Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ölüm orucundaki İbrahim Gökçek’in babası: “Açlık grevine ses verin. Oğlum yaşamak istiyor”

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, ölüm orucunun 315’inci gününü geride bıraktı. Adil yargılanma ve tahliye talebi ile avukat Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal da 5 Nisan’dan beri ölüm orucunda. Gökçek’in babası Ahmet Gökçek, kamuoyuna çağrı yaptı: “Oğlum yaşamak istiyor, açlık grevine ses verin”

BOLD – Mustafa Koçak ve Helin Bölek’in ölüm orucu eylemlerinde hayatını kaybetmesi sonrası gözler yine bir ölüm orucu eylemcisi İbrahim Gökçek’e çevrildi.

GÜN GEÇTİKÇE KAYIPLARI OLUYOR DURUMU KRİTİK

Koçak ve Bölek’in vefatının oğlu İbrahim’i çok etkilediğini belirten Ahmet Gökçek, “İbrahim tam 315 gündür açlık grevinde. Gün geçtikçe kayıpları oluyor. Durumu kritik. Zihinsel olarak çok güçlü ve direnci yerinde. Günceli takip edebiliyor, bizimle konuşabiliyor. Dostlarını kaybettiğinde çok etkilendi ama mücadelesine dirençle devam ediyor” dedi.

AİLESİ OLARAK HEP YANINDA OLDUK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Oğlunun yaşamak istediğini ifade eden baba Gökçek, şunları söyledi: “Ailesi olarak hep yanında olduk, yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü hiç yanlış bir şey yapmadı. Helin, Mustafa, İbrahim ölmeyi düşünmedi. İbrahim yaşamak istiyor. Bir insanın sahneye çıkmasına müsaade edilmesi su içmesi, nefes alması kadar önemli. Bu mücadele bütün insanlar için. Bu mücadele aynı zamanda sanat camiası için.”

Aytaç Ünsal ve Ebru Timtik

İKİ AVUKATIN ORTAK TALEBİ ADİL YARGILANMA

Cezaevindeki Halkın Hukuk Bürosu avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal da 5 Şubat’ta başlattıkları açlık grevi eylemlerini 5 Nisan’da ölüm orucuna çevirdi. İki avukatın da ortak talebi adil yargılanma.

Avukat Kerem Karakurt, cezaevindeki tedbirlerin Timtik ve Ünsal için risk oluşturduğunu belirtip şu bilgileri verdi: “Sağlık durumları şu an iyi. Ancak gözle görülür şekilde zayıflamışlar. Şu an için ‘Herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz’ dediler. Müvekkillerimizin tahliye ve yargılandıkları dosyanın bozulması talebi var.”

GRUP YORUM ÜYELERİ TERÖR LİSTESİNDEN ÇIKARILSIN

Öte yandan Grup Yorum’un talepleri şöyle:

Sürekli baskına uğrayan, terörize edilmeye çalışılan ve Grup Yorum’un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi’ne yapılan baskınlar son bulsun.

Grup Yorum üyeleri terör listelerinden çıkarılsın.

İki yılı aşkın süredir neredeyse tüm konserleri yasaklanan Grup Yorum üzerindeki konser yasakları kaldırılsın.

Grup Yorum üyelerine açılan davalar düşürülsün.

Cezaevindeki Kadir Şeker’in korona testi ilk duruşma öncesi pozitif çıktı

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular