Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Nagehan Alçı’dan sonra Cem Küçük de AKP’yi bombaladı

Nagehan Alçı’nın gelecekten ümidini kestiğine yönelik yazısının ardından AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cem Küçük de iktidarı ve yandaş medyayı ağır şekilde eleştirdi.

BOLD – Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, AKP’yi ve iktidara yakın medyayı eleştirdi. İstanbul seçimlerini AKP’nin bazı şeyleri yanlış yaptığı için kaybettiğini öne süren Küçük, “Tabii medyamız da kötü sınav verdi” dedi.

AKP BAZI ŞEYLERİ YANLIŞ YAPTI

İktidara yakınlığıyla bilinen yazar, sosyal medyada trollerin başlattığı karalama kampanyalarının işe yaramadığını itiraf ederek, “Geçen seçimde İmamoğlu bir şey yaptığı için seçim kazanmadı. AK Parti bazı şeyleri yanlış yaptığı için CHP kazandı. Tabii medyamız da kötü sınav verdi. Sonuç ortada. Şimdi de nasıl toparlayacağını bilemeyen İmamoğlu’na “Ekrem’e Zırnık Yok” diyerek hayatının fırsatı verilmiş. Sosyal medya bu kadar mı yanlış kullanılır arkadaş? İmamoğlu’nu eleştir geç. Böyle kampanyaların hepsi ona yarıyor…” dedi.

NAGEHAN ALÇI DA UMUDUNU YİTİRDİ

İktidara yakınlığı ile bilinen Nagehan Alçı da AKP iktidarından umudunun kalmadığı ile ilgili bir yazı kaleme almıştı. Dün “Umutsuzluk” başlığı ile kaleme aldığı yazısında Alçı, Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olabileceğine ve orta gelir tuzağını aşabileceğine inanmadığını belirtmişti. Alçı, “Türkiye’nin sıçrama yapabileceğini sanmıyorum. Zerre umudum kalmadı… Öfkeyle ve tepkiyle değil uzun uzun düşünerek geldiğim nokta bu. Umarım yanılıyorumdur…” ifadelerini kullanmıştı.

Cübbeli Ahmet’ten ilginç çıkış: Camiler bir cuma önce kapatılmalıydı

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular