Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Çalışmak için sokaktaydı, cezadan korktuğu için kaçtı

Adana’da, polis ateşi sonucu kalbinden vurulup ölen 19 yaşındaki Suriyeli Ali Hemdan’ın, dışarı çalışmak için çıktığı, 20 yaş altı sokağa çıkması yasağı sebebiyle ceza yemekten korktuğundan kaçtığı iddia edildi.

BOLD – Adana Seyhan Sucuzade Mahallesi’nde, dün öğlenden sonra polisin uygulama yaptığı sokakta dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle Suriye uyruklu Ali Hemdan adlı genç vurularak öldürüldü. Ajansların ve iktidara yakın yayın organlarının ilk anda ‘ayağından vuruldu’ diye duyurduğu olayda Hemdan’ın kalbinden vurulduğu sosyal medyada yer alan görüntülerle ortaya çıktı.

KATİL POLİS TUTUKLANDI

Suriyeli genci vuran polis, görüntülerin dün akşam sosyal medyada yayınlanmasının ardından bugün önce gözaltına alındı hemen sonrasında da tutuklandı. Öte yandan Suriyeli Ali El Hemdan’ın 19 yaşında olduğu için sokağa çıkma yasağı sebebiyle kaçtığı ve vurulduğu gün çalışma amaçlı dışarı çıktığı öğrenildi.

AİLESİNİ GEÇİNDİRMEK İÇİN ATÖLYEYE GİDİYORDU

Evrensel’in Hemdan’ın yakınlarından edindiği bilgiye göre genç adam ailesini geçindirmek için atölyeye gidiyordu. Mola sırasında polis kontrolü ile karşılaştı. 20 yaş ve altındakiler için sokağa çıkma yasağı olduğundan ceza almaktan korktu ve kaçmaya başladı. Yakınları, Ali’nin geçici koruma kimliğinin de yanında olmadığını ifade etti.

YANLARINDA ÇALIŞMA BELGESİ BULUNDURMASI GEREKİYOR

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü gibi 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı konmuştu. 18-20 yaş arası düzenli işe sahip kişiler sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor. Ancak bu kişilerin yanında çalışma belgesinin olması gerekiyor.

Yeni yargı sistemi: Emir eri hakimler itirafçıyla oluşturulan dosyalar

Gündem

Erdoğan pandemi yüzünden açılışa sadece 300 kişi çağırdı

Kabine toplantısı sonrası alınan yasak kararlarını açıklayan Erdoğan, hemen ardından Ankara’daki 300 kişi katılımlı opera binası açılışı hakkında da bilgi verdi.

BOLD – Beştepe’deki Kabine toplantısı sonrası koronavirüs önlemlerini açıklamak üzere AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçti. Erdoğan, sokağa çıkma yasağı dahil bir çok yeni kısıtlamanın salı gününden itibaren hayata geçirileceğini duyurdu.

YASAKLARDAN SONRA AÇILIŞ DUYURUSU

Kısıtlama duyurularının ardından Erdoğan Ankara’da yapılan opera binasının açılışıyla ilgili de konuştu.

2 bin kişilik katılımı pandemi dolayısıyla 300 kişiye indirdiklerini söyleyen Erdoğan, “Perşembe günü Ankara’da dev opera açılışımızı yapacağız. Bunla birlikte Türkiye’de ilk dev opera binamızı Ankara’mıza kazandırmış olacağız” dedi.

HKP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), pandemi sürecinde Erdoğan’ın düzenlediği mitinglerin koronavirüsün yayılmasına neden olduğu gerekçesiyle Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve il valilerileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’dan Katar yorumu: Para paradır

Okumaya devam et

Gündem

Edirne’de kar yağdı

Balkanlardan gelen soğuk havayla birlikte Edirne’de kar yağışı başladı. Hamzabeyli Sınır Kapısı ve çevresinde yolların kapanmaması için karayolları ekipleri tuzlama çalışmaları başlattı.

BOLD – Kara kış Türkiye’de iyiden iyiye kendini hissettiriyor. Balkanlardan gelen soğuk hava yurdu etkisi altına almaya başladı.

Havaların soğumasının ardından Balkanlardan gelen ilk kar Edirne’ye düştü. Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı ve çevre köylerde kar yağışı etkili olmaya başladı.

Sınır Kapısı ve çevresinde karayolları ekipleri yolların kapanmaması için tuzlama çalışmaları başlattı.

Hava sıcaklığının 3 derece ölçüldüğü kentte Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının ilerleyen saatlerde özellikle merkez ilçede yerini karla karışık yağmura bırakacağını duyurdu.

Haftaiçi 21.00-05.00 saatleri arasıyla haftasonu tam gün sokağa çıkmak yasak

 

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’deki hasta sayısı yarım milyonu geçti

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün tespit edilen 31 bin 219 yeni vakayla birlikte toplam hasta sayısı 500 binin üzerinde.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini saglik.covid19.gov.tr. adresinden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, Türkiye’de bugün tespit edilen 31 bin 219 yeni vakayla birlikte toplam hasta sayısı 500 bin 865 oldu.

Verilere göre son 24 saatte 188 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti. Böylece toplam can kaybı da 13 bin 746’ya yükseldi.

Bugün iyileşen 4 bin 485 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 727’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 190 olduğu açıklandı.

Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 54.7, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71.3 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 39.2 olarak duyuruldu.

BAKAN KOCA SIKI TEDBİR İSTEDİ

Verileri sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün tespit edilen 6.514 yeni hastamız var. Daha sıkı korunma ve daha sıkı tedbire ihtiyacımız var. Mücadeleyi birlikte sürdürmek zorundayız. Tedbirlere uyarak mücadeleye destek olun” dedi.

Haftaiçi 21.00-05.00 saatleri arasıyla haftasonu tam gün sokağa çıkmak yasak

 

Okumaya devam et

Popular