Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Meclis işten çıkarma yasağını görüşürken Cengiz İnşaat’ta işçi kıyımı yapıldı

AKP iktidarıyla kazancını katlayan müteahhit Mehmet Cengiz’e ait Cengiz İnşaat, işten çıkarma yasağı düzenlemesinin Mecliste görüşüldüğü saatlerde toplu işçi kıyımına imza attı.

BOLD – Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde alınan tedbirlerden ‘işten çıkarma yasağı’ AKP’ye yakın müteahhit Mehmet Cengiz’in yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Cengiz İnşaat’ı kapsamıyor.

GENEL KURUL’DA GÖRÜŞÜLDÜĞÜ SAATLERDE ÇIKARILDILAR

Yasağa ilişkin düzenlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) görüşüldüğü saatlerde Cengiz İnşaat’ın işçi çıkardığı iddia edildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Mehmet Cengiz

Gece yarısı şantiyeden atılan işçilerin görüntülerini paylaşan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Mahmut Tanal, gelişmelere tepki gösterdi.

İşçi çıkarmayı 3 ay yasaklayan maddeyi de kapsayan salgına karşı ekonomik tedbir paketinin Meclis’teki görüşmeleri sırasında, Mehmet Cengiz’in şirketi çalışan kıyımına imza attı.

DÜN GECE 100’E YAKIN EMEKÇİNİN İŞİNE SON VERİLDİ

Diyarbakır-Mardin Mazıdağı Demiryolu Hattı yapımında çalışan 100’e yakın emekçinin dün akşam çıkışı verildi.

İşçilerin, kaldıkları Mazıdağı’ndaki şantiyeden dün gece apar topar çıkarıldığını Twitter’dan duyuran CHP Milletvekili Mahmut Tanal, gelişmeye sert tepki gösterdi.

Şantiyeden atılan işçilerin jandarma eşliğinde dışarıda bekledikleri anlara ait görüntüleri paylaşan Tanal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek “Hey Türkiye’m hey! Biz şu anda TBMM’de işten çıkarmayı yasaklayan teklifi görüşürken, Cengiz İnşaat’ın Mardin’deki şantiyesinde onlarca işçinin çıkışı verildi. Jandarma eşliğinde bu saatte dışarı atıldılar. Sabahı beklemediler. Bu emekçiler ne yapacak?” ifadelerini kullandı.

DÜZENLEME CUMHURBAŞKANI ONAYI SONRASI İŞTEN ÇIKARMAYI YASAKLIYOR

Düzenlemenin 11 Mart’tan itibaren işlememesi sebebiyle kanunun yürürlüğe girmesi öncesi işten çıkarmaların hızlandığına dikkat çekerek “Örnekte de görüleceği gibi şu anki teklif bu haliyle işten çıkarmaları hızlandırdı. Fırsatçılara koz verildi. Çünkü düzenleme, Cumhurbaşkanının onayından sonra işten çıkarmayı yasaklıyor. Halbuki kanun, koronanın pandemi ilan edildiği 11 Mart’tan itibaren geçerli olmalıydı” dedi.

Cengiz İnşaat’ın işlerine son verdiği ve karanlıkta şantiyeden çıkarılan onlarca işçinin, gece yarısı kendi imkanlarıyla evlerine döndüğü öğrenildi.

Şanlıurfa, Bingöl, Elazığ, Adıyaman gibi başka illerde ikamet edenlerse jandarma aracılığıyla seyahat izin belgesinin alınması sonrası memleketlerine dönmenin yollarını aradı.

AVUKATLA ANLAŞIP TOPLU İŞTEN ÇIKARMAYI MAHKEMEYE TAŞIYACAKLAR

‘Kovid-19 Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması’na dair düzenlemenin Meclis’ten geçtiği gün işsiz kalan emekçilerin, bir avukatla anlaşarak toplu işten çıkarmaları mahkemeye taşıyacakları öğrenildi.

Cengiz İnşaat’ın işlerine son verdiği işçiler, bir gün öncesinden koronavirüs günlerinde iş yüklerinin ağırlaştığı, çalışma saatlerinin uzatıldığı, uzun süredir bekledikleri zammın maaşlarına yansıtılmadığı gerekçesiyle grev başlatmıştı.

Türkiye uluslararası tanı kodlarını kullanmıyor

Gündem

İstanbul’daki Kovid-19 ölümleri yine Türkiye genelini geçti

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de son 24 saatte 177 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıklarken; sadece İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle 179 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalık nedeniyle 179 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam yine Sağlık Bakanlığının açıkladığı Türkiye geneli koronavirüs kaynaklı ölüm rakamını geçti.

