliyeden sonra bile defalarca yurtdışına çıkıp döndüm. Ancak Adliye önündeki silahlı saldırıdan sonra tetikçi hemen salınıp kahraman muamelesi görünce asıl niyeti anladım.” diye konuştu.

YARGIÇLARIN EMİRLE HÜKÜM KESTİĞİ BİR ADALET

AKP’nin muhaliflerini mezarda veya hapiste çürütmeye kararlı olduğunu belirten Dündar: ”İkisinde de olmayanlar ya sustu veya hayatını riske ederek mücadele veriyor. Savcıların talimatla dava açtığı, yargıçların emirle hüküm kestiği bir adalete teslim olmamı istiyor, “Yoksa mallarına elkoyarız” diyorlar” dedi.

Dündar açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: ”Bu halkın 100 yıllık birikimine el koyup tüketmiş, ülkenin toprağını ormanını, deresini gölünü, keçisini geyiğini, Cumhuriyet’in asırlık kurumlarını satmış bir iktidar, bizim evimize göz dikmekten çekinmeyecektir elbette… Ama nihai hükmü, tarih verecektir. 27 Mayıs’ın, 12 Mart’ın, 12 Eylül’ün belgesellerini yaptım. Mutlak gücün mutlaka bozduğunu, sonunda gücü kötüye kullananları vurduğunu, adaletsiz tahtın, sultanlara, cuntacılara, diktatörlere bile kalmadığını tanıklardan dinledim, ekranda sergiledim. Bugün 17 Eylül… Zulümle yönetmiş, hukuku hiçe sayarak muhaliflerini ezmiş bir iktidarın hazin sonunu yazan bir tarih yaprağı… Bize düşen, ülkemizin bir daha böyle hazin sonlar yaşanmadan, sonu gelmiş bu baskı rejiminden kurtulabilmesi için mücadele etmektir.”

SON NEFESİMİZE KADAR

Baskılara rağmen gazetecilik yapmaya devam edeceğini belirten Dündar: ”Dost ve düşman bilsin ki, bütün kayıplarımıza rağmen doğru bildiğimizi cesaretle, inançla, inatla söylemeye devam edeceğiz. Son nefesimize kadar…” dedi.

Can Dündar gazete ilanıyla çağrılacak gelmezse mal varlığına el konulacak

Okumaya devam et

Popular