Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Türkiye’de şu parti bu parti kavgası yok! Namuslularla namussuzların kavgası var…”

Kasım veya 2021 Nisan’da ‘baskın seçim’ olacağını savunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Niçin baskın seçim? Her geçen gün kan kaybediyorlar. Türkiye’de artık şu parti, bu parti kavgası yok. Türkiye’de namuslularla namussuzların kavgası var” dedi.

BOLD – Koronavirüs (Kovid-19) sürecini iktidarın pozitif algıya dönüştürmek için baskın seçim yapmak istediğini ileri süren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “İsveç’ten bir şahsın getirilmiş olması, çeşitli tıbbi malzemelerin sözüm ona şu şu ülkelere gönderilmiş olmasını büyük maharet ve algılarla milletin gözünü boyayacaklarını zannediyorlar. Ama yanılıyorlar” dedi.

NİÇİN BASKIN SEÇİM? HER GEÇEN GÜN KAN KAYBEDİYORLAR

Özdağ’ın açıklamasından öne çıkan noktalar şöyle:

Millet çok ciddi sıkıntılı. Bu algıyla baskın seçim istiyorlar. Niçin? Her geçen gün kan kaybediyorlar. Her geçen gün de büyüyen bir parti var, Gelecek Partisi. 50 ili kurmuş. 110 ilçeyi kurmuş. Bu kuruluşlar, bunları rahatsız ediyor. Gelecek Partisi bunlardan çok daha fazla oy alacak.

CUMHURBAŞKANLIĞINI KAZANMALARI İHTİMALİ SIFIR

Seçim ister bir yıl sonra, ister baskın, ister normal yapılsın, Cumhurbaşkanlığını kazanmaları ihtimali sıfırdır. Yüzde 1 bile değil. Bunu kendileri de biliyor. Seçimi Kasım’da, en kötü ihtimalle 2021 Nisan sonu yapabilirler.

IMF’YE GİTMEK İSTEMİYORLAR ONU DOLANARAK YAPMAK İSTİYORLAR

Zaten büyük bir ekonomik krizdeydik. İki senedir Türkiye’yi yönetemiyorlardı şimdi de koronavirüsle tamamen yönetemeyeceklerini anladılar. Hazine tamtakır. Herhangi bir yerden yardım alacak imkanları kalmadı. IMF’ye de gitmek istemiyorlar. Onu da dolanarak yapmak istiyorlar.

Sandık bekliyor millet. 31 Mart’ta ve 23 Haziran’da korkuyu yendi. Biz de bütün davetiyeli ihaleler, istismarlar, irtikaplar, iltimaslar, rüşvetler, kamu ihalesindeki suistimaller bunların hesabını soracağız.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN OYU YÜZDE 35 CİVARI

Türkiye’de artık sağ sol, şu parti, bu parti kavgası yok. Namuslularla namussuzların kavgası var. Doğru adamlarla, doğru olmayanların kavgası var. Diyorum ki bütün demokratlar bir araya gelin.

Şu an Cumhur İttifakı oyu yüzde 35 civarı. Müthiş oy kaybı içerisindeler. Durumun vahim olduğunu kendileri de görüyor. Şu an partide çok ciddi iktidar kavgası var. Recep Tayyip Erdoğan sonrasına hazırlanıyorlar. Oysaki bilmiyorlar ki cumhurbaşkanlığını kaybetse bile AK Parti Genel Başkanı.

ŞU AN GELECEK PARTİSİ YÜZDE 5-8 ARASI OYA SAHİP

Bizim oy oranımız şu an yüzde 5 ile 8 arası. Yüzde 20 civarı kararsız var. Kararsızlar da ‘iktidara oy vermeyecekler’ demektir. Yüzde 10 civarı oy kullanmayan var, sandığa gitmiyorlar.

“Erdoğan’ın aklında bir erken seçim planı olduğunu biliyoruz”

Politika

AKP’li vekilin araba gafının faturası tutanak memuruna kesildi

Nilgün Ök

“18 yıl önce araba yoktu” sözü ile gündem olan AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün gafının faturası tutanak memuruna kesildi. Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini bildiren Meclis Başkanlığı, sözü tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

BOLD – TBMM Başkanlığı, “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” diyen AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini belirterek, sözleri tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

RESMİ KAYITLAR “18 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE ARABA MI VARDI?” ŞEKLİNDE

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmeleri sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün, 18 yıl önce Türkiye’deki arabalara ilişkin sarf ettiği sözler gündemdeki yerini hâlâ koruyor. Meclis’in resmi tutanaklarına göre Ök, “18 yıl önce Türkiye’de araba mı vardı?” dedi. Bu ifadeleri kamuoyunda tartışma oluşturan Ök, “Yerli araba yoktu” dediğini söyleyerek Meclis Başkanlığı’na başvurdu. Meclis Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada Nilgün Ök’ün “Yerli araba” dediği belirtilerek, sorumlu memurun istifa ettiği bildirildi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENEREK İSTİFA ETTİ

Bütçe görüşmeleri sırasında bir vekile ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir” denildi.

 

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Popular