Sözcü’nün İBB Mezarlıklar Müdürlüğü kaynaklarından edindiği bilgiye göre, İstanbul’da bugün hayatını kaybeden kişilerin toplam sayısı ise 397 oldu. ‘Bulaşıcı hastalık’ kodu ile sağlık kurumlarından İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na bildirilen can kaybı sayısı 179 oldu. Sağlık Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilerine göre, son 24 saatte Türkiye’de 177 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Gündem

Vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı

Türkiye’de koronavirüs salgını giderek yayılıyor. Günlük vaka sayısı 30 bin sınırına dayanırken, ağır hasta sayısı da 5 bine yaklaştı. Bakan Koca’nın açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre bugün Kovid-19’dan dolayı 177 kişi yaşamını yitirdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı resmi verilere göre bugün 29 bin 845 kişiye vaka, 6 bin 592 kişiye koronavirüs hasta (Kovid-19) tanısı konuldu. İlk vakanın açıklandığı 17 Mart’tan bu yana vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılırken, bugün 177 kişi de yaşamını yitirdi.

TOPLAM ÖLEN SAYISI 13 BİN 191’E ULAŞTI

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 177 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 29 bin 845 kişiye vaka, 6 bin 592 kişiye koronavirüs hastası teşhisi konuldu. Koronavirüs nedeniyle toplam 13 bin 191 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 481 bin 198’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı 3 bin 845 oldu.

AĞIR HASTA SAYISI 4 BİN 816’YA ÇIKTI

Verilere göre, toplam test sayısı 18 milyon 72 bin 981 olurken, toplam ağır hasta sayısı 4 bin 816 olarak kayıtlara geçti. Toplam iyileşen hasta sayısı 392 bin 616, bugünkü test sayısı da 171 bin 113 oldu. Verilerle ilgili açıklama yapan Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 6.592 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı. Kayıplarımız artıyor. Tedbirlere sıkı uyarsak kısıtlama olmadan da mücadele edebiliriz. Yoksa kısıtlamalar kaçınılmaz olur. En güvenli yer evimizdir” dedi.

Türkiye’nin 27 Kasım 2020 güncel koronavirüs tablosu ise şöyle:

Okumaya devam et

Gündem

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yeni bir mektup yazarak hakaretlerini sürdürdü. Çakıcı, “Bu zorlu süreçte provokatörlük yapacağına devleti yönetenleri rahat bırak. Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal” ifadelerini kullandı.

BOLD – Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik mektuplarına yenisini ekledi. Kılıçdaroğlu’na ağır ifadeler kullanan Çakıcı, “Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal? ” dedi.

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan 3’ncü bir mektubu danışmanı Ferhat Aydoğan’ın sosyal medya hesabından paylaştı. Çakıcı, mektubunda Kılıçdaroğlu’nu provokatörlükle suçladı. “Devleti yönetenleri rahat bırak” ifadesini kullandı.

Çakıcı’nın mektubu şöyle:

“FOX TV’de Sayın Kılıçdaroğlu Şahsım ile ilgili yine bir şeyler zırvalamış. Bu Ülkede doğrudan konuşanın kendisi olduğunu bu sebeple hedef alındığını söylüyor, Evet Konuşuyor ama Bölücülerin ağzıyla konuşuyor. ” Mafya bozuntusu 5 Paralık adam” ifadesini kullanmış.

Ona soruyorum. PKK ya, silahlı terör örgütlerine, Batıya ve üst akıla hizmet eden Kemal Kiliçdaroğlu, Bu Millet Senin Kaç Paralık adam olduğunu zaten biliyor. Sen bunu biliyor musun ? Devleti ağzına alıyorsun, iktidar olmaya talipsin. Neden sürekli olarak PKK, silahlı terör örgütlerini ve fetöcüleri savunuyorsun?

Ülkeni niye Batılı ülkelere ve ABD’ ne şikayet ediyorsun. Adamlık parayla ölçülmez. Bu millet her şeyi biliyor. Sana daha evvel söyleyeceğimi söyledim. İnsanlara hakaret etme ve küçük görme hakkını kendinde görüyorsun. Birisi sana konuştuğu zaman ona buna neden pislik atıyorsun. Bir sürü işbirliği yaptığın terör örgütleri var, Boş konuşacağına sende beni öldürtecek yürek var mı bay Kemal. Bu zorlu süreçte provokatörlük yapacağına Devleti yönetenleri rahat bırak. Sende akıl olsa kendini bu kadar küçültmezsin, ama devlet düşmanlarıyla iş birliği yapan kişide akıl ne gezer. Zaten kardeşin bile söylüyor “AKLİ SAĞLIK SORUNLARI VAR” diye. Dengesiz konuşmalarınla sürekli Devlete zarar vermektesin. Git kendini tedavi ettir. Allah’a iman etmişsen Allah seni ıslah etsin.”

Resimf

Akşener: Ümit Özdağ benden grup başkanlığı istedi

Okumaya devam et

Popular